Jump to content

125 Λιτρα Convicts


Vangelis21

Recommended Posts

δεν εχει κανα γαμο στη γειτονια σου αποψε. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη πολύ ωραίο έγινε το ενυδρείο !!! Να χαίρεσαι τα νέα ψαράκια! :)

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει κανα γαμο στη γειτονια σου αποψε. :thumbup:

δεν εχει και αυριο φευγω διακοπες!

Βαγγέλη πολύ ωραίο έγινε το ενυδρείο !!! Να χαίρεσαι τα νέα ψαράκια! :)

ευχαριστω

σκεφτομαι να εβαζα μεσα στο πλαστικο αυτο του φιλτρου μπλε σφουγγαρι αλλα φοβαμαι μη μου κοψει πολυ την κυκλοφορια

Link to comment
Share on other sites

ωραιο ενυδρειο φιλε μου!οσο για τα ψαρια πιστευω απο τις καλυτερες επιλογες για να χαρεις γεννες, τσαμπουκαδες(απο πολυ μικρη ηλικια!!), κυνηγητά και γενικα πολυ ομορφη συμπεριφορα!!

στη θεση σου δεν θα εκανα τοσο "αφρικανικο" στησιμο..ισως θα απλωνα τις πετρες λιγο πιο πολυ και ισως γυρο απο καποιο κορμο..εκει θα εβαζα και καμια ανουμπια!αυτο φυσικα ειναι εντελως προσωπικη γνωμη... :D

οσο για την εισαγωγη του φιλτρου δεν μπορεις να την σηκώσεις πιο ψηλα?γυρνα τον σωλήνα πιο πλαγια αν δεν μπορεις να τον μαζεψεις!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε,

για την διακοσμηση θα προτιμουσα να η βαλω τιποτα που θα "βρωμισει" το ενυδρειο μιας και θελω κατι πιο καθαρο αυτη τη φορα! οσο για τιν ειδαγωγη του φιλτρου, γιατι να την ανεβασω? κανει κατι λαθος εκει?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε,

για την διακοσμηση θα προτιμουσα να η βαλω τιποτα που θα "βρωμισει" το ενυδρειο μιας και θελω κατι πιο καθαρο αυτη τη φορα! οσο για τιν ειδαγωγη του φιλτρου, γιατι να την ανεβασω? κανει κατι λαθος εκει?

:bigemo_harabe_net-64:

ειδα οτι φοβασαι μηπως ρουφηξει καποια μικρα απο γεννα και σκεφτεσαι να βαλεις καποιο τουλι για να τα προστατεψεις...

Έγινε επεξεργασία - adlib
Link to comment
Share on other sites

α ναι, αλλα τα μικρα θα ανεβαινουν και πανω, κι εκει διατρεχουν κινδυνο ετσι? τελοσπαντων σε αυτο το πλαστικο καλαθακι της εισαγωγης εβαλα μπλε σφουγγαρι. ελπιζω να ειναι μια χαρα. Α και αλλαξε το fishes σε fish στην υπογραφη σου :)

Link to comment
Share on other sites

βασικα δεν θα ανεβαινουν πολυ πανω..το πολυ μεχρι την μεση...θα αρχισουν να ανεβαινουν πιο πανω οταν ειναι αρκετα μεγαλα...αλλα οκ και αυτο που εκανες..μονο να πορσεχεις να μην μπουκωνει!!

γιατι να το αλλαξω το fish? :D

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως δε θα ειμαι εδω να δω αν μπουκωσει. το καλο ειναι οτι εχω μονο πετρες μεσα οποτε νομιζω το ρισκο να μπουκωσει ειναι μικρο. απο το να τα αφησω χωρις προστασια και να τα χασω...

το fishes απευθυνεται μονο σε διαφορετικα ειδη ψαριων και οχι στον πληθυντικο του fish. οποτε στην προταση σου το σωστο ειναι "Fish live in the sea..."

Link to comment
Share on other sites

οκ τοτε καλα κανεις!!! :D

αυτο που εχω στην υπογραφη μου δεν το εγραψα εγω...ειναι του Shakespeare..οποτε μαλλον τον ιδιο θα πρεπει να διορθωσεις!! χαχαχαχχαχαχα!!σε ευχαριστω παντως για το ενδιαφέρον! :thumbup:

Fishes live in the sea, as men do on land; the great ones eat up the little ones.

~ William Shakespeare, Pericles. Act II, scene i

Έγινε επεξεργασία - adlib
Link to comment
Share on other sites

βασικα το σωστο quote ειναι

“Fishes live in the sea, as men do a-land; the great ones eat up the little ones.”

οπως και να χει το fishes παραμενει. Αφου ειναι δικο του λοιπον ειναι σε Αρχαια αγγλικα! Τωρα πια το σωστο ειναι fish!

τεσπα!

μου εχουν κανει το ενυδρειο ανω κατω αυτα! μακαρι να ειναι λογω γεννας!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...