Jump to content

Niknik Reef 550L


niknik

Recommended Posts

απο αριστερα προς τα δεξια.... ζοανθους-κλαμ-ευφυλια-μοντιπορα-green star polyps (το τελευταιο πρεπει να ειναι καποιο ειδος ευφυλιας...δεν ειμαι σιγουρος) :)

Να σαι καλα...

Παλι στα θαλασσινα τρυγηρνας Νικολακι;

Στην επομενη συναντηση θα κανουμε προβολη σλαιτς γιατι δε βλεπω να το γλιτωνεις το θαλασσινο

:P

Ιδεες οσες θες Νικο ,αντε να ξεκινησεις με το καλο

Απο αριστερα οι ονομασιες ειναι radioactive zoas,crocea clam,efylia hamer διχρωμη,montipora λαχανι plate,star polips,efilia.

ψαχνω σιγα σιγα για τα κοραλια ....

Κατι εχω στο μυαλο μου... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ωραιο θέαμα να βλέπεις γέννα στο ενυδρειο σου :)

Link to comment
Share on other sites

βλεπω οτι τα ζωντανα σου σε πανε παραπερα!!

Εκτροφεας nascarius!!!!! :lolu:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λεω να βαλω καμια νεα φωτο.

Έγινε επεξεργασία - niknik
Link to comment
Share on other sites

Ολο λογια... Φωτο ακούω και φωτο δεν βλεπω... Δωσε και τα σχετικα που ξέρεις οτι θα ρωτήσω μετα, ξέρεις νιτρικα, φωσφωρικα, τι νεα υπαρχουν στο ενυδρειο σου, πως παει το ATS κτλ. Αυτα τα λίγα :P

Link to comment
Share on other sites

Ολο λογια... Φωτο ακούω και φωτο δεν βλεπω... Δωσε και τα σχετικα που ξέρεις οτι θα ρωτήσω μετα, ξέρεις νιτρικα, φωσφωρικα, τι νεα υπαρχουν στο ενυδρειο σου, πως παει το ATS κτλ. Αυτα τα λίγα :P

+1000

Link to comment
Share on other sites

Ολο λογια... Φωτο ακούω και φωτο δεν βλεπω... Δωσε και τα σχετικα που ξέρεις οτι θα ρωτήσω μετα, ξέρεις νιτρικα, φωσφωρικα, τι νεα υπαρχουν στο ενυδρειο σου, πως παει το ATS κτλ. Αυτα τα λίγα :P

+1000

Νιτρικα 10 ,φωςφωρικα δεν μετραω,το ats τρεχει με σιτα εδω και 2 εβδομαδες γιατι χωρις θελει ενα εναμιση χρονο για να στρωσει και βλεπουμε.Ελπιζω να σας αρεσει .

Link to comment
Share on other sites

Καλο ειναι να μετρησεις και τα φωσφωρικα να υπαρχει μια ποιο πλήρη εικόνα. Τωρα σχετικα με τις φωτο...

Αν μου πεις οτι δεν βλέπεις διαφορες σε σχεση με πριν που ειχες το καναπέ θα σε κυνηγάω. Καμια επαφή, απλα καμια, αλλο χρωμα, αλλη υγεια, αλλο extension, καμια σχεση. Εχεις θρεπτικά στο νερο σου ακομα και το κυανο με κατι αλγουλες μας το θυμηζουν, αλλα επιτέλους!! Δεν άντεχα αλλο αυτο το "μουντο" που προκαλούσε το σαρκοτερατακι στα sps. Ηταν χάλια πριν, τωρα πήραν ζωη!! Και επειδη η διαφορα εγινε σταδιακα, απλα δες τις φωτο πριν απο ενα μηνα... Άντε, χαρούμενος που δικαιώθηκα :) !

Άντε να ρίξουμε και τα θρεπτικά μας τωρα.. :P

Link to comment
Share on other sites

Καλο ειναι να μετρησεις και τα φωσφωρικα να υπαρχει μια ποιο πλήρη εικόνα. Τωρα σχετικα με τις φωτο...

Αν μου πεις οτι δεν βλέπεις διαφορες σε σχεση με πριν που ειχες το καναπέ θα σε κυνηγάω. Καμια επαφή, απλα καμια, αλλο χρωμα, αλλη υγεια, αλλο extension, καμια σχεση. Εχεις θρεπτικά στο νερο σου ακομα και το κυανο με κατι αλγουλες μας το θυμηζουν, αλλα επιτέλους!! Δεν άντεχα αλλο αυτο το "μουντο" που προκαλούσε το σαρκοτερατακι στα sps. Ηταν χάλια πριν, τωρα πήραν ζωη!! Και επειδη η διαφορα εγινε σταδιακα, απλα δες τις φωτο πριν απο ενα μηνα... Άντε, χαρούμενος που δικαιώθηκα :) !

Άντε να ρίξουμε και τα θρεπτικά μας τωρα.. :P

Δεν μετραω γιατι παντα δειχνει 0 που δεν το πιστευω τωρα αλγες δεν εχω απλα εχω λιγη διατομικη και ελαχιστω πρασινο μετα απο σκουπα που εγινε,τωρα για διαφορα εγω δεν την αντιλαμβανομαι προς το παρων το θεμα ειναι οτι ακομα τεσταρο το ats και αν δεν κανει αυτα που φανταζομαι και θελω θα μπει chaeto και διπλασιο αντιφωσφωρο απο οτι εχω τωρα και θα τελειωνει το θεμα τους,μερα παρα μερα reefplus και ενδιαμεσα coralzuch aminovitalizer το οποιο ειναι απιστευτο,εξου και η επιμονη των νιτρικων.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μετραω γιατι παντα δειχνει 0 που δεν το πιστευω τωρα αλγες δεν εχω απλα εχω λιγη διατομικη και ελαχιστω πρασινο μετα απο σκουπα που εγινε,τωρα για διαφορα εγω δεν την αντιλαμβανομαι προς το παρων το θεμα ειναι οτι ακομα τεσταρο το ats και αν δεν κανει αυτα που φανταζομαι και θελω θα μπει chaeto και διπλασιο αντιφωσφωρο απο οτι εχω τωρα και θα τελειωνει το θεμα τους,μερα παρα μερα reefplus και ενδιαμεσα coralzuch aminovitalizer το οποιο ειναι απιστευτο,εξου και η επιμονη των νιτρικων.

Σου ανεβάζει τα νιτρικά;

Link to comment
Share on other sites

Η δοσολογία του reefplus είναι 2 φορές την εβδομάδα.

εγω βαζω 3 φορες την εβδομαδα.
Link to comment
Share on other sites

Νίκο καλημέρα! Απίστευτη αλλαγή εικόνας! Πανεμορφο!

Σε ευχαριστω φιλε να εισα καλα και να χαιρεσε το δικο σου.

πολυ ομορφο νικο

Χαρη thanks

Χίλια μπράβο Νίκο

τα κοραλια έχουν φοβερά χρώματα

και πολυποδες φουλ

Παυλο να εισαι καλα
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...