Jump to content

Ερώτηση Περί Συνδυασμού Λαμπών!


Panos1990

Recommended Posts

Ήθελα να ρωτήσω κ εγώ κάτι, έχω 3 είδη λαμπών, μα δυο θέσεις για λάμπες..

η μια είναι 3000K της osram

Phillips στα 6000K

Και η phillips aquarelle στα 10.000Κ

Ποιον συνδυασμό να επιλέξω και γιατί?

Δεν καταλαβαίνω τι θέλεις να κάνεις.Εδώ είναι το κομμάτι για τα θαλασσινά ενυδρεία με κοράλλια.Αν ρωτάς ίσως η 10.000κ κάνει αλλά για 2 λάμπες θέλεις και μια με μπλε φάσμα ενυδρειακή να δείς λίγο χρώμα.Οτι και να βάλεις απο αυτές που έχεις απλά ξεθωριάζει το χρώμα και το βλέπεις και εσύ.Αν είσαι σε γλυκό νερό με φυτά κάνουν και όλες οι λάμπες σου αλλά για θαλασσινό με κοράλλια όχι.

Link to comment
Share on other sites

ωχ! συγνώμη παιδιά, δεν είδα ότι ήταν στο θαλασσινό το θέμα.. διάβασα τον τίτλο και πόσταρα..

ας σβηστεί παρακαλώ, συγνώμη κ πάλι!

Link to comment
Share on other sites

παρολα αυτα εγω ηδη σου απαντησα.

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα την Aquamedic15000k και την korallenucht fiji purple. τις τοποθετησα να αναβει η fiji purple με μια μπλε πρωτα και μετα απο μια ωρα η Aquamedic με την αλλη μπλε...

Δεν ειμαι ευχαριστημενος ομως.... οταν αναβει η μπλε με την fiji purple ειναι σαν να εχω λαμπα osram πανω απο ενυδρειο...ναι μεν προσομοιαζει καλυετερα την ανατολη, αλλα οπτικα δεν ειναι οπως αναβε παλια μονη της η fiji purple....

Θα κανω μια αλλαγη να αναβουν οι μπλε μαζι πρωτα και οι 2 αλλες μετα μαζι, αλλα οπτικα δεν θα εχει διαφορα, αφου αν θα αναψουν οι δευτερες θα ειναι οπως τωρα με φουλ φωτα...

ΔΕν ξερω...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...