Jump to content

Ακαταλληλότητα Θάλασσας Νομού Αττικής


Recommended Posts

Μπορεί να ενδιαφέρει κάποιους είτε για μπάνια είτε για συλλογή νερού.

http://www.zougla.gr/file.ashx?fp=~/Uploads/mazanis/mazanis2/erevna-pakoe.pdf

Link to comment
Share on other sites

Νάτα μας....

Είχα διαβάσει πριν κανα χρόνο ότι στα νερά της Βουλιαγμένης μετρίσανε κολοβακτηρίδια σε υψηλό αριθμό. Είχαν βγει τότε δήμαρχοι και σχετικοι να το απορρίψουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλο θα ητανε να γινουν μετρησεις οχι μονο το μηνα μαιο που οι λουομενοι ειναι σχετικα λιγοι αλλα και αργοτερα π.χ. ιουλιο για να δουμε ποοοοσο χειροτερα ειναι τα πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται επισης η καθαροτητα να εναλλασεται με τη βρωμα ανα 300 μετρα;

Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται επισης η καθαροτητα να εναλλασεται με τη βρωμα ανα 300 μετρα;

Εξαρτάται από τα πόσα μέτρα έχει beach bar ο κουμπάρος.

Στην Ελλάδα είσαι τι ρωτάς ?

Πολύ καλό και κατατοπιστικό το άρθρο, όχι μόνο για τους επισκέπτες της θαλάσσιας περιοχής της Αττικής.

Link to comment
Share on other sites

Παίζουν ρόλο τα ρεύματα Στρατο :P . Ειδικά για σαρωνικο παίζει ρόλο και που έχουν αδειάσει τα βαπόρια τη μπιχλα τους :P

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από τα πόσα μέτρα έχει beach bar ο κουμπάρος.

Στην Ελλάδα είσαι τι ρωτάς ?

Πολύ καλό και κατατοπιστικό το άρθρο, όχι μόνο για τους επισκέπτες της θαλάσσιας περιοχής της Αττικής.

Αρα το αρθρο θα μπορουσε να κριθει αναξιοπιστο;

Link to comment
Share on other sites

Στον Αστέρα της Βουλιαγμένης η μπίχλα φοβάται και δεν πάει... πάει λίγο πιο δίπλα..

:hysterical:

Στην ουσια Κωστη,το ξερεις κι εσυ πολυ καλα,το αρθρο αναφερει αρκετες μικρες παραλιες που χωριζονται μεταξυ τους με μερικα βραχια.Μιλω για τον Σαρωνικο.

Link to comment
Share on other sites

:hysterical:

Στην ουσια Κωστη,το ξερεις κι εσυ πολυ καλα,το αρθρο αναφερει αρκετες μικρες παραλιες που χωριζονται μεταξυ τους με μερικα βραχια.Μιλω για τον Σαρωνικο.

Ακριβώς. Όσον αφορά τον Σαρωνικό που τον έχω ζήσει πολλά χρόνια και μπορώ να έχω άποψη, το άρθρο το θεωρώ αρκετά "μεροληπτικό". Ανάλογα με το τι μαγαζί υπάρχει εκεί κρίνεται ακατάλληλη ή κατάλληλη η παραλία.

Εγώ μια φορά τις επιλέγω από το πλήθος των αχινών που θα δώ τριγύρω.

:)

Έγινε επεξεργασία - ΚΩΣΤΗΣ
Link to comment
Share on other sites

Παίζουν ρόλο τα ρεύματα Στρατο :P . Ειδικά για σαρωνικο παίζει ρόλο και που έχουν αδειάσει τα βαπόρια τη μπιχλα τους :P

Να εισαι σιγουρος οτι δεν υπαρχει τετοιο θεμα......καποτε υπηρχε τωρα ποια οχι! ! Και στο λεω με απολυτη εμπιστοσυνη! Υπαρχει νομοθεσια για αυτο τον λογο και οποιος την παραβει το πλοιο παει για κατασχεση!

Και μην ξεχναμε την Ψυτταλεια......

Εχει γινει βιολογικη ποια και δεν εχει θεμα λυματων μεσα στην θαλασσα! Μπορει η μυρωδια να ειναι υπερβολικα απαισια αλλα μεχρι εκει!

Το ολο θεμα με τον σαρωνικο ειναι απο τις αποχετευσεις που καταληγουν μεσα στην θαλασσα πολλα χρονια τωρα ! Υποτιθεται ειναι κλειστα ποια αυτοι οι υπονομοι αλλα...στην Ελλαδα ειμαστε!

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι τώρα δεν έχω πάει να πάρω νερό από την θάλασσα.. Πολύ ζέστη και πολλοί πλένονται στα νερά του φλοίσβου παστωμένοι με αντηλιακό :P

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι τώρα δεν έχω πάει να πάρω νερό από την θάλασσα.. Πολύ ζέστη και πολλοί πλένονται στα νερά του φλοίσβου παστωμένοι με αντηλιακό :P

:hysterical: :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Eιδικα για τις αποχετευσεις και τι δε λενε Λαμπρο.Εχει παρα πολυ καιρο ομως που αυτο εχει σταματησει.

Link to comment
Share on other sites

Να εισαι σιγουρος οτι δεν υπαρχει τετοιο θεμα......καποτε υπηρχε τωρα ποια οχι! ! Και στο λεω με απολυτη εμπιστοσυνη! Υπαρχει νομοθεσια για αυτο τον λογο και οποιος την παραβει το πλοιο παει για κατασχεση!

Εχει γινει βιολογικη ποια και δεν εχει θεμα λυματων μεσα στην θαλασσα! Μπορει η μυρωδια να ειναι υπερβολικα απαισια αλλα μεχρι εκει!

Το ολο θεμα με τον σαρωνικο ειναι απο τις αποχετευσεις που καταληγουν μεσα στην θαλασσα πολλα χρονια τωρα ! Υποτιθεται ειναι κλειστα ποια αυτοι οι υπονομοι αλλα...στην Ελλαδα ειμαστε!

ακου να δεις φιλε μου καλε

ενα απο τα χομπυ μου ειναι το ψαρεμα , εχω μια βαρκουλα εδω και καμποσα χρονια οπου συχνα πυκνα κανω το δρομολογιο , περαμα - ψυταλεια - σαλαμινα - αιγινα στη διαδρομη απο σαλαμινα -αιγινα εχουν δει πολλα τα ματακια μου ...., το οτι απαγορευεται δυστυχως δεν ποιανει πολλους απο τους καπετανεους ...

στα υπολοιπα συμφωνω μαζι σου ;)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω αλλα το μεγαλυτερο κακο το κανουν οι αποχετεύσεις.. .και οτιδηποτε εχει εδρα την στερια! Μεσα στο λιμανι του πειραια υπαρχουν ακομα εν-ενεργεια και τις εχω δει με τα ματια μου!

Για εμενα αφου εισαι και ψαρας πρεπει οτι βλεπεις να το καταγγέλλεις !! 108 ειναι το μαγικο νουμερο ! δεν χρεωνεται και γινεται ανωνυμα! Το εχω κανει πολλες φορες!!!Θα μου πεις εγω θα βγαλω το φιδι απο την τρυπα! ΟΧΙ αλλα λιγο ο ενας λιγο ο αλλος κατι γινεται!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...