Jump to content

Τοποθέτηση Κυκλοφορητών Για Κυματισμό


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 65
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Conch Nano Basic S$249* / Conch Nano Expert S$319*

conchnano-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

:bigemo_harabe_net-111:

Link to comment
Share on other sites

ουτε για αστειο..........αμα ειναι να δωσεις τοσα για ασιατη......καλυτερα εγω να κουναω τα χερια μου μεσα στο νερο.....

Link to comment
Share on other sites

ουτε για αστειο..........αμα ειναι να δωσεις τοσα για ασιατη......καλυτερα εγω να κουναω τα χερια μου μεσα στο νερο.....

.... και εκτός αυτού, το μέγεθος το είδες?.... τούβλο ολόκληρο είναι !!!!

Link to comment
Share on other sites

.... και εκτός αυτού, το μέγεθος το είδες?.... τούβλο ολόκληρο είναι !!!!

πιο τουβλο απο την τουρμπελλα που εχω μεσα δεν ειναι.......εσεις ειστε πολυ φλωροι κυριλεδες με τις βορτεκ. :bigemo_harabe_net-72:
Link to comment
Share on other sites

Conch Nano Basic S$249* / Conch Nano Expert S$319*

conchnano-1.jpg

απαγορευτικο το νουμερο κωστα ..

κριμα και της ζαχαρωνα ......που θα παει καποια κινεζια θα βγει φθηνη

Link to comment
Share on other sites

απαγορευτικο το νουμερο κωστα ..

κριμα και της ζαχαρωνα ......που θα παει καποια κινεζια θα βγει φθηνη

βασικα επειδη το εψαξα σημερα λογω περιεργειας.... με αυτους τους κινεζους,ανταλλαξα καποια μεηλ....

λοιπον,τα δολλαρια που βλεπετε τις ακριβες τιμες παραπανω στο ποστ του φιλου,ειναι δολλαρια ...συγκαπουρης!!!

αυτο σημαινει πως η παραπανω αντλια σε ευρω βγαινει 212 ευρω.

οσο για τα μεταφορικα,αυτα ειναι Hong Kong Dollar και ο υπολογισμος ειναι βαση κιλων εμπορευματος ανα χωρα προορισμου.

παρακατω ειναι και το λινκ για να υπολογισουν οσοι τρελλαμενοι το σκεφτονται...

http://www.hongkongpost.com/eng/postage/overseas/parcel/air/index.htm

με λιγα λογια δεν ξερω κατα ποσο συμφερει,καθως οι ανθρωποι ειναι εξυπηρετικοι αλλα ακομη ανοργανωτοι....

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το ποσό είναι απαγορευτικό όχι μόνο ως ποσό, αλλά λόγω του ότι δεν θα παρέχεται η κάλυψη σε ανταλλακτικά αλλά και

το κόστος επιστροφής στον προμηθευτή σε περίπτωση προβλήματος του είδους, κρίνει την αρχική αγορά δυσανάλογη σε σχέση απόδοσης / τιμής.

Ετσι ....

ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις και ιδιαιτέρως τον doperman που μπήκε στον κόπο και έκανε και σχεδιαγράμματα ...

είμαι σε αναζήτηση μεταξύ της Resun Aquarium version 4 waver 15000 και της Hydor Koralia SmartWave Circulation Pump Timer Wavemaker αλλά οι τιμές είναι ιδιαιτερα υψηλές και θα το σκεφτώ καλύτερα που θα καταλήξω.

Τι προτείνετε εσείς ως καλύτερη λύση για το mini reef μου στα 60L αλλά και με προοπτική χρήσης αργότερα ίσως σε μεγαλύτερο ενυδρείο ?

Τέλος έχετε καμμιά πρόταση για οικονομική αγορά από Ελλάδα ή Ευρώπη αφού οι τιμές από e-bay επιβαρύνονται με υπερβολικό κόστος μεταφορικών λόγω χώρας προορισμού ?

Ευχαριστώ πολύ και πάλι

Σε συζήτηση που είχα εκτενέστερα με τον nikostrex τηλεφωνικά, βεβαιώθηκα ότι η πρώτη μου επιλογή στη Resun είναι πολύ μεγάλη για τα λίτρα μου και

σίγουρα δεν θα καλύψει τις ανάγκες μου αλλά το σαλόνι με τα νερά του ενυδρείου.

Έτσι βλέποντας την δεύτερη τελικά επιλογή μου για την koralia Smart wave Wavemaker, δώστε μου σας παρακαλώ πληροφορίες όσοι γνωρίζετε το προιόν.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ γείτονα μου όπως έγραψα και πιο πάνω σε 60λιτρο ιδανική κυκλοφορία 2 koralia nano(900άρες)....Και έχεις μια οπότε θα πάρεις άλλη μία και καθάρισες με το θέμα κυκλοφορία στο συγκεκριμένο ενυδρείο.Δεν θα χρειαστείς κάτι παραπάνω.Αν έκανες πρωταθλητισμό όπως μερικά Tank Of the Month ενυδρεία στο nano-reef.com θα είχες βάλει εξαρχής μια MP10.

Link to comment
Share on other sites

Road, αν κάνεις μια έρευνα στο Google για βίντεο και δεις το wave maker της koralia, νομίζω ότι θα απογοητευτείς κάπως αν τις συγκρίνεις με την vortech.... πολύ φοβάμαι ότι δεν θα σε ικανοποιήσει και θα ψάχνεσαι πάλι μετά από λίγο καιρό.

Βολέψου προσωρινά με δύο απλούς κυκλοφορητές μέχρι να "χτυπήσεις" μια 10ρα και καθάρισες μια κ έξω.

Link to comment
Share on other sites

έχουν δικιο τα παιδια,υπομονη για το μεγαλο που θα φτιαξεις,εκει δωστα ολα!

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ γείτονα μου όπως έγραψα και πιο πάνω σε 60λιτρο ιδανική κυκλοφορία 2 koralia nano(900άρες)....Και έχεις μια οπότε θα πάρεις άλλη μία και καθάρισες με το θέμα κυκλοφορία στο συγκεκριμένο ενυδρείο.Δεν θα χρειαστείς κάτι παραπάνω.Αν έκανες πρωταθλητισμό όπως μερικά Tank Of the Month ενυδρεία στο nano-reef.com θα είχες βάλει εξαρχής μια MP10.

Άλεξ,

στο ενυδρείο λειτουργεί εξ αρχής πέραν της koralia nano 900 και μια haquoss turbextreme 2000

Την ανατάραξη της επιφάνειας φροντίζει το σπρέυ μπαρ του εξωτερικού φίλτρου που επιστρέφει στο ενυδρείο.

Δεν έχω όμως αυτόν τον κυματισμό που είδα στο βίντεο του Nikostrex και

απλά το αναζητώ με κάποιον σχετικά οικονομικό τρόπο όσο είναι εφικτό.

Όσο για το tank of the month είναι νωρίς ακόμα αφού είμαι στον 3 μήνα λειτουργίας του 60λιτρού μου.

Απ΄τον 4ο μήνα και μετά .... βλέπουμε :P

τηνκσ γείτονα

εδιτ doperman & aiolos τωρα ειδα τα μηνυματά σας. τηνκσ για τις πληροφορίες και τις συμβουλές.

Για την ώρα μένω με τον ήδη εξοπλισμό ώς έχει και βλέπουμε. Με την νέα κυβέρνηση από εμδομάδα ποιός ξέρει ?

Εύχομαι σε όλους από 2 vortech στον καθένα μας !!

Έγινε επεξεργασία - Road Tail
Link to comment
Share on other sites

...

Εύχομαι σε όλους από 2 vortech στον καθένα μας !!

Απ'το στόμα σου και στου Klaz το αυτί... :P

Link to comment
Share on other sites

τα χριστουγεννα ειναι αρκετα μακρια.....

Link to comment
Share on other sites

ερε παλιοαμέρικα τι εκανες παλι :bigemo_harabe_net-86:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...