Jump to content

125 Lt Angelfish


MaSTeR

Recommended Posts

Γενικές Πληροφορίες

Διαστάσεις Ενυδρείου (ΜxΠxΥ): 80x35x45

Συνολικά Λίτρα: 125

Οργανισμοί

Ψάρια: 7 αγγελόψαρα + 1 γλύφτης

Φωτισμός

Πηγές φωτισμού (πλήθος και τύπος): 2 λάμπες Τ8 άσπρες

Διάρκεια φωτισμού: 10 ώρες

Υποστήριξη οργανισμών

Φίλτρανση: 1 φίλτρο EHEIM + 1 φίλτρο βυθού

Συντήρηση

Αλλαγές νερού: 20lt/week + σκούπα/month

Φωτογραφίες:

post-47559-0-72495600-1320223592_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να θελω να σε απογοητευσω και τελειως φιλικα,να σου πω πως το ενυδρειο σου ειναι ακαταλληλο για σκαλαρια.

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον Στράτο. Εκτός από τις διαστάσεις που δεν ενδείκνυνται για το συγκεκριμένο είδος, έχει και ο διάκοσμος που έχεις επιλέξει αρκετά προβλήματα. Αν δεν έχεις δυνατότητα για ένα μεγαλύτερο ενυδρείο, είναι και δύσκολες οι εποχές, σκέψου μήπως αλλάξεις τα σκαλάρια με κάποιο άλλο είδος πιο κατάλληλο. Μέσα στις κατηγορίες του φόρουμ θα βρεις οδηγίες και βοήθεια που χρειάζεσαι. Καλή συνέχεια.

:)

Link to comment
Share on other sites

το γνωρίζω. έχω ένα 250lt που το στρώνω με στόχο να μεταφέρω εκεί τα σκαλάρια μου. Ξέρω πως θέλει ακόμα δουλειά εκείνο. Σε αυτό μετά θα τοποθετήσω χρυσόψαρα.

Πηγαίνω με αργούς ρυθμούς και λόγω οικονομικών. Θέλω να το κάνω όσο καλύτερο γίνεται. Ελπίζω μέσα στο 2012 να μπορέσω να το ολοκληρώσω.

Ευχαριστώ για τις συμβουλές σας.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια αναζήτηση στην κατηγορία Κιχλίδες Αμερικής και Ενυδρεία Μελών για να δεις πως μοιάζει ένα πιο βιοτοπικό και φυσικό περιβάλλον για τα σκαλάρια. Έτσι θα έχεις μια εικόνα για το τι περιβάλλον χρειάζονται από άποψη βυθού, λίτρων, διάκοσμου, κ.ο.κ

:)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου σε καταλαβαινω απολυτα.Οπως ειπες κι εσυ οι καιροι ειναι πολυ δυσκολοι.

Σου ευχομαι με το καλο και πολυ συντομα να τα μεταφερεις σε μεγαλυτερο ενυδρειο και να τα χαρειςsmile.png

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...