Jump to content

Επιτέλους Θα Μάθουμε Τις Διαφορές Απο Τα Είδη Της Xenia Που Υπάρχουν Στο Χόμπι.


Recommended Posts

Η Ξενία είναι μια χαρά αν δεν έχεις βίτσιο να έχεις όλα τα κοράλια σου συμμαζεμένα και τακτοποιημένα.

Προσωπικά δε με χαλάει αν ο ερημίτης πάει και τρώει το ζωάνθους αφού αυτή είναι η φύση του καθώς

δε με χαλάει αν η Ξενία φυτρώσει και παραδίπλα αφού έτσι πολλαπλασιάζεται στη φύση.

Εξάλλου αυτή είναι η ομορφιά του reef ...... κατά τη δική μου γνώμη.

Ίσως βέβαια με τον καιρό να αλλάξω γνώμη, αφού όσο ζω μαθαίνω !!

ps Είμαι ερωτευμένος όμως, από προχτές με μια Ευφυλία και δεν έχω μάτια για άλλη !! :P

Γι'αυτό και εγώ προτίμησα και πήρα αυτό το κομμάτι αντί για xenia,αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι είναι euphillia.Έχει σκελετό euphillia αλλά μοιάζει περισσότερο με ανεμώνη (δεν είναι όμως).Από τις 2 ''τρύπες'' που έχει βγαίνουν συνέχεια και ρυθμικά 2 σαν φτερά και μπαίνουν πάλι μέσα,σαν να μαζεύει τροφή.Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει και να μου πει το είδος της;;;;

Υ.Γ. Στο βάθος φαίνεται και η δεύτερη :bigemo_harabe_net-113:

Έγινε επεξεργασία - kostaskappa
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γι'αυτό και εγώ προτίμησα και πήρα αυτό το κομμάτι αντί για xenia,αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι είναι euphillia.Έχει σκελετό euphillia αλλά μοιάζει περισσότερο με ανεμώνη (δεν είναι όμως).Από τις 2 ''τρύπες'' που έχει βγαίνουν συνέχεια και ρυθμικά 2 σαν φτερά και μπαίνουν πάλι μέσα,σαν να μαζεύει τροφή.Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει και να μου πει το είδος της;;;;

Υ.Γ. Στο βάθος φαίνεται και η δεύτερη :bigemo_harabe_net-113:

http://www.liveaquaria.com/product/prod_display.cfm?c=597+321+509&pcatid=509

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...