Jump to content

Δημιουργία "αποθήκης" Εξαρτημάτων.


Aiolos

Recommended Posts

Αν είδες... http://www.aquazone....ndpost&p=671964 η λίστα άρχισε να δημιουργείται.

Στην ενότητα Αναλώσιμα / Εξαρτήματα αν δοθεί κάποιο απ αυτά, απλά θα αφαιρείται από την λίστα.

Στην ενότητα Εξοπλισμός αν κάποιο δεν είναι διαθέσιμο τα γράμματα θα γίνονται κόκκινα.

Τώρα το ποιο μέλος το έχει δεν νομίζω ότι είναι απαραίτητο να φαίνεται δημόσια.... οι υπεύθυνοι διαχειριστές φυσικά θα το γνωρίζουν..... αλλά και πάλι αν συμφωνούν όλοι και θέλουν θα μπορούσε να γίνει και δημοσιοποίηση του μέλους... το βάζουμε και ως ψηφοφορία μιας και έχουμε καλή σχέση με απανωτές εκλογές !!! χε χε

Έγινε επεξεργασία - Aiolos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 58
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

οκ αυτό δεν το είχα δεί. Εννοείται ότι μπορεί να δουλέψει και έτσι απλά είχα κάτι ποιο "επαγγελματικό" στο μυαλό μου. Καλή αρχή

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις κάτι διαφορετικό στο μυαλό σου ανάπτυξε το για να καταλάβουμε περί τίνος πρόκειται.... μπορεί στην αρχή να θεωρηθεί "υπερβολή", αλλά στην πορεία να είναι σωτήριο εάν η λίστα μεγαλώσει με τις συμμετοχές.

(ασχολείσαι με λογιστικά ή αποθήκη? χε χε )

Έγινε επεξεργασία - Aiolos
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις κάτι διαφορετικό στο μυαλό σου ανάπτυξε το για να καταλάβουμε περί τίνος πρόκειται.... μπορεί στην αρχή να θεωρηθεί "υπερβολή", αλλά στην πορεία να είναι σωτήριο εάν η λίστα μεγαλώσει με τις συμμετοχές.

(ασχολείσαι με λογιστικά ή αποθήκη? χε χε )

Ασχολούμαι με προγραμματισμό και έχω φτιάξει διάφορες τέτοιες εφαρμογούλες.

Link to comment
Share on other sites

Μια τέτοια εφαρμογή όμως προφανώς δεν θα είχε την δυνατότητα να δουλέψει οn line μέσα στο υπάρχον θέμα, θα ήταν μόνο για να λειτουργεί σε τοπικό επίπεδο, έτσι δεν είναι?

Έγινε επεξεργασία - Aiolos
Link to comment
Share on other sites

Στη βράση κολλάει το σίδερο.....

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=76278&view=findpost&p=671964

Υπάρχει η λίστα της αποθήκης, οπότε όσοι χρειάζεστε κάτι απ αυτά δεν μένει παρά να το ζητήσετε !!!

Ας ελπίσουμε ότι με την συμμετοχή όλων μας η λίστα να μεγαλώνει, αλλά και να μικραίνει ταυτόχρονα, μοιράζοντας στα μέλη ότι τους χρειάζεται.

Πάρε τε ότι θέλετε, δώστε αν έχετε

Link to comment
Share on other sites

ενα μεγαλο μπραβο στο Βαγγελη το πρωτεργατη αυτης της ιδεας!! :bigemo_harabe_net-92:

και σε ολα τα παιδια που στηριζουνε αυτη την προσπαθεια !!!!!!

ειναι κατι πρωτοποριακο στο χομπυ μας και πρεπει να το αγκαλιασουμε ολοι μας που θεωρουμε τους ευατους μας χομπιστες :)

και εγω με την σειρα μου θα στειλω καποια πραγματα μεσω ενος φιλου που ερχεται τακτικα στην θεσσαλονικη

Link to comment
Share on other sites

Όλα ξεκινάνε με την καλή θέληση όλων των μελών....αν φτάσουμε να δημιουργούμε καταστάσεις Τειρεσία, ζήτω που καήκαμε !!!

Όλοι μας έχουμε παρατηρήσει ότι στο φόρουμ τα λαμόγια είναι λίγα και ευτυχώς και το "σύστημα" τους φτύνει και τους ξερνάει !!!

Καταστάσεις υλικών θα υπάρχουν... αλλά αυτό με την πλατφόρμα δεν το κατάλαβα και καλά.

Όλες οι κινήσεις θα πρέπει να έχουν αυτόν τον κοινό παρονομαστή!

Αν υπάρχει αυτή η θέληση τα υπόλοιπα είναι παιχνιδάκι!

Τα συγχαρητήρια μου για αυτήν την πρωτοβουλία!

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη σκέψη και πρωτοβουλία αναμένω εξελίξεις να δούμε αν ξεκινήσει και στην Αθήνα παντός και μόνο που υπάρχει τόση προθυμία απο πολλα μέλη νομίζω οτι θα εχει καλη εξελίξει!

ΜΠΡΑΒΟ σου για την κίνηση και μόνο!!

Link to comment
Share on other sites

Μια τέτοια εφαρμογή όμως προφανώς δεν θα είχε την δυνατότητα να δουλέψει οn line μέσα στο υπάρχον θέμα, θα ήταν μόνο για να λειτουργεί σε τοπικό επίπεδο, έτσι δεν είναι?

Όχι μιλάμε για web εφαρμογή που δεν χρειάζεται να γίνει εγκατάσταση σε κάποιον υπολογιστή. Θα στηθεί εκεί που είναι στημένο και το φορουμ και οι χρήστες θα μπορούν να τη βλέπουν χρησιμοποιώντας ένα link του στύλ aquazone,gr/onoma efarmogis

Link to comment
Share on other sites

Όχι μιλάμε για web εφαρμογή που δεν χρειάζεται να γίνει εγκατάσταση σε κάποιον υπολογιστή. Θα στηθεί εκεί που είναι στημένο και το φορουμ και οι χρήστες θα μπορούν να τη βλέπουν χρησιμοποιώντας ένα link του στύλ aquazone,gr/onoma efarmogis

Ειμαστε πολυ μπροστα! Κι εγω κατι τετοιο ειχα στο μυαλο μου,

Link to comment
Share on other sites

Ειμαστε πολυ μπροστα! Κι εγω κατι τετοιο ειχα στο μυαλο μου,

:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Όχι μιλάμε για web εφαρμογή που δεν χρειάζεται να γίνει εγκατάσταση σε κάποιον υπολογιστή. Θα στηθεί εκεί που είναι στημένο και το φορουμ και οι χρήστες θα μπορούν να τη βλέπουν χρησιμοποιώντας ένα link του στύλ aquazone,gr/onoma efarmogis

Αν νομίζεις ότι αξίζει τον κόπο, αν έχεις τον χρόνο και τη διάθεση να ασχοληθείς ίσως όντως να είναι ένα μεγάλο βοήθημα και για τα μέλη και για τον συντονιστή του θέματος.

Link to comment
Share on other sites

Αν νομίζεις ότι αξίζει τον κόπο, αν έχεις τον χρόνο και τη διάθεση να ασχοληθείς ίσως όντως να είναι ένα μεγάλο βοήθημα και για τα μέλη και για τον συντονιστή του θέματος.

Μόλις βρώ λίγο χρόνο θα στήσω κάτι δοκιμαστικό σε δικό μου server και θα σου το στείλω με pm να το δείς και να μου πείς.

Link to comment
Share on other sites

οκ... το αναμένουμε όλοι μας..

Ας μας πούνε και οι διαχειριστές του φόρουμ όμως, κατά πόσο είναι εφικτό να υποστηριχτεί κάτω από το λογισμικό που είναι στημένο το ΑΖ

Link to comment
Share on other sites

Με την σειρά μου θα ήθελα και εγώ να συνεισφέρω σε αυτή την προσπάθεια και αύριο θα σας αποστείλω με δικά μου έξοδα μια εξοπλισμένη εργαλειοθήκη από το κατάστημα μου με διάφορα μικροεργαλεια και αναλώσιμα που πιθανών να λύσουν τα χέρια κάποιου σε μια δύσκολη στιγμή!

Δυστυχώς αυτόν το καιρό δεν μου περισσεύει κάτι από ενυδρειακο εξοπλισμό αλλά πιστεύω ότι θα φανεί χρήσιμη αν αυτή η εργαλειοθήκη βρίσκετε στην αποθήκη μαζί με τα υπόλοιπα που έχετε ήδη συλλέξει!

Link to comment
Share on other sites

νικολα ευχαριστουμε πολυ για την φιλοτιμια και την κινηση.δεν εχω λογια αδελφε.

Link to comment
Share on other sites

Με την σειρά μου θα ήθελα και εγώ να συνεισφέρω σε αυτή την προσπάθεια και αύριο θα σας αποστείλω με δικά μου έξοδα μια εξοπλισμένη εργαλειοθήκη από το κατάστημα μου με διάφορα μικροεργαλεια και αναλώσιμα που πιθανών να λύσουν τα χέρια κάποιου σε μια δύσκολη στιγμή!

Δυστυχώς αυτόν το καιρό δεν μου περισσεύει κάτι από ενυδρειακο εξοπλισμό αλλά πιστεύω ότι θα φανεί χρήσιμη αν αυτή η εργαλειοθήκη βρίσκετε στην αποθήκη μαζί με τα υπόλοιπα που έχετε ήδη συλλέξει!

ενα μεγαλο μπραβο για την προσφορα που εκανες !!!!!!!

και επειδη εισαι μαγκας χομπιστας και σωστος μαγαζατορας!!!!!!!!!!!!

θα ηθελα να μας πεις και το μαγαζι σου σε ποια περιοχη το εχεις γιατι πολλα παιδια που μενουνε κοντα ειμαι σιγουρος οτι θα σε προτιμησουνε!!!!!!!!!!!!!!!!!!

και παλι μπραβο σου φιλε μου :thumbup::bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

ενα μεγαλο μπραβο για την προσφορα που εκανες !!!!!!!

και επειδη εισαι μαγκας χομπιστας και σωστος μαγαζατορας!!!!!!!!!!!!

θα ηθελα να μας πεις και το μαγαζι σου σε ποια περιοχη το εχεις γιατι πολλα παιδια που μενουνε κοντα ειμαι σιγουρος οτι θα σε προτιμησουνε!!!!!!!!!!!!!!!!!!

και παλι μπραβο σου φιλε μου :thumbup::bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown:

Σε ευχαριστώ συνονόματε αλλά σας πέφτω λίγο μακριά για τα ψώνια σας εδώ στην Κεφαλονιά που είμαι!

Πάντως όποιος θέλει μπορεί να έρθει να κάνει τα μπανακια του!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ συνονόματε αλλά σας πέφτω λίγο μακριά για τα ψώνια σας εδώ στην Κεφαλονιά που είμαι!

Πάντως όποιος θέλει μπορεί να έρθει να κάνει τα μπανακια του!!!

Νικολα το ξερω οτι εισαι μακρια καλο ειναι ομως να μας δωσεις το στιγμα σου που το εχεις το μαγαζι σου ( τι πουλας) γιατι αυτο που εκανες ηταν μεγαλη κινηση και καλο ειναι να σε στηριξουν αρκετα παιδια απο εδω με το να ξερουν τι εχεις το μαγαζι σου ....?

δωσε διευθυνση μαγαζιου ..... :D

και παλι μπραβο σου :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Νικολα το ξερω οτι εισαι μακρια καλο ειναι ομως να μας δωσεις το στιγμα σου που το εχεις το μαγαζι σου ( τι πουλας) γιατι αυτο που εκανες ηταν μεγαλη κινηση και καλο ειναι να σε στηριξουν αρκετα παιδια απο εδω με το να ξερουν τι εχεις το μαγαζι σου ....?

δωσε διευθυνση μαγαζιου ..... :D

και παλι μπραβο σου :thumbup:

Αυτό που έκανα ήταν πολύ λιγότερο από αυτό που κάνει το aquazone για μενα!

Ένα τεχνικό πολυκατάστημα έχω στο Αργοστόλι αλλά αυτό που έχει ουσία είναι το γεμάτο μπίρες ψυγείο μου! cheers.gif

Link to comment
Share on other sites

και ομως νικο.....εχεις προσβαση σε καλες εποξικες οπως πχ η bison που ειναι πολυ καλες στο κολλημα κοραλιων..!!!

Link to comment
Share on other sites

και ομως νικο.....εχεις προσβαση σε καλες εποξικες οπως πχ η bison που ειναι πολυ καλες στο κολλημα κοραλιων..!!!

Τώρα που θα αρχίσω να κολλαω τα δικά μου θα της χαλάσω όλες, δεν φτάνουν για άλλους!!! Χεχεχε….

Link to comment
Share on other sites

να χαρω εγω το φιλαρακι μου....

ΥΓ.βαγγελη μετα σκουπισε σε παρακαλω να παραμεινει καθαρο το ποστ απο σπαμ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...