Jump to content

Επιλογή Ενυδρείου


ataktoulis

Recommended Posts

Όμορφο φαίνετε το ενυδρειακι αλλά όπως σου είπα εμένα θα μου άρεσε περισσότερο με κάποια φυσικά υλικά (ξύλα, πέτρες κτλ).

Το χαλίκι αν δεν με γέλασες :rasp: μου φαίνετε πάλι πολύ χοντρό αλλά αφού σου αρέσει εσένα τότε οκ. Σε γενικές γραμμές τα πας πολύ καλά και αν δεν είχες και την ατυχία με την διαρροή δεν θα παιδευόσουν τσάμπα.

Νομίζω πως τα φυτά σου είναι κάποια είδη από εχινοδορους και κρυπτοκορινες, με την αναγνώριση δεν τα πάω και πολύ καλά, όλα λίγο πολύ μοιάζουν μεταξύ τους.

Κάνε και σήμερα τα τεστ σου να δούμε που βρίσκονται οι τιμές!

Έγινε επεξεργασία - ebenos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 277
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ωραία!! Οπότε καλώς τα φύτεψα, ε; Έβγαλα και αυτό που είχα δίπλα από τον κορμό και το έβαλα κάτω από το χαλίκι.

Τοχαλίκι είναο τουλάχιστον 2 φορές μικρότερο από το προηγούμενο Νίκο. Θα φωτογραφίσω σε μια χούφτα όταν φυτέψω να το δεις εκτός νερού.

Η σημερινή μέτρηση (μόλις τώρα) έδειξε:

ΝΗ4 = 0

ΝΟ2 = 0

ΝΟ3 περίπου 0 (ελάχιστα πιο σκούρο)

PH = 7.2

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου πέφτει λόγος για το χαλίκι αλλά τα χρυσόψαρα αρέσκονται στο να βόσκουν στο βυθό και βάζοντας το χαλίκι στο στόμα τους να το καθαρίζουν από υπολείμματα τροφής και αλγείς και αυτό είναι αρκετά μεγάλο για αυτή την δουλεία.

Οι μετρήσεις σου με προβληματίζουν λίγο, δεν δοκιμάζεις και με ένα δεύτερο τεστ νιτρικών να δούμε τι γίνετε ρε φιλαράκι?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...