Jump to content

Μαζικες Αναπαραγωγες


djtonyel

Recommended Posts

Καλημερα σε ολοι την παρεα .

περσι εφτασα στης δεκαεξι αναπαραγωγες.φετος ειμαι ηδη στης 9 και συνεχιζουν

αναπαραγωγες τωρα

L-028

L-129

L-136a

L-201

L-340

L-393

Hypancistrus condradens

ancistrus rio ucayali

Hemiloricaria eigenmanni

Έγινε επεξεργασία - djtonyel
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αν δεν δώ φωτογραφίες και βίντεο, δεν πιστεύω τίποτα :rolleyes:

Συγχαρητήρια για το μεράκι σου, πάντα τέτοια.

:)

Link to comment
Share on other sites

φορτιζω την φωτογραφικη μολις τελειωσει θα ανεβασω φωτο. rio ucayali και L-028 μολις εκκολαφθηκαν τα αυγα :buttrock:

Έγινε επεξεργασία - djtonyel
Link to comment
Share on other sites

Hemiloricaria eigenmanni with eggs

dsc1099y.jpg

Hypangistrus Contradens three weeks old

dsc1096p.jpg

Hypancistrus L-129 three weeks old

dsc1098xy.jpg

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τα καλα σας λογια :).νομιζω οτι ζευγαρωνουν τα L-168 ξανα μετα απο 6 μηνες διακοπη. δυο μερες βλεπω τον αρσενικο να σκαβει ,οι zonianagistrus δεν αναπαραγουν σε σπηλιες ,κατω απο πετρες η κορμους. . την εποχη της αναπαραγωγης τα πισω φτερα του αρσενικου μεγαλωνουν για να αεριζουν τα αυγα καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

Θερμά συγχαρητήρια και απο μένα για την εξαιρετική αφοσίωση και αγάπη που δείχνεις για τα ψάρια αυτά!!!

Link to comment
Share on other sites

Aυτά είναι... να σου ζήσουν :) ,

το μεράκι και η αγάπη σου για τα βυθόψαρα επιβραβεύεται από τα ίδια τα ψάρια σου :thumbup:

μπράβο και πάλι , πάντα τέτοια :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

γραψε 10 .ναι και τα L-168 γεννησαν, σημερα το πρωι ειδα τον αρσενικο κατω απο μια πετρινη πλακα να αεριζει τα αυγα, καμια πενηνταρια πρεπει να ειναι. .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα σε ολοι την παρεα :)

δυστυχος τα μωρα Hemiloricaria eigenmanni και L-168 πεθαναν ολα .τα L-168 τα εφαγε ο αρσενικος πριν εκκολαφθουν, και τα Hemiloricaria eigenmanni τα πεταξε προωρα εξω ο αρσενικος και πρεπει να τα χτυπησε. Mιλαμε οτι ειναι παρα πολυ μικρος γονος και πολυ ευαισθητα .Tο καλο ειναι με τα ancistrus rio ucayali πρεπει να γεννησαν καμια 150 με 200 μωρα. (14 εκ η θηλυκια μου)

Mονο τα μισα μπορεσα να πιασω , τα αλα ειναι σκορπια και ειναι ολα τους spidi gonzales :) .Tρεφονται μονο με Spirulina Powder και δειχνουν υγιεστατα και τα υπολιπα μια χαρα σημερα θα ανεβασω φωτο .τωρα αλαζω νερο μπας και τιποτα νεες περιπετιες.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολοι την παρεα :)

δυστυχος τα μωρα Hemiloricaria eigenmanni και L-168 πεθαναν ολα .τα L-168 τα εφαγε ο αρσενικος πριν εκκολαφθουν, και τα Hemiloricaria eigenmanni τα πεταξε προωρα εξω ο αρσενικος και πρεπει να τα χτυπησε. Mιλαμε οτι ειναι παρα πολυ μικρος γονος και πολυ ευαισθητα .Tο καλο ειναι με τα ancistrus rio ucayali πρεπει να γεννησαν καμια 150 με 200 μωρα. (14 εκ η θηλυκια μου)

Mονο τα μισα μπορεσα να πιασω , τα αλα ειναι σκορπια και ειναι ολα τους spidi gonzales :) .Tρεφονται μονο με Spirulina Powder και δειχνουν υγιεστατα και τα υπολιπα μια χαρα σημερα θα ανεβασω φωτο .τωρα αλαζω νερο μπας και τιποτα νεες περιπετιες.

Kριμα,αλλα ειναι καυτες οι κακοτοπιες στο προγραμμα.

Για ποιο λογο θεωρεις οτι συμπεριφερθηκαν ετσι οι αρσενικοι;

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε δημητρη,

κατα τη γνωμη μου φοβος και και η ραγδαια πτωση πιστοτητας νερου

Link to comment
Share on other sites

L-028 10 ημερων :bigemo_harabe_net-138: εχθες εκανε επισκεψη στην φωλια η δευτερη θηλυκια

l02810daysold.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

καλησπeρα σε ολοι την παρεα οι αναπαραγωγες συνεχιζονται τελευταια αναπαραγωγή hypancistrus lower xing

hypancistruslowerxingu.jpg

Hemiloricaria eigenmanni

heminocaria.jpg

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανα περιθώριο για δώσιμο?? :bigemo_harabe_net-138: :bigemo_harabe_net-138: :bigemo_harabe_net-138:

Link to comment
Share on other sites

Τα σεβη μου και παλι αξιοτιμε φιλε...!Θα μπορουσες να μας δωσεις συνολικα τον αριθμο πλεκο,που εχεις αναπαραγει;

:)

Έγινε επεξεργασία - DIMITRIOS
Link to comment
Share on other sites

Τα συγχαρητήρια μου και πάλι φίλε μου :thumbup:

θα μας τρελάνεις με τα κουκλία σου, είναι το μόνο σίγουρο :D

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...