Jump to content

2500Lt Reef By Polychronakis Nikos


POLYCHRONAKIS NIKOS

Recommended Posts

αυτο το ενυδρειο ειναι υπερθεαμα με τα ολα του !!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Νικο οι διαστασεις σου ειναι εντυπωσιακες.

Ευχομαι και εγω να εμενα κρητη και να μπορουσα να κανω αλλαγες νερου με NSW.

Μπορεις να διευκρινησεις γιατι ξεστησες το παλιο σου ΑΤΣ και εβαλες εντελως καινουργιο?

Το παλιο ηταν οριζοντιο και ηθελες να το κανεις καθετο?

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Τοσο καιρο χωρις update; Αμαρτία :P

Link to comment
Share on other sites

Το ενυδρείο παιδιά είναι στάσιμο. Απο κοράλλια σταθερά προς τον πλήρη αφανισμό σε αντίθεση με τα ψάρια που έχω βάλει αρκετά ακόμη μερικά απο τα οποία είναι και λίγο απαγορευτικά για Ριφ. Έχουν μπει trigger,puffer και πεταλούδες και σειρά τώρα έχουν και κάποια αγγελόψαρα. Οι σκέψεις πάντως είναι πολλές για το μέλλον του ενυδρείου μου. Απο τη μια σκέφτομαι ποτέ θα μπω μέσα να αρχίσω την αφαίρεση κάποιων πόλων κοραλιων και απο την άλλη σκέφτομαι να κάνω την υπέρβαση για ενα άλλο ενυδρείο αρκετά μεγαλύτερο...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τα νεα είναι και ευχάριστα

και λίγο δυσάρεστα

Εγώ ψηφίζω μεγαλύτερο :D

Βάλε μας καμία φώτο

να δούμε πως είναι πλέον

και να θαυμάσουμε ρα νέα ψαράκια

Link to comment
Share on other sites

Το ενυδρείο παιδιά είναι στάσιμο. Απο κοράλλια σταθερά προς τον πλήρη αφανισμό σε αντίθεση με τα ψάρια που έχω βάλει αρκετά ακόμη μερικά απο τα οποία είναι και λίγο απαγορευτικά για Ριφ. Έχουν μπει trigger,puffer και πεταλούδες και σειρά τώρα έχουν και κάποια αγγελόψαρα. Οι σκέψεις πάντως είναι πολλές για το μέλλον του ενυδρείου μου. Απο τη μια σκέφτομαι ποτέ θα μπω μέσα να αρχίσω την αφαίρεση κάποιων πόλων κοραλιων και απο την άλλη σκέφτομαι να κάνω την υπέρβαση για ενα άλλο ενυδρείο αρκετά μεγαλύτερο...

Το μεγαλύτερο θα σε λυτρώσει .......

Ψηφίζουμε ΝΑΙ στο μεγαλύτερο της Ελλάδας.

Link to comment
Share on other sites

Πολλα συνχαρητηρια απο εμενα για τον μερακλη κρητικο.(ειδα τωρα το project σαν νεο μελος)

Αισθανομαι μπροστα σου οτι κανω γυαλα για χρυσοψαρα που πουλανε στα πανηγυρια.

Link to comment
Share on other sites

Το ενυδρείο παιδιά είναι στάσιμο. Απο κοράλλια σταθερά προς τον πλήρη αφανισμό σε αντίθεση με τα ψάρια που έχω βάλει αρκετά ακόμη μερικά απο τα οποία είναι και λίγο απαγορευτικά για Ριφ. Έχουν μπει trigger,puffer και πεταλούδες και σειρά τώρα έχουν και κάποια αγγελόψαρα. Οι σκέψεις πάντως είναι πολλές για το μέλλον του ενυδρείου μου. Απο τη μια σκέφτομαι ποτέ θα μπω μέσα να αρχίσω την αφαίρεση κάποιων πόλων κοραλιων και απο την άλλη σκέφτομαι να κάνω την υπέρβαση για ενα άλλο ενυδρείο αρκετά μεγαλύτερο...

Κρίμα βρε τα κοραλια να χαθούν ετσι.. Αμαρτία! Αλλα δικο σου ειναι, εσυ κανεις αυτο που σου αρεσει. Τωρα η υπέρβαση, αν σε παίρνει οικονομικά και σε χωρο τοτε εχεις της άπειρες ευχές μας!! :)
Link to comment
Share on other sites

Νικο απ'οτι θυμαμαι δεν ειχες fish only(αν κανω λαθος συγχωρεσε με) οποτε αφου τρεχεις με τις δουλειες ευκαιρια ειναι να εχεις και ενα τετοιο στολιδι,να το δεις/κανεις και αυτο.Ειδικα σε αυτες τς διαστασεις θα ειναι ονειρο.

Υφαλο με κοραλια κτλ το ειδες και με το παραπανω...δες και λιγο "ψαροκατασταση" :usd:

....αν και εγω ειμαι της γνωμης να πας στο μεγαλυτερο....αν και ειμαι της γνωμης πως και εσυ αυτη τη γνωμη εχεις :usd::usd::usd::hysterical::hysterical::hysterical:

Με σωστες κινησεις δεν θα σου κοστιζει σαν λειτουργια,παραπανω απο το παρων.Σκεψου το :bigemo_harabe_net-128:

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα και σε λειτουργία θα είναι το ίδιο αλλά μόλις ειμαι έτοιμος σωματικά και πείσω και τη γυναίκα θα προχωρήσω. Προς το παρών συμβιβάζομαι με μερικά ψαράκια ακόμη. Θα τα παρουσιάσω το συντομότερο δυνατόν.

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμος σωματικα,εννοεις για ν'αντεξεις το ξυλο? :usd::usd::hysterical::hysterical:

Περα απο την πλακα ευχομαι να πανε ολα οπως τα θες και να το κανεις το μεγαλυτερο!

Περιμενουμε και τις φωτο γιατι fish only σε αυτα τα λιτρα δεν εχω ξαναδει και πρεπει να ειναι οτι κοντινοτερο σε εικονες που βλεπουμε σε ντοκυμαντερ :jig:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα και σε λειτουργία θα είναι το ίδιο αλλά μόλις ειμαι έτοιμος σωματικά και πείσω και τη γυναίκα θα προχωρήσω. Προς το παρών συμβιβάζομαι με μερικά ψαράκια ακόμη. Θα τα παρουσιάσω το συντομότερο δυνατόν.

Ετοιμασου και μετα

για να το κανεις ακομα πιο ωραιο ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Νικο νομιζω ειναι καιρος για ενα update! να μας πεις τι εκανες τελικα εφτιαξες το αλλο τερας η εισαι στασιμος ακομα? υλικο απο φωτο θα δουμε?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Θα ηθελα να δω ενα update απο αυτην την ενυδρειαρα.Μπραβο σου ρε ανθρωπε εισαι πολυ μερακλης!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά και ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.

Το ενυδρείο υπάρχει ακόμα με αρκετά ψάρια τα οποία έχουν μεγαλώσει αρκετά πλέον. Τα κοράλια δυστυχώς δεν.

Μετά απο αλλαγή νερού χάθηκαν όλα σιγά σιγά μαζί με ελάχιστα ευτυχώς ψάρια.

Προς το παρών το αφήνω έτσι μέχρι το Μάρτιο όπου και τη θέση του παρόντος ενυδρείου θα πάρει ενα άλλο νέο και αυτό θα στολίζει το επόμενο καλοκαίρι τη ρεσεπσιον ενός ξενοδοχείου.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Βαλε μας τουλαχιστον καμια φωτο να δουμε απο τις ψαρουκλες σου

Έγινε επεξεργασία - mouseman
Link to comment
Share on other sites

Ευχομαι να επιστρεψεις με ενα φοβερο υφαλο,γιατι σου αξιζει.
Προσπαθησε να περνας τα παντα απο καραντινα,για να μην κολλας διαφορα.
Θελω να σε δω με κοραλλια και ψαρια που θα εχεις για 10ετιες.
Προσφατα ειδα ενα ενυδρειο σου σε φιλο.Φοβερη κατασκευη,ξερεις παρα πολλα.Ειμαι σιγουρος θα επανελθεις με πιο μελετημενπο συστημα.Κι εγω καποτε θα επανελθω :angel:

Link to comment
Share on other sites

Η καραντίνα λοιπόν λειτούργησε άψογα και λειτουργεί. Το πρόβλημα το εντόπισα και όχι μόνο εγώ. Μετά που έριξαν στη Μεσόγειο τα χημικά της Συρίας στις θάλασσες μας υπήρχε θέμα. Όσοι χομπίστες κάναμε αλλαγή νερού τη συγκεκριμένη μέρα είχαμε το ίδιο πρόβλημα.

Τέλος πάντων τώρα όλα καλά.

Ο επόμενος ύφαλος θα είναι αρκετά μεγάλος και δυνατός. Τα κρύσταλλα έχουν κοπεί και μου κλείνουν το μάτι...,

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ Βαγγέλη κάνω αλλαγές από θάλασσα σχεδόν πέντε χρόνια και συνεχίζω ακόμη. Η στραβή μια φορά μου έτυχε.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ Βαγγέλη κάνω αλλαγές από θάλασσα σχεδόν πέντε χρόνια και συνεχίζω ακόμη. Η στραβή μια φορά μου έτυχε.

Δυστηχως μια φορα γινετε (συνηθως)

Εισαι παλια καραβανα και σιγουρα το ενυδρειο σου θα γινει reef ξανα. Μην αργεις ανυπομονω να δω το καινουργιο.

Keep Reefing

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...