Jump to content

Niknik Reef 550L


niknik

Recommended Posts

Φίλε, έχεις ένα πραγματικά υπέροχο ενυδρείο και αυτό δείχνει την αγάπη και το μεράκι που έχεις για το χόμπι.

Τα ζωάνθους δίπλα στα sunnyD ποια είναι;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος revolution1925 έγραψε:

Πραγματικά όμορφο! Θύμησες μας, με τι φώτα δουλεύεις φίλε? 

Σε ευχαριστώ φίλε μου.Τα φωτα είναι Τ5 .

Link to comment
Share on other sites

πριν 6 ώρες, το μέλος Mr.Puff έγραψε:

Φίλε, έχεις ένα πραγματικά υπέροχο ενυδρείο και αυτό δείχνει την αγάπη και το μεράκι που έχεις για το χόμπι.

Τα ζωάνθους δίπλα στα sunnyD ποια είναι;

Σε ευχαριστώ Λουκά δεν θυμάμαι την ονομασία αλλά είναι πολύ όμορφα.

Link to comment
Share on other sites

πριν 22 ώρες, το μέλος gifil έγραψε:

ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ απλά. Μπράβο ρε Νικόλα!!!!

Σε ευχαριστώ Γιάννη.

Link to comment
Share on other sites

πριν 6 ώρες, το μέλος niknik έγραψε:

Σε ευχαριστώ Λουκά δεν θυμάμαι την ονομασία αλλά είναι πολύ όμορφα.

Όντος είναι πανέμορφα Νίκο. Οπότε αν κλαδέψεις ποτέ, ξέρεις έτσι;:bigemo_harabe_net-66:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Πολύ όμορφο φιλαράκι. Μπράβο 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Φοβερό φίλε μου. Τα βλέπω όλα υγειεστατα και ωραία χρώματα.μπραβο Νίκο. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Νικο μου απλα τρομερο...να ρωτησω εγω κατι για να ξερω, αν και πολυ μακρινο, τα κοραλια που ακουμπανε μεταξυ τους δεν υπαρχει προβλημα;; πχ τα green star polyps δεν θα καληψει τα υπολοιπα;;

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πριν 19 ώρες, το μέλος Tsipouras έγραψε:

Νικο μου απλα τρομερο...να ρωτησω εγω κατι για να ξερω, αν και πολυ μακρινο, τα κοραλια που ακουμπανε μεταξυ τους δεν υπαρχει προβλημα;; πχ τα green star polyps δεν θα καληψει τα υπολοιπα;;

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Υπαρχει αρκετες φορες αναλογα το ειδος.Ετσι εγω παρεμβαινω με τον κοφτη.Τωρα το star polyps εαν ακουμπησει η ξεφυγει τα καλυψε ολα,εαν δεις δεν ακουμπαει καπου και κουρευετε συνεχως.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μια από τις τελευταίες φωτο του NikNik Reef δυστηχως.Θα δείξει τι θα κάνω στη συνέχεια.Ενα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους για την βοήθεια και την αγάπη σας.Χαρις εσάς το θέμα μου έφτασε στις 173 σελίδες.

Θα είμαι εδω ..για όποιον με χρειαστεί και όχι μονο.

 

Keep Reefing φιλοι μου.

20180607_180340.jpg

Έγινε επεξεργασία - niknik
  • Like 1
  • Confused 1
  • Sad 8
Link to comment
Share on other sites

Νικο γιατι ...τελευταιες φωτο????? Ρε φιλε μην εγκαταλειπεις , σκεψου τι προσπαθεια  εχεις κανει τα τελευταια χρονια για να κανεις αυτο το reef. 

Link to comment
Share on other sites

Νικόλα έχουμε μιλήσει από κοντά και εχω καταλάβει κάποια πράγματα.

Το πάθος που έχεις είναι τόσο μεγάλο που δεν υπάρχει περίπτωση να διακόψεις το χόμπι ίσως να κάνεις κάποιες αλλαγές.

Σκέψου και εμας τους νεους που τωρα ξεκινήσαμε και είμαστε και επιρρεπείς στο λάθος.

Θες να μας ρίξεις στους γλυκούληδες πάλι ?

Link to comment
Share on other sites

Νίκο εγώ καταλαβαίνω απόλυτα την επιλογή σου μιας και τα έχουμε πει από κοντά...δύσκολοι καιροί δυστηχώς αλλά για μένα επειδή βλέπω ότι είσαι σε σκέψεις πήγαινε έστω σε ένα μικρότερο..άμα το αφήσεις τελείως θα πονέσει πολύ μιας και γνωρίζουμε όλοι πόσο το αγαπάς...

Link to comment
Share on other sites

Στενάχωρο :notfair:!

 

Τα άλλα τα έχουμε πει τόσες φορές....

Link to comment
Share on other sites

'Εχω να γράψω κάποια χρόνια, το ενυδρείο σου το παρακολουθώ και μου αρέσει η εξέλιξη του. Αν νιώθεις ότι έχει έρθει η ωρά τότε έχει έρθει... η αγάπη θα σε κάνει να επιστρέψεις κάποια στιγμή όταν το ξανανιώσεις (κανείς δεν γλυτώνει).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 14 ώρες, το μέλος ΣΤΑΜΟΣ έγραψε:

Νικο γιατι ...τελευταιες φωτο????? Ρε φιλε μην εγκαταλειπεις , σκεψου τι προσπαθεια  εχεις κανει τα τελευταια χρονια για να κανεις αυτο το reef. 

Φιλε μου συνεχίζω και τώρα ακομα να το προσπαθώ να το κρατήσω...θα δείξει.

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος dreamnikos έγραψε:

Νικόλα έχουμε μιλήσει από κοντά και εχω καταλάβει κάποια πράγματα.

Το πάθος που έχεις είναι τόσο μεγάλο που δεν υπάρχει περίπτωση να διακόψεις το χόμπι ίσως να κάνεις κάποιες αλλαγές.

Σκέψου και εμας τους νεους που τωρα ξεκινήσαμε και είμαστε και επιρρεπείς στο λάθος.

Θες να μας ρίξεις στους γλυκούληδες πάλι ?

Να είσαι καλά Νίκο,Εδώ είμαι και σε βλέπω...

Link to comment
Share on other sites

πριν 8 ώρες, το μέλος dano23 έγραψε:

Νίκο εγώ καταλαβαίνω απόλυτα την επιλογή σου μιας και τα έχουμε πει από κοντά...δύσκολοι καιροί δυστηχώς αλλά για μένα επειδή βλέπω ότι είσαι σε σκέψεις πήγαινε έστω σε ένα μικρότερο..άμα το αφήσεις τελείως θα πονέσει πολύ μιας και γνωρίζουμε όλοι πόσο το αγαπάς...

Γιωργάρα κoλοκαίρος είναι και μάλιστα μεγάλος....Τα πάντα σκεφτομαι.

Έγινε επεξεργασία - niknik
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος fishbone! έγραψε:

Στενάχωρο :notfair:!

 

Τα άλλα τα έχουμε πει τόσες φορές....

Το ξερω Διονύση.....αστα.

Link to comment
Share on other sites

πριν 7 ώρες, το μέλος salamander έγραψε:

'Εχω να γράψω κάποια χρόνια, το ενυδρείο σου το παρακολουθώ και μου αρέσει η εξέλιξη του. Αν νιώθεις ότι έχει έρθει η ωρά τότε έχει έρθει... η αγάπη θα σε κάνει να επιστρέψεις κάποια στιγμή όταν το ξανανιώσεις (κανείς δεν γλυτώνει).

Ορέστη μου σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια και για το ποστάρισμα αυτό.Η αλήθεια είναι ότι δεν το θέλω ούτε συμφωνώ όμως εξωγηπεδικοι παράγοντες με πιέζουν.

Όμως όπως πολύ σωστά λες το αγαπώ και όχι μονο θα κοιτάξω να στήσω ένα μικρότερο 

Δεν θέλω να γλιτώσω φιλε και αυτό τα λέει όλα...:bigemo_harabe_net-145:

Έγινε επεξεργασία - niknik
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Νίκο αν και είναι στενάχωρο να κλείνουν ενυδρεία - διαμάντια σαν το δικό σου, ξέρω ότι το κάνεις γιατί είναι απαραίτητο και γιατί υπάρχουν προτεραιότητες που είναι πάντα πιο πάνω από αποιοδήποτε χόμπι. Όμως ξέρω πόσο πολύ το αγαπάς, οπότε οτιδήποτε άλλο κάνεις θα είναι ακόμα ένα διαμάντι και τίποτα λιγότερο. Αναμένω λοιπόν!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Νικολαρα ελπιζω να καταφερεις να το κρατησεις οπως ειναι.Εαν δεν τα καταφερεις δεν εχεις κανενα λογο να στεναχωριεσαι γιατι το πηγες στο τερμα αυτο το ενυδρειο.Δεν τα παρατησες σε δυσκολιες,εδειξες υπομονη(τις περισσοτερες φορες χχαχαχα) και επιμονη(παντα) και εφτασες σε ενα σημειο να βλεπεις κατι που σε γεμιζε και σε εκανε χαρουμενο.

Εγω θα στεναχωριομουν εαν ενοιωθα πως το σταματαω σε καποια φαση που ειχα ακομα να παρω πολλα απο ενα ενυδρειο.

Ενα τελος που ερχεται με ολοκληρωμενους στοχους,εχει παντα και ενα αισθημα ικανοποιησης.

 

Εαν δεν τα καταφερεις εχεις δυο επιλογες,οι οποιες και οι δυο εχουν να σου δωσουν και απο κατι.

Εαν σταματησεις ολοκληρωτικα,θα εχεις την ευκαιρια να κανεις ενα διαλειμμα και γενικα να αφοσιωθεις και σε αλλα πραγματα/χομπυ/κτλ.(εχωντας παντα την επιλογη να επιστρεψεις)

Εαν κανεις ενα εστω μικροτερο αμεσως, θα ζησεις παλι αυτη την ομορφια που εχει παντα ενα νεο ξεκινημα.Εξοπλισμο εχεις ,δεν θα θες πολλα χρηματα για το ξεκινημα,κοραλια εχεις για να βαλεις κτλ κτλ.

Οτι και να κανεις θα εχεις κατι να κερδισεις.

 

Παρεμπιπτοντως το ενυδρειο ειναι πιο ομορφο απο ποτε:wub:

Οτι και να κανεις σκεψου το και ειμαι σιγουρος οτι θα σου προσφερει χαρα.

 

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...