Jump to content

Bababrilios Rimless Reef


bababrilios

Recommended Posts

πανέμορφο...σε ταξιδεύει..

ωραίο βίντεο με ωραία μουσική επένδυση..

νομίζεις οτι κολυμπάς μαζί τους και θες να πας και μέσα στις σπηλιές...

Συγχαρητήρια.....

Link to comment
Share on other sites

:bigemo_harabe_net-92::bigemo_harabe_net-92::bigemo_harabe_net-92::bigemo_harabe_net-92::bigemo_harabe_net-92:

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο τα σχόλια σας καταλαβαίνω πως όλοι σας είστε τόσο καλα παιδιά και πόσο πολυ με αγαπάτε!!!

Και επειδή δεν με κραζει κανένας σας θα το κάνω μόνος μου.

Το ενυδρειο είναι γεμάτο αιωρουμενα σωματίδια! Ο λόγος είναι ότι πρόσφατα έβαλα 2 sexgutata και άρχισαν να το οργωνουν απο άκρη σε άκρη. Αυτήν την φορα όμως δεν ήμουν τυχερός να τα εχω σαν ζευγαράκι και έτσι το ένα ειναι απο δεξιά και το άλλο απο αριστερά. Και ούτε που να συναντηθούνε!! Ευελπιστώ σε καμία εβδομάδα ακομα να γίνει το νερο κρυστάλλινο και ο αραγονιτης μπαμπακι. (Κάτι σαν του .......)

Στον βράχο επάνω έχει αρκετή μούργα απο την υπερβολική ποσότητα που ταϊζω και τα μπόλικα κακά που κάνουν τα ψαράκια. Έτσι αποφάσισα να αλλάξω λίγο τις ροές, και πρόσθεσα μια 3000compact σε κρυφό σημείο μέχρι να δω με τι θα την αντικαταστησω. Μέχρι στιγμής τα πράγματα δείχνουν μια χαρα.

Και ο τελευταίος μου καημός που είναι οι απταζιες.

Φιλοξενώ στο ενυδρειο μου κάποια κοραλια φίλου (ονόματα δε λέμε) τα οποία όταν τα πήρα ΝΟΜΙΖΑ ότι τα καθαρισα απο παράσιτα και απταζιες, αλλα με τις δεύτερες δεν είχα την τύχη να ησυχασω. Και όταν λέμε ότι βλέπω ΜΙΑ απταζια σημάνει ότι εχω και άλλες πόσες που δεν βλέπω. Σαν καταπολέμηση δεν εχω προσπαθήσει πολλη αλλα την λύση την περιμένω απο ένα θηρευτη που έχει ο Αιολος και θα μου τον δώσει (λέει).

Αυτα απο μένα, κάτι άλλο βλέπει κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω κι εναν κροκοδειλο εκει πισω μ'ενα ψαλιδι στο χερι :P

Link to comment
Share on other sites

Εγω βλεπω ενα T REX σαν το Τζουρασικ πισω απο τον βραχο στην δεξια πλευρα χαχαχα, φιλαρακι στολιδι ειναι και λιγα λεω και το αναφερω οχι γιατι ειδα το τελευταιο βιντεο αλλα επειδη ειχα την τιμη να το δω face to face, το ματι δεν πιστευω να το εβγαλες;

Link to comment
Share on other sites

ρε φιλαρακι τα ζωντανα σου ειναι θαυμα εχεις μεσα οτι μ αρεσει κ οτι συνδιασμο θελω να κανω εκτος τα cromis χε χε

μπραβο που το κρατας ε τσι α και κατι αλλο αυτες οι ephilia βρε παιδι μου πολυ μεγαλες τι αιδια

μηπος να τις φραγκαρεις και να στειλεις κανα κοματι απο δω να ομορφινει? χαχαχαχα

τελιο ρε σι πραγματικα μπραβο μ αρεσει παρα πολυ το reef σου να το χαιρεσαι!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ποιό πολύ μου άρεσε η " τουαλέτα του ενυδρείου " με τα διπλά σάμπ !!!

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω κι εναν κροκοδειλο εκει πισω μ'ενα ψαλιδι στο χερι :P

Τον κροκοδειλο εγω τον έβαλα για να φυλάει το ενυδρειο και το ψαλιδι το άρπαξε απο το χέρι του Giovanni. Xaxaxa

Θοδωρή απλα σε ενημερώνω οτι θα παρω κάποιες φωτογραφίες για το fb σε πειράζει?

Οσες θέλεις και αν χρειαστείς και λινκ απο photo bucket πες μου να σε δώσω.

Εγω βλεπω ενα T REX σαν το Τζουρασικ πισω απο τον βραχο στην δεξια πλευρα χαχαχα, φιλαρακι στολιδι ειναι και λιγα λεω και το αναφερω οχι γιατι ειδα το τελευταιο βιντεο αλλα επειδη ειχα την τιμη να το δω face to face, το ματι δεν πιστευω να το εβγαλες;

Και δική μου τιμη , που μας ανοιξες το Σπιτι σου , και είδαμε και το δικο σου το στολίδι.

Θοδωρη ντοκυμαντερ ειναι ο υφαλος σου..................ΜΑΓΕΙΑ!!!!!!!

Με το καλο να γίνει και η δική σου μετακόμιση και να απολαύσουμε ΑΛΛΑ κόλπα!!!

Πολυ ωραιο βιντεο :bigemo_harabe_net-64:

Ευχαριστώ πολυ.

ρε φιλαρακι τα ζωντανα σου ειναι θαυμα εχεις μεσα οτι μ αρεσει κ οτι συνδιασμο θελω να κανω εκτος τα cromis χε χε

μπραβο που το κρατας ε τσι α και κατι αλλο αυτες οι ephilia βρε παιδι μου πολυ μεγαλες τι αιδια

μηπος να τις φραγκαρεις και να στειλεις κανα κοματι απο δω να ομορφινει? χαχαχαχα

τελιο ρε σι πραγματικα μπραβο μ αρεσει παρα πολυ το reef σου να το χαιρεσαι!!!!

Γιατι βρε τι έχουν οι χρωμιδες; Που να δεις του αιολου που είναι καμία δεκαριά σε μέγεθος τσιπουρας.... Άλλη φάση.

Για όσο λείπω φραγγακια τέλος, απο Νοέμβριο πάλι που θα ειμαι Σπιτι.

τελεια ζωντανα !! εξαιρετικο ενυδρειο ! :bigemo_harabe_net-64:

χαίρομαι που σου άρεσε.

Εμένα ποιό πολύ μου άρεσε η " τουαλέτα του ενυδρείου " με τα διπλά σάμπ !!!

Σταμάτη μου αυτο το έδειξα κάπου στην αρχη του θέματος και δεν το κάνω πολυ κουβέντα.

Δεν είναι να βάζω ιδέες στα παιδιά γιατι η παντοφλα θα παει σύννεφο. Οποίος μπαίνει και το βλέπει καταλαβαίνει πόσο πολυ με αγαπάει η γυναικα μου.

Link to comment
Share on other sites

Πω ακομα αυτο το χαλι εχεις για ενυδρειο?Γυρνα το στο γλυκο θα σε δωσω κλαδεματα :bigemo_harabe_net-66:

:bigemo_harabe_net-122: :bigemo_harabe_net-122: :bigemo_harabe_net-122: :bigemo_harabe_net-122: :bigemo_harabe_net-122:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

βαλε καμια φωτο μου τελειωσαν!!! :bigemo_harabe_net-74::bigemo_harabe_net-74::bigemo_harabe_net-74:

Bababrilios reef στο Skype και συνδέεσαι ζωντανά με Μαλδιβες!

Link to comment
Share on other sites

βαλε καμια φωτο μου τελειωσαν!!! :bigemo_harabe_net-74::bigemo_harabe_net-74::bigemo_harabe_net-74:

Bababrilios reef στο Skype και συνδέεσαι ζωντανά με Μαλδιβες!

Ετσι...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Τελικα ματια που δεν βλέπονται , γρήγορα λησμονούνται!!!!

Κόντεψα να πάω δεύτερη σελίδα στις παρουσιάσεις.

Το reefακι όμως είναι εκει και βασιλεύει, με έναν ακαταμάχιτο εχθρό ........ Και δεν είναι άλλος απο την λατρεμενη μας ΔΕΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ

Όσοι θυμούνται στην αρχη της παρουσίασεις εχω ένα μετρητή για τις kWh. Εχω και μια εμμονή (ή τσιγκουνια) με όλους τους μετρητές του σπιτιού γενικότερα.

Απο τον Μάιο του 11 που στήθηκε το reef μέχρι την μέρα που με έπιασε η περιέργεια να δω ποιος καταναλώνει τι;

Τελικός απολογισμός...... Το σπίτι το 4μηνο καεί 800kwh και το ενυδρειο 1200kwh. Δλδ 2000kwh το τετράμηνο. Μέσο όρο πάντα μιλάω για χειμώνα καλοκαίρι.

Πρώτος ένοχος.......... 6χ80 Τ5 480watt επι 12ωρες

Δεύτερος 2 χ Eheim 3000l/h συν 1 Eheim 5000 l/h και οι τρεις 24ωρο.

Τι κάνουμε λοιπών;.......

Ξήλωμα ολα!!!!!!

Τι θα γεινει ; ............

Βλέπουμε .

Link to comment
Share on other sites

....ε δεν ξέρεις τι θα γίνει?

θα σου κάνουν και σένα μια τιμητική πλακέτα στην είσοδο της ΔΕΗ ως τους μεγάλους ευεργέτες !!!

post-13206-0-59384100-1382495794_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μαζι σου οτι αποφαση κ αν παρεις φιλαρακι...

και οπου μπορω να βοηθησω ξες.. :)

Link to comment
Share on other sites

κρύβε λόγια... αν σου ζητήσει την βοήθεια σου για αυτό που θέλει να κάνει, δεν θα σου αρέσει !!! χα χα χα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...