Jump to content

Πληροφορίες Για Moorish Idol.


manos23

Recommended Posts

Θα ήθελα αν γνωρίζει. κάποιος μερικές πληροφορίες για το moorish idol. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Το είχα πάρει φίλε μου δεν είχα πρόβλημα με τα κόραλια απλά μου πέθανε από πίνα!

Link to comment
Share on other sites

Το είχα πάρει φίλε μου δεν είχα πρόβλημα με τα κόραλια απλά μου πέθανε από πίνα!

εξαρτατε το ποσο καιρο κρατησε μεσα στο ενυδρειο σου.Παντως γνωμη μου χωρις να θελω να την επιβαλω δεν θα τον εβαζα με κοραλια.Οσο για το θεμα διατροφης θα σου προτεινα δυο πολυ καλες τροφες για να τον ξεκινησεις ειναι μια αυτη http://www.reefphyto.co.uk/all-products/calanus-freeze-dried.html

κ μια αυτη http://www.oceannutrition.eu/products.aspx?Product=lobstereggs ευχομαι την επομενη φορα να πανε ολα καλα

Link to comment
Share on other sites

Aργα η γρηγορα χτυπαει κοραλια Μανο.Και σκληρα και μ****α.

Link to comment
Share on other sites

Στα βίντεο στο you tube το έχουν σε reef ενυδρεία παιδιά πάντως. Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά πάντως θα το ξανά σκεφτώ αν το ξανά βάλω στο ενυδρείο μου!

Link to comment
Share on other sites

Στα βίντεο στο you tube το έχουν σε reef ενυδρεία παιδιά πάντως. Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά πάντως θα το ξανά σκεφτώ αν το ξανά βάλω στο ενυδρείο μου!

Αν δεις σε αμερικανικα βιντεο οπως λες κι εσυ,μεσα σε δαση απο SPS βαζουν ολα τα ειδη απο αγγελοψαρα.Αυτο δε σημαινει πως τα ψαρια αυτα ειναι reef safe,αλλα ουτε και οτι τα βαζουν απο αγνοια.

Οι ανθρωποι εχουν τελειως διαφορετικη νοοτροπια στο χομπυ.Ξερουν οτι και το δαγκωμα του κοραλιου ειναι στο παιχνιδι μεσα.Το ευχαριστιουνται ομως πραγματικα,και εχουν πολλους και διαφορους λογους,οι οποιοι δεν ειναι της στιγμης να αναφερθουν.

Αν λοιπον θελεις την γνωμη μου πρωτα πρωτα,και αν θες τα κοραλια σου ακεραια ΜΗΝ το βαλεις.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Στράτο τα δάγκωνει τα κόραλια η τους τρώει τους πολύποδες ξέρεις?

Link to comment
Share on other sites

Μπορουν να συμβουν και τα δυο.Και με ολα τα ψαρια Μανο.Οχι μονο με το συγκεκριμενο.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ Στράτο δεν το γνώριζα αυτό!

Link to comment
Share on other sites

Είχα βάλει παλιά,όσο καιρό έζησε δεν μου χτύπησε κανένα κοράλλι!

Πάντως είναι πολύ δύσκολο στο φαγητό του!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έτρωγε μόνο κωπηποδα!

Link to comment
Share on other sites

Είχα βάλει παλιά,όσο καιρό έζησε δεν μου χτύπησε κανένα κοράλλι!

Πάντως είναι πολύ δύσκολο στο φαγητό του!

Παντα υπαρχουν κ οι εξαιρεσεις ολα τα ψαρια δεν ειναι ιδια .Το εχεις ακομα?

Link to comment
Share on other sites

Πολυ σωστα.Ολα τα ψαρια δεν ειναι ιδια.

Και να επαναλαβω για μια ακομη φορα:Κανενα ψαρι δεν ειναι απολυτα reef safe!!!!Κανενα.

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον Στράτο ότι κανένα ψάρι δεν είναι reef safe γιατί reef safe δεν πάει να πει ότι είναι επειδή δεν πήραζει κόραλια αλλά μπορεί να πειράζει κλάμ η και γαρίδες και άλλους κατοίκους!

Link to comment
Share on other sites

Παντα υπαρχουν κ οι εξαιρεσεις ολα τα ψαρια δεν ειναι ιδια .Το εχεις ακομα?

Όχι δεν το έχω τώρα!Μιλάμε και για πριν 4 χρόνια και στο παλιό ενυδρείο!

Τώρα όμως θέλω να βάλω μια chaetodon semilarvatus!

Όσο για το ότι δεν υπάρχουν ψάρια reef safe συμφωνώ!

Είχα ένα naso και δάγκωνε έναν αστερία!!

Link to comment
Share on other sites

chaetodon semilarvatus δυστυχως δεν προκειται μαλλον να βρεις.Αλλα ειναι και ψαρι που δεν αξιζει να ειναι μονο του.Στη φυση ζει σε κοπαδια.

Και δεν θυμαμαι να πω την αληθεια να το εχω δει και ποτε σε ενυδρειο.

Link to comment
Share on other sites

chaetodon semilarvatus δυστυχως δεν προκειται μαλλον να βρεις.Αλλα ειναι και ψαρι που δεν αξιζει να ειναι μονο του.Στη φυση ζει σε κοπαδια.

Και δεν θυμαμαι να πω την αληθεια να το εχω δει και ποτε σε ενυδρειο.

Μπορεί και να μην βρω,αλλά δεν αξίζει να προσπαθήσω;

Μπορεί να είμαι και ο πρώτος που θα το δεις σε ενυδρείο! :P

Εγώ είχα δει από κοντά σε ενυδρείο και αυτό ήταν στην Ζωοφιλία Περιστερίου.Στο ενυδρείο της βιτρίνας μαζί με ένα don.

Πάνε πολλά χρόνια τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Είχα 2 semilarvatus, μεχρι και πριν από 1,5 χρόνο όταν το ενυδρείο ήταν fish only. Απίστευτα ψαρια - και εύκολα, αλλά σε καμμία περίπτωση reef safe (πλην των εξαιρεσεων του κανόνα όπως σωστα ειπατε παραπάνω). Εαν θέλεις να σου στείλω σε π.μ το site από εναν τυπο εδω θεσσαλονική που έφερνε διαφορα τετοια "σπανια" ψαρια. Απλά ο ανθρωπος είναι φαρμακείο!!!. Αν υπάρχει ακόμα το μαγαζί γιατί εχω να πάω και γυρω στα 2 χρονια......

Link to comment
Share on other sites

Είχα 2 semilarvatus, μεχρι και πριν από 1,5 χρόνο όταν το ενυδρείο ήταν fish only. Απίστευτα ψαρια - και εύκολα, αλλά σε καμμία περίπτωση reef safe (πλην των εξαιρεσεων του κανόνα όπως σωστα ειπατε παραπάνω). Εαν θέλεις να σου στείλω σε π.μ το site από εναν τυπο εδω θεσσαλονική που έφερνε διαφορα τετοια "σπανια" ψαρια. Απλά ο ανθρωπος είναι φαρμακείο!!!. Αν υπάρχει ακόμα το μαγαζί γιατί εχω να πάω και γυρω στα 2 χρονια......

Στειλτο μου σε πμ.

Ας έχω μια παραπάνω εναλλακτική!Δεν χάνω τίποτα!

:bigemo_harabe_net-82:

Link to comment
Share on other sites

Αμπελοκηπους 28ης λετε?

εγω που περναω απο εκει δεν βλεπω κανα πετ....για πες να παω να δω το πετ απο κοντα..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...