Jump to content

2500Lt Reef By Polychronakis Nikos


POLYCHRONAKIS NIKOS

Recommended Posts

Δεν έχω τι να πω είναι τέρας!!!!

έχεις ρίξει πολύ δουλειά και φαίνεται, να το χαίρεσαι

Αυτό εδώ τι είναι ρε Νικο?

το είδα ότι το έχεις και σε δυο άλλα σημεία στα αριστερά στο χτιστό πλαϊνό τζάμι

Αυτό αν δεν με γελάνε τα μάτια μου πρέπει να είναι anthellia(glove polyp).

Αν οντως είναι αυτό, πιστεύω ότι κακώς το έβαλε εκεί γιατί θα του γεμίσει όλο το ενυδρέιο με αυτό. Το καλό είναι ότι δεν ενολχεί άλλα κοράλια. Το κακό είναι ότι γεμίζει όλος ο βράχος στο άψε σβήσε.

Kαι μια δική μου φωτό απο το εν λόγω κοράλι:

100_2111_zpseebeee80.jpg

Έγινε επεξεργασία - Παναγιώτης Κ
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι blue mini glove polyps από jacarta και όντος πηγαίνει από μόνο του σε πολλά σημεία και καλύπτει βράχια αλλά όταν έρθει σε επαφή με κοράλλια σταματάει και στη συνέχεια τα κοράλλια όλα το σκοτώνουν και το καλύπτουν.Το χρώμα του όμως είναι απίστευτο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τι να πούμε και εμείς με τις γενιστρες που έχουμε????χα χααχαχα

Νίκο έχεις ένα κομμάτι θάλασσας στο σπίτι σου και από ότι βλέπω έχεις και την θάλασσα δίπλα σου!!! Τα λόγια είναι τίποτα μπροστά στις εικόνες που είδα!!

Link to comment
Share on other sites

Τι έχεις κάνει ρε Νίκο...Μπράβο.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι τρελλος ο Κρητικος!!!!!! Αυτο ειναι το μονο σιγουρο!

Νικο φιλε αυτο ειναι υπερπαραγωγη,,,, μπραβο για το μερακι σου!

Link to comment
Share on other sites

:bigemo_harabe_net-69: Πολύ καλή δουλειά και με μεράκι..... :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

Οι εργασίες σχεδόν τελείωσαν και είμαστε σχεδόν έτοιμοι.

http://www.youtube.com/watch?v=YQk45hZGjxU

και συνέχεια.

http://www.youtube.com/watch?v=AttBuSIXkuc

:bigemo_harabe_net-146:

Νίκο πραγματικά πολύ όμορφο το ενυδρείο σου, αλλά να πώ την μαύρη μου αλήθεια αυτό που μου άρεσε στο δεύτερο βίντεο είναι από στο 0:47- 0:53.......

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά.Γιώργη τι να σου πω για να σε πείσω ότι η ζωή είναι εδώ.Εμείς εδώ ζούμε σε ένα ευλογημένο μέρος από όλες τις απόψεις.Σε περιμένουμε με χαρά να μας ξανά έρθεις και εγώ και ο Καπετάνιος.

Link to comment
Share on other sites

Και να συμπληρώσω κι εγώ τις φωτογραφίες... μια και έκανα το "λάθος" να πάω να δω από κοντά αυτό το ενυδρείο...!!!

(άργησα λιγάκι αλλά τα κατάφερα... )

Ακόμα μαζεύω το σαγόνι μου... :lol:

Λόγια δεν υπάρχουν για να το περιγράψεις... και το λέω εγώ που δεν γνωρίζω και πολλά από θαλασσινό... Φαντάζομαι οτι αν γνώριζα, θα πάθαινα ακόμα μεγαλύτερη πλάκα...

Οι εικόνες τα λένε όλα:

Οι 3 πρώτες φωτογραφίες είναι τραβηγμένες κατά την φάση της "ανατολής" (πήγα πρωινή ώρα και γενικά οι φωτογραφίες είναι λίγο πρόχειρες γιατί οι αντανακλάσεις από το φως της ημέρας με δυσκόλευαν, συν τον χρόνο που ήταν περιορισμένος... Στην άλλη βόλτα Νίκο θα βγάλουμε και καλύτερες! )

-

PB048514a_zpsf3bad420.jpg

-

PB048519a_zpsbb755ad9.jpg

-

PB048539a_zpsaa80c7e0.jpg

-

PB048559a_zpsb0dd0548.jpg

-

PB048562a_zps2dcfabf6.jpg

-

PB048567a_zps933e7599.jpg

-

PB048573a_zps003afd95.jpg

-

PB048575a_zpsbe0189eb.jpg

-

PB048585a_zps89abcaf1.jpg

Link to comment
Share on other sites

PB048606a_zps1fbe19a4.jpg

-

PB048586a_zps6d4367b1.jpg

-

PB048593a_zps1d721c7b.jpg

-

PB048607a_zps7c98f7cf.jpg

-

PB048616a_zps1a35fe75.jpg

-

PB048617a_zps99fb7944.jpg

-

PB048619a_zpsab64f2f0.jpg

-

PB048623a_zps1826d475.jpg

-

PB048632ab_zps4dafd956.jpg

-

Εγώ ευχαριστώ για το υπερθέαμα!!! Εδώ στην τελευταία φαίνεσαι κι εσύ...(η σκιά σου δηλαδή... )

Οση ώρα εβγαζα φωτογραφίες, ο Νίκος μελετούσε κάτι διαστάσεις τζαμιών από ένα καινούργιο project που ετοιμάζουμε... Σύντομα...

Έγινε επεξεργασία - Σταύρος
Link to comment
Share on other sites

Ωχ αμάν αμάν....Νίκο το ενυδρείο έχει φύγει έργο....τι να λέμε τώρα....τα χάπια μου....Σταύρο απίστευτες λήψεις!Έχεις και ωραίο επίθετο!!

Link to comment
Share on other sites

Σταύρο όλες είναι πολύύύ καλέέέές.Αλλά...

Θέλω κιάάάάάάάάλες.

Έγινε επεξεργασία - POLYCHRONAKIS NIKOS
Link to comment
Share on other sites

Χαρά μου να σου δώσω όταν έρθει εκείνη η ώρα.Τα χρώματά της είναι απίστευτα.Πράσινο νέον στη βάση των πλοκαμιών κίτρινες οι φούσκες και πορτοκαλί έντονο οι άκρες.

Link to comment
Share on other sites

νικολα παλικαρι μου,απαιχτος εισαι ρε φιλε οπως παντα.

καποια στιγμη ελπιζω να αξιωθω να βρεθω λαιβ στο χωρο σου να θαυμασω απο κοντα την θαλασσα σου καλε μου φιλε.

Link to comment
Share on other sites

Να βγάλουμε κι άλλες, αλλά απογευματινή ώρα για να έχω και χρόνο να απολαύσω τον καφέ εκεί μπροστά...

Οχι όπως τώρα που έτρεχα... :bigemo_harabe_net-137:

Κώστα, το "καλό" με το επίθετό μου είναι οτι πλέον, είναι και κόκκινο και πράσινο... κι έτσι δεν έχω πρόβλημα! :D

Link to comment
Share on other sites

Χαρά μου να σου δώσω όταν έρθει εκείνη η ώρα.Τα χρώματά της είναι απίστευτα.Πράσινο νέον στη βάση των πλοκαμιών κίτρινες οι φούσκες και πορτοκαλί έντονο οι άκρες.

Την είδα την είδα!Μου έπεσε το σαγόνι μόλις κατάλαβα ότι αυτό το alien είναι bta!Α-ΠΙ-ΣΤΕ-ΥΤΗ!

νικολα παλικαρι μου,απαιχτος εισαι ρε φιλε οπως παντα.

καποια στιγμη ελπιζω να αξιωθω να βρεθω λαιβ στο χωρο σου να θαυμασω απο κοντα την θαλασσα σου καλε μου φιλε.

Κάνε μια στάση στο ατήνα να με πάρεις μαζί.....Πάμε να φάμε γαμοπίλαφο και ντάκο δίπλα στον ωκεανό!
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...