Jump to content

Aλλαγή Setup Rio 180 (Απο Κοινωνικο Σε Κιχλιδες)


satkingr

Recommended Posts

οποτε θελεις!!!!!!

για οσους δεν το γνωριζουν ειδη εχουμε ξεκινηση μια προσπαθεια http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=70189

και ερχονται και αλλες!!!!

παντος οποτε θελεις το κανονιζουμε!!!!

ΑΑΑ και ευχαριστω πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 77
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παρα πολυ ομορφες φωτογραφιες και πολυ ομορφο ψαρακι.

αντε με το καλο να ερθει και η παρεα του!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλές φωτογραφίες...

Καλή αρχή λοιπόν... Αναμένουμε την συνέχεια. :D

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω πολυ!!!!

περιμενω πως και πως να ερθουν...

παντος εχω παθει πλακα με το ψαρι...εχει φανταστικο χαρακτιρα!!!! εχει προσωπικοτητα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

παντος εχω παθει πλακα με το ψαρι...εχει φανταστικο χαρακτιρα!!!! εχει προσωπικοτητα!!!!!

κιχλίδες Αφρικής... :D έχεις αρκετά να δεις ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω πολυ!!!!

περιμενω πως και πως να ερθουν...

παντος εχω παθει πλακα με το ψαρι...εχει φανταστικο χαρακτιρα!!!! εχει προσωπικοτητα!!!!!

Φαντασου να κρατουσες και κιχλίδες Tanganyika........

Δεν πειράζει....στο επόμενο set up!

Link to comment
Share on other sites

Φαντασου να κρατουσες και κιχλίδες Tanganyika........

Δεν πειράζει....στο επόμενο set up!

Να σε πω την αληθεια σκεφτομαι με το δ.πασχα να παω να παρω ενα καρφουρισιο 80λ και να βαλω!!!! :bigemo_harabe_net-82: :bigemo_harabe_net-82: :bigemo_harabe_net-77:

Link to comment
Share on other sites

Να σε πω την αληθεια σκεφτομαι με το δ.πασχα να παω να παρω ενα καρφουρισιο 80λ και να βαλω!!!! :bigemo_harabe_net-82: :bigemo_harabe_net-82: :bigemo_harabe_net-77:

Αρχίσαμε........................ :P :P :P

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας!!!

Σημερα το μοναχικο προς το παρων labido που εχω εχει τρελεθη στις ανασκαφες.... εχεις παει σε ενα μερος του ενυδρειου και συνεχεια σκαβει.... τι προσπαθη να κανει??

Link to comment
Share on other sites

εχε το νου σου μην βρει τιποτα αρχαια και βρεις το μπελα σου

Link to comment
Share on other sites

το μοναδικο που μπορει να βρει και θα αρχησω να ανησυχω ειναι το μπλε dow!!! :bigemo_harabe_net-88:

ναι αλλα για ποιο λογο κανει κατι τετοιο?

Link to comment
Share on other sites

να σου πει κανας εμπειρος.

εγω εχω αφρικανικο ενυδρειο με αφρικανικη διακοσμηση αλλα χωρις ψαρια! ακομα ψαχνω!

Link to comment
Share on other sites

ωραιες φωτο!!! καλως ηρθες και απο μενα στην αφρικη αν και αργησα... :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

ωραιες φωτο!!! καλως ηρθες και απο μενα στην αφρικη αν και αργησα... :ph34r:

σε ευχαριστω!!!!

Link to comment
Share on other sites

Στις κιχλίδες αρέσει πολύ να σκάβουν..είναι μέρος της συμπεριφοράς τους!Δημιουργούν έτσι τις φωλιές τους και γενικώς διαμορφώνουν τον βυθό όπως θέλουν!Ειδικά κάτω από τις πέτρες..

Για τους παραπάνω λόγους προτείνουμε όταν στήνετε ένα ενυδρείο για αφρικάνικες κιχλίδες να μπαίνουν πρώτα οι πέτρες και μετά η άμμος..επίσης για τους ίδιους λόγους βάζουμε λεπτόκοκκη άμμο και όχι χαλίκι!!

Μην ξεχνάς ακόμα οτι οι αφρικάνικες κιχλίδες καθαρίζουν τα βράγχια τους βάζοντας στο στόμα τους άμμο και βγάζοντας την από τα βράγχια τους.. :)

Link to comment
Share on other sites

Στις κιχλίδες αρέσει πολύ να σκάβουν..είναι μέρος της συμπεριφοράς τους!Δημιουργούν έτσι τις φωλιές τους και γενικώς διαμορφώνουν τον βυθό όπως θέλουν!Ειδικά κάτω από τις πέτρες..

Για τους παραπάνω λόγους προτείνουμε όταν στήνετε ένα ενυδρείο για αφρικάνικες κιχλίδες να μπαίνουν πρώτα οι πέτρες και μετά η άμμος..επίσης για τους ίδιους λόγους βάζουμε λεπτόκοκκη άμμο και όχι χαλίκι!!

Μην ξεχνάς ακόμα οτι οι αφρικάνικες κιχλίδες καθαρίζουν τα βράγχια τους βάζοντας στο στόμα τους άμμο και βγάζοντας την από τα βράγχια τους.. :)

και τα αρσενικα και τα θυλικα το κανουν?? μπορουμε δλδ να δουμε το φυλο του ψαριου απο αυτην την συμπεριφορα?

Link to comment
Share on other sites

και παλι καλξσπερα σας!!!!

σημερα μπηκαν και τα υπολοιπα labido. συνολο 4. ελπιζω στην αναλογια 1-3...

ειδη εχουν ξεκινηση καποια κυνηγητα αλλα πολυ ηρεμα πραγματα...διακρινω ενα φλερτ αναμεσα σε δυο αλλα για να πω την αληθεια δεν μπορω να διακρινω ποιο ειναι το αρσ. και ποιο το θυλ.

παντος μεχρι στιγμης ολα πανε καλα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλως σου ήρθαν!

Το αρσενικό είναι αυτό που κυνηγάει το θηλικό να ζευγαρώσουν και συνήθως τρέμει επιδυκνύοντας την ουρά του προς αυτό!

Αλλά είναι λίγο νωρίς ακόμα για τέτοια! Πρωτα θα προσαρμοστούν!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς τα δέχτηκες!

Τώρα θ' αρχίσουν τα ωραία :)

Σε ευχαριστω πολυ κλεοβουλε!!!!

Καλως σου ήρθαν!

Το αρσενικό είναι αυτό που κυνηγάει το θηλικό να ζευγαρώσουν και συνήθως τρέμει επιδυκνύοντας την ουρά του προς αυτό!

Αλλά είναι λίγο νωρίς ακόμα για τέτοια! Πρωτα θα προσαρμοστούν!

Φιλε παναγιωτη με προλαβες... επειδη μια το ενα κυνηγαει το αλλο μια το αλλο δεν μπορω να καταλαβω...

ποτε περιπου θα μπορεσω να καταλαβω τι παιζει??? αυτη την στιγμη ''παιζουν'' ολα μαζι!!!!

και κατι δευτερο!!! σε ποσο καιρο συνηθος (αν και φανταζομαι δεν υπαρχει καποιο στανταρ) καταλαβενουμε οτι πανε για ζευγαρομα???

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και κατι ακομα!!!

ενα απο τα ψαρια μου εχει το σημαδι που δειχνω στην φωτο (δεν ειναι δικια μου τι βρηκα στο google).μας διχνει κατι αυτο???

γιατι εμενα απο το καταστημα μου ειπαν οτι ειναι αρσενικο...

αν μπορει καποιος ας απαντηση και στις πανω ερωτησεις!!!!

ευχαριστω!!!

post-41518-0-92608800-1331213858_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έδειξες είναι αρσενικό(κατα πάσα πιθανότητα)!

Όσον αφορά αυτό που ρώτησες πιο πάνω μπορεί αυτά που κυνηγιούνται το ένα με το άλλο να είναι και τα 2 θηλικά ή και τα 2 αρσενικά! Γιατί οι αρσενικοί δεν επιτρέπουν στα θηλικά τζιριτζάτζουλες!!! Είναι πολύ αγάδες!!! Η μόνη περίπτωση στα mbuna να κυνηγήσει θηλικιά αρσενικό είναι όταν το αρσενικό είναι μικρότερο απο το θηλικό!(και συνήθως δεν είναι το κυρίαρχο αρσενικό, δηλαδή υπάρχει άλλο κυρίαρχο)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω παναγιωτη...

Αντε να δουμε τι θα δουμε!!!!

Link to comment
Share on other sites

με την αλγη δεν ξερω ακομα να σας πω. σε καποιο σημεια η τριχες αρχηζουν και φτανουν τα 2 εκατοστα...βεβαια ειναι αρκετα πιο λεπτες απο αυτες που ειχα πριν ξεστησω το ενυδρειο....

βλεποντας και κανοντας με την αλγη....

τοποθετηθηκε και το δευτερο εξωτ. ενα fluval 205 full βιολογια....

κατα τα αλλα τα ψαρια ειναι ακομα πολυ φοβισμενα...με το που με βλεπουνε και γενικα με το που βλεπουνε κοσμο εξαφανηζονται...ελπιζω με τον καιρο να τα δω για να βγαλω καμια φωτο και κανα βιντεο...

ακομα δεν εχω καταλαβη ποιο ειναι τι... τι μια ειναι ολα μαζι, την αλλη το καθενα εχει μια γωνια την αλλη κυνηγουνται...

Έγινε επεξεργασία - satkingr
Link to comment
Share on other sites

Σιγά σιγά θα προσαρμοστούν στον χώρο και δεν θα κρύβονται οπότε και θα σου δωθούν ευκαιρίες να παρατηρήσεις συμπεριφορές.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...