Jump to content

Νεροχελωνάκια_2


Recommended Posts

Υπαρχουν 2 αιτερειες που

Εχουν αναμειξει εν.ανθρακα με ζεολιθο και θα σου κανει την ζωη πιο ευκολη ψαξε λοιπόν ή για tropical-carbolit η για fluval-zeo carb και τα δυο θελουν αλλαγη καθε μηνα περιπου

Link to comment
Share on other sites

Και επειδή εισαι απο την συμπρωτεύουσα και δεν ξερω καποιο σημείο πωλησης ψαξου σε διαδικτυακο καταστημα που υπαρχουν σιγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρεται! Μαλιστα, Καβαλα ειμαι και αν ειναι ισως το παραγγείλω απο το πετ τι να πω?

Ελπιζω λοιπον ολα τα υπολοιπα να ειναι καλα λοιπον και ο δικος μας τρελλαθηκε αυτες τις μερες δεν μπορεις να καταλαβεις κατασταση!!!

Τρελλαινεται σκαρφαλωνει στα τζαμια του ενυδρειου και πεφτει :bigemo_harabe_net-59: Εχει πολυ πλακα εχει χαζεψει αληθεια.!

Σχετικα με την τροφη του δινω 3 φορες την μερα απο μια γαριδουλα θελει παραπανω

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Θελει πολυ παραπανω ποικιλία τροφων οχι μονο

Μια γαριδουλα

Link to comment
Share on other sites

Ναι συμφωνω μαζι σου μου το χες ξαναπει,απλα περισσοτερες απο μια γαριδα να του δινω?Κ αν ναι ποσες τη φορα ? Ασ πουμε 5 γιατι αυτος λογικα θα τρωει συνεχεια....

Link to comment
Share on other sites

Και κατι ακομα,λάμπα για ερπετα έχω θα χρειαστεί και λαμπα θερμανσης?Τύπου σποτ ας πουμε εμποριου??

Ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

αν η λαμπα που εχεις ειναι τυπου οικονομιας (uvb 5%,ή 10%) και η θερμοκρασια γυρο απο τον χωρο που λιαζετε δεν ειναι αρκετη,ή αν το ενυδρειο της ειναι ανοιχτο,το να βαλεις μια σποτ για καποιες ωρες την ημερα διμιουργοντας θερμοζονες σαν το φυσικο περιβαλλον, καλο θα της κανει...προς θεου μην βαλεις καμια κοκκινη σποτ λαμπα που εχω δει πολλους να βαζουν...

Link to comment
Share on other sites

Hello again Mr_zoo !!!Τι κανεις?Ελπιζω ολα καλα.Έχω αναρτησει φωτο και φαινεται καπως η λαμπα που ειναι.Ειναι πραγματι uvb 5% αυτη για ερπετα.

Σκεφτομαι τυπου σποτ να παρω απο πετ σοπ η απο έξω?Επισης θα χρειαστει και 2ος μηχανισμος για να την τοποθετησω...Οοοοχι κοκκινη ναι εχεις απολυτο δικιο!!!

Οποιαδηποτε ιδεα απαραιτητη!!!

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη απο της φωτο σου δεν μπορω να δω την λαμπα,αλλα καταλαβαινω πια λες....τωρα στο θεμα πετ σοπ η εξωτερικο,ψηθιζω Ελλαδα (ετσι κι αλλιως αν το ψαξεις λιγο εγχωρια,θα σου ερθει ακομα και ποιο φτηνα απο τα μεταφορικα του εξω)

Στο θεμα τις δευτερης εγκαταστασης,δεν ειναι κατι το τραγικο,υπαρχουν ετοιμα "χωνια" κεραμικα απο τις εταιριες με κεραμικο ντουι και με πιαστρα για το τζαμι....απο την αλλη υπαρχη και μια μαλπα σποτ,κορθφαια στο ειδος της,που παρεχει και θερμανση και ακτινοβολια uvb-5%,αλλα ξεφευγει λιγο στην τιμη

Link to comment
Share on other sites

ποσο γιατι την δικια μου την πηρα 23€.... και οσο για το εξω δεν εννουσα εξωτερικο αλλα καποιον ηλεκτρολογο...

Link to comment
Share on other sites

σαφως απο πετ σοπ μονο...οσο για την λαμπα εχει καταργησει τελικα τα λιγα watt που εβγαινε και κυκλοφορει μονο στα 160w!!!τωρα βεβαια βγαλαν αυτη που ειναι μικροτερη,αλλα δεν ξερω αν εχει ερθει Ελλαδα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,τωρα το ειδα και ευχαριστω για την απαντηση σου και απλα ρωτουσα αν απο ηλεκτρολογο εβγαινε καπως πιο οικονομικο για στο πετ που παω ειναι λιγο απατεωνισκοι γενικα...

Εχεισ δικο σου πετ σοπ?

Link to comment
Share on other sites

Α, και κατι ακομα διαβασα πως το νερο με οσμωση ειναι καλυτερο για τη χελωνα και διασπα την αμμωνια,και αμα εχεις ενεργο ανθρακα στο φιλτρο σου επισης.Αρχικα οταν λεει οσμωση εννοει την αεραντλια που βαζουμε μεσα για τα ψαρια και δευτερον αξιζει το story?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...