Jump to content

Ο τελευταιος ας κλεισει την πορτα


Recommended Posts

εχω χασει επισοδια εδω μεσα... τι εγινε ρε παιδια εδω μεσα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 58
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

...........Αλλα το να φευγουν <ομαδικος>και μαλιστα παιδια με παιδεια και γνωση μου προκαλει φοβο για το το τελικο αποτελεσμα,γιατι θα δειτε οτι θα ερημωσει το φορουμ(ειδη εχει ερημωσει) Έχεις δίκιο ..... πιστεύεις όμως οτι μπορούσαμε να κάνουμε κάτι ;

Ακομα και εσεις δεν εχετε πολλα κεφια να απανατατε στις αρωστιες των ψαριων μας. Εγώ φίλε Βασίλη είμαι πολλά χρόνια στο φόρουμ και έχω κουραστεί να ασχολούμαι συνεχώς με τα ίδια πράγματα και διαρκώς απολογούμενος για ότι συμβαίνει . Δεν σου κρύβω οτι από καιρό θέλω να αποχωρήσω από την ηγετική ομάδα του φόρουμ . Μέχρι πρίν λίγο καιρό έτρεφα ελπίδες οτι ζυγώνει η ώρα μου .......... απογοητεύτηκα !!!

Δεν είμαι θυμωμένος δεν είμαι κακιωμένος παρα μόνο κουρασμένος και θέλω να ζητήσω δημόσια συγγνώμη απ όλο το φόρουμ και απ όλα τα παιδιά που περιμένουν μια απάντησή μου , ακόμα και απο αυτούς που τους έριξα warnig ή τους έκανα να φύγουν με οποιοδήποτε τρόπο .

Ειλικρινά η μόνη πρόθεση που δεν έχω είναι αυτή .

Μόνο ενωμένοι και παραβλέποντας και καμιά φορά μια στραβή κουβέντα μπορούμε να πάμε μπροστά .

Το Aquazone όπως και ο χώρος του έχει πολλά προβλήματα (όπως η Ελλάδα μας) να αντιμετωπίσει και κρέμεται η ύπαρξή του σε μια κλωστή .

Αυτη τη στιγμή κρατιέται απο τη συμμετοχή των μελών του και προσπαθούμε όσοι έχουμε μείνει στο πλοίο να το κρατήσουμε ζωντανό ................. Δεν επιτρέπετε το πλήρωμα ειδικά να κατέβει στις βάρκες .

Υγ. Προσπαθώ να γράψω και βλέπω οτι η κουβέντα προχωρά με τρόπο που εμένα δεν μου αρέσει .

Σταματώ εδώ και θα παρακαλούσα πολύ να κάνετε το ίδιο όλοι .

Link to comment
Share on other sites

το γεγονος οτι <<αποχωρησαν>> καποιοι ολοι μαζι μονο τυχαιο δεν μπορει να ειναι.αυτο ομως δεν σημαινει απαραιτητα οτι εκδιωχθηκαν.ουτως η αλλιως δεν βλεπω να μαθουμε το γιατι ουτε τι παιχθηκε παρασκηνιακα.

παντως το φορουμ εχει δυναμικη οποτε δεν πιστευω επειδη φευγουν καποιοι οτι ερημωσαμε ουτε βεβαια συμφωνω και με το τιτλο <<ο τελευταιος να κλεισει την πορτα>>.εδω εφυγε ο Κοκκαλης απο τον Ολυμπιακο και δεν δυαληθηκε ο συλλογος.ηρθε αλλος να συνεχισει.

Απο την αλλη το παθος και η ενταση του κ.Βασιλη δειχνει ενα χομπιστα που αγαπαει πολυ το φορουμ και αυτο ειναι κατι που του το αναγνωριζω.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις απολυτα δικιο,ετσι πιστευα,αλλα πλεον για μενα αν δεν γυρισουν οι φιλοι μου,αυτο το φορουμ ειναι οπως ολα τα αλλα

Στρατο μου τιποτα δεν συνεβει για σενα μεσα στο φορουμ?

Φενετε μονο εγω βλεπω φαντασματα.

Αρα δεν ειμαστε φιλοι σου.Τουλαχιστον εγω ετσι το εκλαμβανω.

Anyway δε χρειαζεται να το κουραζω αλλο.

Τα λεμε :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Μόνο ενωμένοι και παραβλέποντας και καμιά φορά μια στραβή κουβέντα μπορούμε να πάμε μπροστά .

Το Aquazone όπως και ο χώρος του έχει πολλά προβλήματα (όπως η Ελλάδα μας) να αντιμετωπίσει και κρέμεται η ύπαρξή του σε μια κλωστή .

Αυτη τη στιγμή κρατιέται απο τη συμμετοχή των μελών του και προσπαθούμε όσοι έχουμε μείνει στο πλοίο να το κρατήσουμε ζωντανό ................. Δεν επιτρέπετε το πλήρωμα ειδικά να κατέβει στις βάρκες .

Υγ. Προσπαθώ να γράψω και βλέπω οτι η κουβέντα προχωρά με τρόπο που εμένα δεν μου αρέσει .

Σταματώ εδώ και θα παρακαλούσα πολύ να κάνετε το ίδιο όλοι .

Ναι κυριε Σταματη πολλα μπορουσαν και ακομα εγω πιστευω οτι μπορουν να γινουν,Αλλα με ρωτησατε ποτε(παλι δεν το λεω για σας και ο πλυθηντικος ειναι ως απλο μελος)γιατι αν ανοιγατε το φορουμ στα μελη του και το κανατε συνυπευθηνο,τοτε δεν θα ειχαν φθασει εδω τα πραγματα,ανταυτου οταν επικαρατει τετοιαhttp://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=65369&hl= νοοτροποια απο καποιους,φυσικο και επακπλουθο ειναι να συμβαινουν αυτα που συμβαινουν.

Στρατο για να πω την αληθεια ,οχι εσυ δεν με αποχαιρετησες ακομα,ισως να περειμενεις καποιο πατημα. :thumbup:

Αλλα ο Χρηστος και Σωκρατης το εκαναν και σε αυτους αναφερθηκα

Κυριε Σταματη εγω δεν φταιω που παρεκτρεπετε η κουβεντα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι κυριε Σταματη πολλα μπορουσαν και ακομα εγω πιστευω οτι μπορουν να γινουν,Αλλα με ρωτησατε ποτε(παλι δεν το λεω για σας και ο πλυθηντικος ειναι ως απλο μελος)γιατι αν ανοιγατε το φορουμ στα μελη του και το κανατε συνυπευθηνο,τοτε δεν θα ειχαν φθασει εδω τα πραγματα,ανταυτου οταν επικαρατει τετοιαhttp://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=65369&hl= νοοτροποια απο καποιους,φυσικο και επακπλουθο ειναι να συμβαινουν αυτα που συμβαινουν.

Στρατο για να πω την αληθεια ,οχι εσυ δεν με αποχαιρετησες ακομα,ισως να περειμενεις καποιο πατημα. :thumbup:

Αλλα ο Χρηστος και Σωκρατης το εκαναν και σε αυτους αναφερθηκα

Κυριε Σταματη εγω δεν φταιω που παρεκτρεπετε η κουβεντα.

Μπραβο σου ρε Βασιλη :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Αρα δεν ειμαστε φιλοι σου.Τουλαχιστον εγω ετσι το εκλαμβανω.

Anyway δε χρειαζεται να το κουραζω αλλο.

Τα λεμε :thumbup:

Γιατι αναλαβανεις κατι που εγω θα ηθελα να πιστευω οτι δεν σου ανηκει.

Εγω δεν ειπα πουθενα οτι αυτοι που εμειναν δεν ειναι φιλοι μου και ειναι μονο αυτοι που εφυγαν,εγωπροσπαθω να κανω αυτο που ειπε ο κυριος Σταματης,να ειμαστε ενωμενοι σε αυτους τους δυσκολους καιρους,αλλα Καποιοι απο οτι καταλαβαινω δεν το θελουν και πλεον ειμαι συγουρος οτι ειναι προσωπικοι λογοι,που αυτο το φορουμ δεν φτεει σε τιποτα.

Στρατο μου η φιλια στα δυσκολα φενετε :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Ναι κυριε Σταματη πολλα μπορουσαν και ακομα εγω πιστευω οτι μπορουν να γινουν,Αλλα με ρωτησατε ποτε(παλι δεν το λεω για σας και ο πλυθηντικος ειναι ως απλο μελος)γιατι αν ανοιγατε το φορουμ στα μελη του και το κανατε συνυπευθηνο,τοτε δεν θα ειχαν φθασει εδω τα πραγματα,ανταυτου οταν επικαρατει τετοιαhttp://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=65369&hl= νοοτροποια απο καποιους,φυσικο και επακπλουθο ειναι να συμβαινουν αυτα που συμβαινουν.

Στρατο για να πω την αληθεια ,οχι εσυ δεν με αποχαιρετησες ακομα,ισως να περειμενεις καποιο πατημα. :thumbup:

Αλλα ο Χρηστος και Σωκρατης το εκαναν και σε αυτους αναφερθηκα

Κυριε Σταματη εγω δεν φταιω που παρεκτρεπετε η κουβεντα.

Αγαπητέ κιχλιδάτε οτι ήταν να το πω το είπα απλά σου απαντώ στο Θέμα του αποχαιρετισμού που αναφέρεις οτι

1.Το δυσκολότερο έιναι όταν χομπίστες αποχωρούν είτε είναι γνωστοί και φίλοι είτε είναι αγνωστοι αυτό για μένα δεν έχει καμμιά σημασία.

2.Εγώ συνήθως αποχαιρετώ όταν θέλει κάποιος να αποχωρήσει για τον απλό λόγο οτι ξέρω οτι έχω να κάνω με ενήλικα που είμαι σίγουρος για τις αποφάσεις του και οτι τις εχει επεξεργαστεί προτού τις παρουσιάσει.

και 3. Οταν θα έλθει και μένα η σειρά μου να αποχωρήσω θα το θεωρώ και συγνώμη κιόλας που το γράφω ,γελοίο και μελό να βγούν συνχομπίστες δακρύβρεκτοι και να λένε μείνε που πάς και τα λοιπά.Δεν αδικώ φίλους που πιθανόν να σου το γράψανε πιο πάνω ,δυστυχώς εμένα δεν μου πάει.

Σωκράτης :thumbup:

ΥΓ Παρεπιπτόντως αν θέλει και κανένας άνθρωπος να δώσει καμμιά ενδιαφέρουσα απάντηση εδώ http://www.aquazone.gr/forums/index.php?s=...st&p=588642 καλοδεχούμενη

Έγινε επεξεργασία - ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
Link to comment
Share on other sites

Μιας και αναφέρεσαι σε εμένα για το θέμα του ‘’ χρόνια πολλά’’

Θα σου απαντήσω καθαρά και ξάστερα μόνο και μόνο για να ξεδιαλύνω κάποια πράγματα.

Ζητάς να μάθεις γιατί έφυγαν ;

Πάνε και ρώτα τους, εγώ καρφί δεν γίνομαι.

Ζητάς τα μέλη να έχουν λόγο στον τρόπο διαχείρισης του φόρουμ, σε ποιο φόρουμ το είδες αυτό. Φυσικά αυτό δεν γίνεται, γνώμες λαμβάνουμε και πολλές πραγματοποιήσαμε αλλά κάπου υπάρχει και το όριο.

Μας λες ότι νοιάζεσαι για τον συνάνθρωπο σου και παραπονέθηκες γιατί έφυγε το θέμα με τα χρόνια πολλά, και τώρα μας λες ότι δεν θα απαντάς άλλο γιατί έφυγαν οι κολλητοί σου.

Λες πως έμαθες εδώ πέντε πράγματα από διάφορους ανθρώπους εντελώς δωρεάν. Ηθικά τουλάχιστον θα έπρεπε και εσύ να συνεχίζεις να παρέχεις δωρεάν πληροφορίες στους αρχάριους.

Αν φταίμε εμείς που μείναμε, ή αν φταίνε οι άλλοι που έφυγαν, ή αν φταίμε και ή δυο, δεν έχει σημασία. Το μέλος που θα ζητήσει βοήθεια δεν τον ενδιαφέρουν τα παλιά, περιμένει βοήθεια από κάποιους ανθρώπους που θα του την δώσουν έτσι απλά. Εγώ βλέπω ότι εσύ δεν δίνεις βοήθεια έτσι απλά, αλλά μόνο υπό κάποιες συνθήκες. Δεν είναι ότι κουράστηκες και θες να αποχωρίσεις, αυτό θα το καταλάβαινα 100%. Αλλά αποχωρείς γιατί αποχώρισαν κάποιοι άλλοι. Εγώ δεν συμμερίζομαι τέτοιου είδους λογικής και δεν την καταλαβαίνω, την απορρίπτω 100%.

Με όλους να μαλώσω και να μην είμαι ούτε καν συντονιστές εγώ θα συνεχίζω να παρέχω την βοήθεια μου γιατί αυτός που μου την ζητά δεν μου έφταιξε σε τίποτα. Αυτός είμαι εγώ.

Πες μου τώρα πάνω σε πια βάση θα ήταν εποικοδομητικός ο διάλογος αναμεταξύ μας.

Ο τρόπος που σκεπτόμαστε είναι άκρος αντίθετος. Εγώ απλά βοηθώ, εσύ απλά βοηθάς υπό συνθήκες και όρους.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ κιχλιδάτε οτι ήταν να το πω το είπα απλά σου απαντώ στο Θέμα του αποχαιρετισμού που αναφέρεις οτι

1.Το δυσκολότερο έιναι όταν χομπίστες αποχωρούν είτε είναι γνωστοί και φίλοι είτε είναι αγνωστοι αυτό για μένα δεν έχει καμμιά σημασία.

2.Εγώ συνήθως αποχαιρετώ όταν θέλει κάποιος να αποχωρήσει για τον απλό λόγο οτι ξέρω οτι έχω να κάνω με ενήλικα που είμαι σίγουρος για τις αποφάσεις του και οτι τις εχει επεξεργαστεί προτού τις παρουσιάσει.

και 3. Οταν θα έλθει και μένα η σειρά μου να αποχωρήσω θα το θεωρώ και συγνώμη κιόλας που το γράφω ,γελοίο και μελό να βγούν συνχομπίστες δακρύβρεκτοι και να λένε μείνε που πάς και τα λοιπά.Δεν αδικώ φίλους που πιθανόν να σου το γράψανε πιο πάνω ,δυστυχώς εμένα δεν μου πάει.

Σωκράτης :thumbup:

Σωκρατη δασκαλε μου,νομιζω οτι δεν παιδιαριζουμε,εσυ και εγω εχουμε τα βαρη της ζωης πολυ εντονα.

Ουτε εγραψα κατι για να αρχησουν να μου λενε ,κατσε μην φυγεις.Αν σου δειξω τα πμ που ελαβα,θα καταλαβεις,πολυ καλα τι ατμοσφαιρα επικρατει μεσα στο φορουμ,(αυτα σου λεω αλλα εσυ και καποιοι αλλοι δεν θελετε να το καταλαβετε)απλα δεν θελουν και καλα κανουν να τα πουνε εδω μεσα.Εμενα αυτο μου αρκει γιατι τελικα δεν ειναι ενας που πιστευει αυτα που πιστευω ,για το τι συμβενει.

Link to comment
Share on other sites

Εγω λεω κατι τελευταιο και παραμενω (εκτος απροοπτου) παρατηρητης.

Οσο κι αν θελουν καποιοι,οι οποιοι το δηλωσαν και σαν επιθυμια,η πορτα που λες στον τιτλο του θεματος,δεν προκειται να κλεισει.

Link to comment
Share on other sites

εγινε της αφρικης! απ΄οτι καταλαβα! ( ετσι να γελασουμε λιγο ) Χρηστο πολυ σωστος για αυτα που γραφεις!

ηλικρινα δεν ξερω γιατι εγινε αυτην η παρεξηγιση.. ελπιζω να βρεθουν λυσεις και να ξανασμιξουμε ολοι οπως πριν,σαν μια καλη παρεα...

Link to comment
Share on other sites

Μιας και αναφέρεσαι σε εμένα για το θέμα του ‘’ χρόνια πολλά’’

Θα σου απαντήσω καθαρά και ξάστερα μόνο και μόνο για να ξεδιαλύνω κάποια πράγματα.

Ζητάς να μάθεις γιατί έφυγαν ;

Πάνε και ρώτα τους, εγώ καρφί δεν γίνομαι.

Ζητάς τα μέλη να έχουν λόγο στον τρόπο διαχείρισης του φόρουμ, σε ποιο φόρουμ το είδες αυτό. Φυσικά αυτό δεν γίνεται, γνώμες λαμβάνουμε και πολλές πραγματοποιήσαμε αλλά κάπου υπάρχει και το όριο.

Μας λες ότι νοιάζεσαι για τον συνάνθρωπο σου και παραπονέθηκες γιατί έφυγε το θέμα με τα χρόνια πολλά, και τώρα μας λες ότι δεν θα απαντάς άλλο γιατί έφυγαν οι κολλητοί σου.

Λες πως έμαθες εδώ πέντε πράγματα από διάφορους ανθρώπους εντελώς δωρεάν. Ηθικά τουλάχιστον θα έπρεπε και εσύ να συνεχίζεις να παρέχεις δωρεάν πληροφορίες στους αρχάριους.

Αν φταίμε εμείς που μείναμε, ή αν φταίνε οι άλλοι που έφυγαν, ή αν φταίμε και ή δυο, δεν έχει σημασία. Το μέλος που θα ζητήσει βοήθεια δεν τον ενδιαφέρουν τα παλιά, περιμένει βοήθεια από κάποιους ανθρώπους που θα του την δώσουν έτσι απλά. Εγώ βλέπω ότι εσύ δεν δίνεις βοήθεια έτσι απλά, αλλά μόνο υπό κάποιες συνθήκες. Δεν είναι ότι κουράστηκες και θες να αποχωρίσεις, αυτό θα το καταλάβαινα 100%. Αλλά αποχωρείς γιατί αποχώρισαν κάποιοι άλλοι. Εγώ δεν συμμερίζομαι τέτοιου είδους λογικής και δεν την καταλαβαίνω, την απορρίπτω 100%.

Με όλους να μαλώσω και να μην είμαι ούτε καν συντονιστές εγώ θα συνεχίζω να παρέχω την βοήθεια μου γιατί αυτός που μου την ζητά δεν μου έφταιξε σε τίποτα. Αυτός είμαι εγώ.

Πες μου τώρα πάνω σε πια βάση θα ήταν εποικοδομητικός ο διάλογος αναμεταξύ μας.

Ο τρόπος που σκεπτόμαστε είναι άκρος αντίθετος. Εγώ απλά βοηθώ, εσύ απλά βοηθάς υπό συνθήκες και όρους.

Καταρχην απαιτω να ανακαλεσεις τον ορο κολλητοι.

Εγω δεν εχω κανενα κολλητο εδω μεσα,εν αντιθεση μεσενα που εχεις αρκετους και καλα κανεις.Οι μονοι κολλητοι μου εδω μεσα ειναι ο iliasv και ο γιωργος κ

Αν δεν ανακαλεσεις θα σου πω συκοφαντη ,εκτος αν με κανεις ρομπα καταφεροντας να το αποδειξεις εδω μεσα και δημοσια.

Στο θεμα τωρα.

Εδω μεσα δεν εμαθα 5 πραγματα ,αλλα εμαθα τι εστι ενυδρειο παροτι ειχα παρα πολλα χρονια ενυδρεια,και μπορω να στο αποδειξω σε παρα πολλα ποστ που εχω κανει αμα θελεις.

Αν σου λεει η λεξει ξενεροσα, κατι,ε αυτο επαθα,γιατι εγω ειμαι σκετο χομπιστας.Αλλα εσυ και οι ομοιδεατες σου,που εισηγησε και ολος τυχαια παντα η εισηγησεις σου γινονται δεκτες,ιδου τα αποτελεσματα.

Θα μεινουμε 3 και ο κουκος.Αν θελεις να συμβει αυτο ,προχορα ακαθεκτα ,και θα εισαι σιγουρος οτι θα το πετυχεις.Η αλλαζετε η βουλιαζουμε οπως το ειπε και ο Παπα.....ρις

Ας βγει ενας εδω μεσα που μαλωσα μαζιτου,εχω διαφωνισει ναι, αλλα ποτε δεν μαλωνω ,γιατι ηταν ο χωρος που χαλαρωνα,γελαγα,τσαντιζομουνα,και παντα περναγα καλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω λεω κατι τελευταιο και παραμενω (εκτος απροοπτου) παρατηρητης.

Οσο κι αν θελουν καποιοι,οι οποιοι το δηλωσαν και σαν επιθυμια,η πορτα που λες στον τιτλο του θεματος,δεν προκειται να κλεισει.

Φανταζομαι εμενα εννωεις,Βλεπεις Στρατο μου ποσο διαφορετικα τα βλεπουμε τα ιδια πραγματα?

Εγω πιστευω οτι εκτηθεμαι για να την ανοιξω διαπλατα ,και εσυ ανακαλυπτεις συνομοτες που προσπαθουν να την κλεισουν.Ετσι ειναι η ρημαδα η ζωη τι να κανουμε.

Απλα εγω τα λεω και οσοι ακουσαν ακουσαν :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί εχω την εντύπωση οτι δεν διαβάζονται αυτά που έγραψα ποιό πάνω στις προηγούμενες δημοσιεύσεις μου ;

Σας παρακαλώ πολύ όλους να σταματήσει εδω το θέμα .

Δεν μπορούν να δοθούν στη δημοσιότητα οι εξηγήσεις για τους λόγους που αποχώρησαν κάποιοι συντονιστές .

Δυστυχώς θα είναι η μία πλευρά και δεν είναι καλό για την άλλη .

Επίσης δεν είναι δυνατόν να γίνει και δημόσιος διάλογος , διότι δεν θα μπορέσουν να καταλάβουν τα περισσότερα μέλη το τι εννοεί ο κάθε ένας με αυτά που λέει .

Το καταλαβαίνω ότι υπάρχει πικρία γιατί τη νιώθω και εγώ μέσα μου .

Η συνέχιση ενός τέτοιου διαλόγου μόνο ζημιά μπορεί να μας κάνει σε όλους μας .

Παρακαλώ πολύ να σταματήσουν οι δημοσιεύσεις εδώ , δεν θα μας βγάλει ο διάλογος αυτός σε κανένα ξεκάθαρο συμπέρασμα , μάλλον θα μπερδευτούμε .

Και σας το λέω εγώ που τα έχω ζήσει όλα από κοντά και άμεσα εμπλεκόμενος σε όλες τις καταστάσεις .

Link to comment
Share on other sites

Οτι να ναι στο φούρνο με πατάτες!!!!!!!!!!

Κύριοι στα φόρουμ κόσμος έρχεται και κόσμος φεύγει!Αυτό που μένει είναι η γνώση μέσα από τις συζητήσεις και τα θεματικά!Τα φόρουμ δεν υπάρχουν για να τα λέμε με τους κολλητούς μας!θα ήταν γελοίο αν γινόταν αυτό!

Και για να μην παρεξηγηθώ μακάρι να κάνω 10.000 φίλους από εδώ μέσα αλλά πέρα από τα ενυδρεία μπορεί να μην έχουμε τίποτε άλλο κοινό

Υπάρχει το τηλέφωνο, το msn το skype ο καφές γαι τους φίλους που θα κάνουμε!

Σε όλα τα φόρουμ μια στο τόσο ανοίγει ένα θέμα με κάποιον που ψάχνει απαντήσεις σε κάτι που τον κούρασε, που δεν του άρεσε, δημιουργείται ένα ντόρος και τελικά επιτυγχάνεται το αντίθετο αποτέλεσμα από αυτό που είχε στο μυαλό του αυτός που άνοιξε το θέμα!

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι εμενα εννωεις,Βλεπεις Στρατο μου ποσο διαφορετικα τα βλεπουμε τα ιδια πραγματα?

Εγω πιστευω οτι εκτηθεμαι για να την ανοιξω διαπλατα ,και εσυ ανακαλυπτεις συνομοτες που προσπαθουν να την κλεισουν.Ετσι ειναι η ρημαδα η ζωη τι να κανουμε.

Απλα εγω τα λεω και οσοι ακουσαν ακουσαν :thumbup:

Αμ ελα που δεν εννοω εσενα.Βιαζεσαι :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Το forum αυτό και το κάθε forum δεν είναι ο μπαμπάς κανενός, και ούτε πρόκειται να γίνει.

Επίσης το κάθε μέλος, έρχεται και φεύγει, γράφει και δεν γράφει όταν όσο και όποτε θέλει, και φυσικά δεν είναι υποχρεομένο να δώσει εξηγήσεις δημόσια γιά τις αποφάσεις του.

Οι ανάγκες και οι προτεραιότητες που μας βάζει η βάζουμε εμείς στην ζωή μας, μπορεί ανά πάσα στιγμή να αλλάξουν και κανείς δεν υπογράφει συμβόλαια παραμονής σε κάποιο forum.

Σίγουρα είναι στενάχωρο να χάνεις κάποιους φίλους απο ένα forum, αλά εάν πράγματι είναι φίλοι σου, δεν τους χάνεις και απο την ζωή σου, και αυτό είναι το πιό σημαντικό.

Είναι ουτοπικό, όσο σκληρό και εαν ακούγεται να περιμένει κάποιος να δημιουργήσει φιλικούς δεσμούς ζωής μέσα απο ένα forum.Να τύχει ίσως, αυτοσκοπός όμως είναι παράλογο να υπάρξει.

Προσωπικά σέβομαι απόλυτα τις αποφάσεις του κάθε μέλους, και δεν μπαίνω στην διαδικασία να κρίνω ,να επικροτήσω η να αποδοκιμάσω.

Ολα τα πράγματα στην ζωή έχουν μιά αρχή και ένα τέλος, όσο και εαν αυτό δεν μπορούμε να το καταλάβουμε η μας στεναχωρεί.

Έγινε επεξεργασία - Big Blue
Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνησω με τον φιλο Kixkidato.νομιζω ομως εχει γινει μια παρερμηνεια στα οσα εχει πει.απο οτι καταλαβα το προβλημα δεν ειναι γιατι αποχωρησαν καποιοι(ειναι δικαιωμα αλωστε του καθενα να αποχωρισει η να παραμηνει)αλλα αν διωχτηκαν.φυσικα αν αποχωρισαν οικοιωθελως ειναι σεβαστο,αν ομως διωχθηκαν τοτε υπαρχει προβλημα γιατι αυτο μπορει να συμβει και στον καθενα.πιστευω και εγω οτι πραγματι κατι δεν παει καλα.φιλικα παντα

Link to comment
Share on other sites

Το Aquazone δημιουργήθηκε με βασικό σκοπό την μετάδοση του αγαπημένου μας χόμπι σωστά σε άλλους συνανθρώπους μας που το έχουν ανάγκη,και στη καλυτέρευση του χόμπι μας.Αυτα είναι η ουσία και η γενική γραμμή αυτού εδώ του φόρουμ και τίποτα άλλο.

Το φόρουμ μας και κάθε φόρουμ δεν είναι οι συντονιστές ουτε ο Διαχειριστής του άλλα τα μέλη του διότι αυτά του δίνουν ζωή και σε εμας κουράγιο να προχωράμε βλέποντας οτι σε ενα βαθμό βοηθάμε για αυτό το χόμπι.

Απο την θέση της Διαχείρισης αυτού εδώ του φόρουμ έχουν περάσει 5 διαφορετικά άτομα και απο την συντονιστική θέση περίπου 50.Η λογική του να εχει ενα φόρουμ μέλλον και να μπορεί να αναδιπλώνετε στις ανάγκες των μελων του απέχει πολύ απο την ιδέα των αιώνιων συντονιστών και της Αθάνατης Διαχείρισης,όπως αντιλαμβάνεστε φίλοι μου μακάρι να μπορούσε να συμβεί κάτι τέτοιο αλλα οι καταστάσεις της ζωής μας και άλλοι παράγοντες πολλές φορές κάνουν εναν άνθρωπο να μην μπορεί να προσφέρει με τον ίδιο ζήλο που πρόσφερε απο την θέση που ήταν και ευτυχώς όποτε κάτι τέτοιο έχει συμβεί το άτομο που ήταν σε αυτή την θέση το γνώριζε εξ αρχής οτι για το καλό των μέλων και του φόρουμ κάποιος νεος συντονιστής θα έπρεπε να πάρει την σκυτάλη και να βοηθήσει το ίδιο η και περισσότερο τα νεα μέλη του φόρουμ απο την θέση που η διαχείριση του έχει εμπιστευτεί.

Κάποιες άλλες φορές μπορεί ολοι να μην συμφωνούν με όλες της αποφάσεις της ομάδας των συντονιστών και να φτάσουμε σε κάποιο αδιέξοδο με αποτέλεσμα κάποιοι να αποχωρίσουν απο την θέση που είχαν?αυτή δεν ειναι η ζωή αγαπητέ kixlidatos?το φόρουμ δεν πρέπει να προχωρήσει?να βασιστεί στα μέλη του και να δυναμώσει τα κενά συντονισμού μέσα απο αυτά?ελπίζω να με κατάλαβες περιμένω απο εσένα και άλλα έμπειρα μέλη στο φόρουμ να μας βοηθήσετε και πρωτίστως τα νεα μέλη του φόρουμ μας όπως και εσύ επισήμανες ότι βοηθήθηκες στο παρελθόν από κάποιους ανθρώπους...

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνισω με των Κ.Διαχειριστη σε οσα ειπε και θα συμπληρωσω και εγω οτι στεναχωριεμαι οχι τοσο για αυτους που αποφασισαν να μην συνεχισουν στο forum καθος ηταν δικια τους επιλογη πιστευω και οχι οτι καποιος τους εδειωξε, αλλα γιατι παρατηρω οτι τους τελευταιους μηνες βλεπω οτι πολλοι αποχωρουν γιατι δεν εχουν ειτε χρονο ουτε λεφτα για να συνεχισουν το χομπι.

Με ολο τον σεβασμο.

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνισω με των Κ.Διαχειριστη σε οσα ειπε και θα συμπληρωσω και εγω οτι στεναχωριεμαι οχι τοσο για αυτους που αποφασισαν να μην συνεχισουν στο forum καθος ηταν δικια τους επιλογη πιστευω και οχι οτι καποιος τους εδειωξε, αλλα γιατι παρατηρω οτι τους τελευταιους μηνες βλεπω οτι πολλοι αποχωρουν γιατι δεν εχουν ειτε χρονο ουτε λεφτα για να συνεχισουν το χομπι.

Με ολο τον σεβασμο.

Δεν νομίζω αξιότιμε φίλε να εννοεί αυτο το μέλος kixlidatos.Ειμαί εδώ αρκετά χρόνια πλεον,αν και γράφω ελάχιστα.Μαζική αποχώριση δεν ξαναθυμάμαι.Ιδιαίτερα απο άτομα που ήταν πολυ ενεργά μεχρι πρόσφατα.Θέμα του διαχειριστή βέβαια.Αλλα κάποιες απαντήσεις συντονιστών έδωσαν την εντύπωση,οτι όσο δουλευει κανείς καλά είναι,αν διαφωνει του πέρνουμε το κεφάλι.Ισως να μην ειναι ετσι,αλλα με ενοχλεί η επίθεση στο μελος,όπως ειχε γινει και πρόσφατα σε άλλο θέμα στο καφέ. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με τον TAN ...ενα forum δεν χρειαζεται να εχει σταθερη διαχειριση και αυτο το κανει να μπορει να αλλαζει και να προσαρμοζεται συνεχως ..προσωπικα δεν εχω καταλαβει ποιοι και γιατι αποχωρησαν αλλα πιστευω οτι το συγκεκριμενο forum εχει αρκετα μελη που μπορουν να προσφερουν και να δωσουν τα φωτα τους (που στο κατω κατω αυτη ειναι η αρμοδιοτητα ενος forum )

Link to comment
Share on other sites

:thumbup::welcome:

Δεν νομίζω αξιότιμε φίλε να εννοεί αυτο το μέλος kixlidatos.Ειμαί εδώ αρκετά χρόνια πλεον,αν και γράφω ελάχιστα.Μαζική αποχώριση δεν ξαναθυμάμαι.Ιδιαίτερα απο άτομα που ήταν πολυ ενεργά μεχρι πρόσφατα.Θέμα του διαχειριστή βέβαια.Αλλα κάποιες απαντήσεις συντονιστών έδωσαν την εντύπωση,οτι όσο δουλευει κανείς καλά είναι,αν διαφωνει του πέρνουμε το κεφάλι.Ισως να μην ειναι ετσι,αλλα με ενοχλεί η επίθεση στο μελος,όπως ειχε γινει και πρόσφατα σε άλλο θέμα στο καφέ. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω αξιότιμε φίλε να εννοεί αυτο το μέλος kixlidatos.Ειμαί εδώ αρκετά χρόνια πλεον,αν και γράφω ελάχιστα.Μαζική αποχώριση δεν ξαναθυμάμαι.Ιδιαίτερα απο άτομα που ήταν πολυ ενεργά μεχρι πρόσφατα.Θέμα του διαχειριστή βέβαια.Αλλα κάποιες απαντήσεις συντονιστών έδωσαν την εντύπωση,οτι όσο δουλευει κανείς καλά είναι,αν διαφωνει του πέρνουμε το κεφάλι.Ισως να μην ειναι ετσι,αλλα με ενοχλεί η επίθεση στο μελος,όπως ειχε γινει και πρόσφατα σε άλλο θέμα στο καφέ. :thumbup:

Παιδια ας ηρεμισουμε λιγο και ας σταματισουμε να πυροδωτουμε την κατασταση με συνεχομενες σποντες!

Προσωπικα εκτιμω ιδιαιτερα το μελος Kixlidatos μια που ειναι ενεργο μελος και εχει βοηθηση κοσμο με ομορφο και πολιτισμενο τροπο και ειναι μεσα και στο πνευμα του χιουμορ μεταξυ φιλιων που μπορουν να προεκειψαν μεσα στο φορουμ.

Απο την αλλη ομως καταλαβαινω και την διαχειρηση που εχει την ευθηνη στο να παει μπροστα αυτο το φορουμ, δηλαδη αν και εκτιμω τους πρωην συντονιστες σαν αξιολογα μελη και για την βοηθεια που ειχαν δωσει τοσο καιρο, απο την αλλη τελαιυτεα παρατηρησα πως δεν απαντουσαν στα αναλογα θεματα που αντιπροσωπευαν! Πιστευω πως οταν καποιος αναλαμβανει μια αναλογη θεση θα πρεπει να συμμετεχει ενεργα μεσα σε φυσιολογικα πλαισια με τις αναλογες ευθηνες.

Τωρα δεν ξερω τους λογος που μπορει να αποχωρησαν μια που μπορει να ειναι και προσωπικη λογοι και δεν απαιτω να μαθω μια που θα μπορουσα να γινω και αδιακριτος αλλα δυστηχως αυτη ειναι η πραγματικοτητα και η ζωη συνεχιζεται με ή χωρις τους πρωην συντονιστες.

Αναμφιβολα λεγοντας τα παραπανω θελω να ξεκαθαρισω πως θα ηθελα να τα συναντω μεσα στο φορουμ εστω και σαν απλα μελη οπως ειμαι και εγω και οι περισσοτεροι απο εμας μια που εχουμε μια οικιοτητα ως προς τα προσωπα τους και αναμφιβολα μπορουν να βοηθησουν με τις εξερετικες τους γνωσεις ως προς το αγαπημενο μας χομπυ!

Τωρα εαν προεκυψαν αλλοι λογοι και θεματα παρεξηγησεις αυτο δεν το γνωριζω και ελπιζω να μην υπηρξαν.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...