Jump to content

Αγορά Piranha


steveS

Recommended Posts

Γειά σας!

Τις τελευταίες μέρες ψάχνω σαν τρελός να βρω pet-shop με piranha αλλά τίποτα αν μπορείτε να μου πείτε κανένα θα ήταν τέλειο!!!!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Link to comment
Share on other sites

ψαχνεις καποιο συγκεκριμενο ειδος?

κανε μια ερωτηση στην κατηγορια των καταστηματων.

τον τελευταιο καιρο φερνουν συχνα.

Link to comment
Share on other sites

βασικα επειδή ψάχνω κάποιο μοναχικο και επιθετικο θα ήθελα ένα serrasalmus brandtii ή κάποιο άλλο εξίσου μοναχικό

Link to comment
Share on other sites

Οπως σου ειπε ο Aντωνης,μπορεις να κανεις ερωτηση στην κατηγορια των καταστηματων ή και να επικοινωνησεις τηλεφωνικως με καποια να δεις την διαθεσιμοτητα.Να παρακολουθεις και τις λιστες προπαραγγελιας που βγαζουν διαφορα καταστηματα κατα περιοδους(συνηθως οχι καλοκαιρι παντως).

Στην ερωτηση σου,δεν θυμαμαι να εχω δει προσφατα καποιο απο τα πιρανια που αναφερεις.Αν θυμηθω κατι,θα σε ενημερωσω.

:)

Έγινε επεξεργασία - DIMITRIOS
Link to comment
Share on other sites

το συγκεκριμενο που αναφερεις αμφιβαλω αν εχει ερθει ποτε στην ελλαδα.

αλλα manueli ή rhombeus μπορεις να βρεις.

Link to comment
Share on other sites

ααα οκ ξέρετε μήπως και τιμές για μικρό μέγεθος??? και κάτι άλλο γνωρίζετε κάποιο e-shop που να έχει τιμές και φωτο???

Link to comment
Share on other sites

rhombeus νομιζω οτι ειδα προσφατα και η τιμη περιπου 60 ευρω.Σου στελνω πμ,μιας και δεν ειμαι σιγουρος

:)

Link to comment
Share on other sites

όποιος έχει βρει σε μικρο μέγεθος rhombeus παρακαλώ να μου το πει!!!! και κάτι άλλο ξέρετε το μέγιστο μήκος που φτάνουν ???

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι μικρο θες περιπου 100 λιτρα.

εχει πολυ αργη αναπτυξη. δεν θα το δεις να φτανει τα 20 cm αν δεν το κρατησεις καμια 5ετια.

Link to comment
Share on other sites

νομίζω πως είναι πολύ βολικό το ότι αργεί να μεγαλώσει!Για όταν πάω διακοπές πώς θα το μεταφέρω?

Link to comment
Share on other sites

Δεν το μεταφέρεις καθόλου το ταΐζεις καλά πριν φύγεις και είσαι οκ για μία εβδομάδα.

Βρήκες ψάρι?

Link to comment
Share on other sites

ψάχνω σε πολλά μαγαζιά βρήκα στο α....ς αλλά είναι μεγάλο και εγώ δεν θέλω μεγάλω! δλδ. δεν μπορεί να μεταφερθεί.Εκτός και αν βάλω αυτόματη ταίστρα. Ξέρεις μήπως και τι στρώσιμο πρέπει να κάνω πριν βάλω το ψάρι μέσα?

Έγινε επεξεργασία - steveS
Link to comment
Share on other sites

Την ταΐστρα ξέχασε την γιατί τρώνε μόνο κατεψυγμένα. έχει και μικρά Rhombeus νομίζω και ένα manueli αν δεν το έχει δώσει σε καλή τιμή

Link to comment
Share on other sites

εννοείς πως η ταίστρα δεν παίρνει κατεψυγμένα έτσι? Για το ίδιο μαγαζί λέμε? στείλε μου πμ!

Link to comment
Share on other sites

5 εκατοστά δεν θα βρεις πουθενά!

Σου στέλνω πμ

Link to comment
Share on other sites

5 εκατοστά δεν θα βρεις πουθενά!

Σου στέλνω πμ

red belied ναι αλλα serrasalmus με τίποτα!!!

Link to comment
Share on other sites

πηρα και μου ειπαν rhombeus δεν έχουν τόσο μικρά!Αν πάρω red bellies ποιος είναι ο ελάχιστος αριθμός που μπορώ να πάρω?

Link to comment
Share on other sites

μετα αλλαζουν τα δεδομενα.

μιλαμε για κοπαδι τουλαχιστον 5 ατομων με γρηγορη αναπτυξη κ μεγαλυτερες αναγκες σε λιτρα (για αρχη τουλαχιστον 200 λιτρα) καθως κ για καθημερινο ταϊσμα.

Link to comment
Share on other sites

ααα αρα απαγοραυτικό για μένα!!! Μήπως κάποιος έχει rhombeus και θέλει να το πουλήσει ή να ξέρει κάποιον? Όσο πιο μικρό τόσο το καλύτερο!

Link to comment
Share on other sites

αν βρεις 8-10 cm παρτο, γιατι σε τοσο μικρο μεγεθος δεν εχουν ξανα ερθει ουτε rhombeus ουτε αλλα ειδη.

ποσα λιτρα ενυδρειο εχεις?

Link to comment
Share on other sites

εχω ένα 50 αλλά τώρα ετοιμάζομαι να πάρω καινούριο 200 λίτρα!Μου φαίνονται πολλά τα 60 ευρώ δεν ξέρω. Πάντος αν ξέρεις κάποιον θα το εκτιμούσα να μου το έλεγες!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...