Jump to content

200 Λιτρα Λαμπιντο


Vangelis21

Recommended Posts

Το spay bar κατεβασετο κατω απο την σταθμη του νερου,και οι τρυπες να κοιτανε επανω.Γιατι ετσι θα εχεις συνεχεις μικροφυσαλιδες σε ολο το ενυδρειο,που ειναι αντιαισθητικο και δειχνει βρωμικο.

Τα φιλτρα δεν καθαριζουν τον βυθο,εκτος αν περασει απο μπροστα του καποια ακαθαρσια.Αν θελεις καθαρο βυθο,βαλε ενα κυκλοφορητη στην αντιθετη μερια του φιλτρου κοντα στον βυθο.

Link to comment
Share on other sites

Τα ψαρια σου ακομα ειναι μικρα και δεν εχουν παρει τα τελικα τους χρωματα,Στην 6η φωτο ειμαι σχεδον σιγουρος οτι ειναι αρσενικο,στην 4η μαλλον θηλυκο.Στο ενυδρειο σου πρεπει να εχεις τουλλαχιστον δυο αρσενικα,αλλα μπορει και 3.

Αν και δεν ειναι αποκλειστικο χαρακτηριστικο των αρσενικων,παρατηρα ποια ψαρια τσακωνοται στομα με στομα,αυτα ειναι τα αρσενικα σου.Οταν πλεον σιγουρευτεις για το φυλο τους,να κρατησεις ενα αρσενικο.

Υ.Γ Αν το <θηλυκο> ψαρι,στην 5η φωτο στο κατω σημειο,και στην 8η φωτο στο πανω σημειο,ειναι το ιδιο ψαρι,και δεν ειναι παιχνιδι της φωτογραφιας,βλεπω να εχει καποια δυσπλασια στο πισω μερος,πριν την ουρα.Για κοιτα το και πες μου αν βλεπω καλα.

Link to comment
Share on other sites

μιλας για αυτο που φαινεται να εχει καπως κοντο κορμι λιγο πριν την ουρα, αν καταλαβαινω καλα τι λες. θα το κοιταξω, αλλα τι ειναι αυτο ακριβως? κατι ανησυχητικο?

Link to comment
Share on other sites

μιλας για αυτο που φαινεται να εχει καπως κοντο κορμι λιγο πριν την ουρα, αν καταλαβαινω καλα τι λες. θα το κοιταξω, αλλα τι ειναι αυτο ακριβως? κατι ανησυχητικο?

Ακριβως αυτο ειδα και εγω,ανησυχητικο δεν ειναι,αλλα αν ειναι ετσι οπως το βλεπω,εχει γεννετικο προβλημα.Γιατι η σωματοδομη των λαμπιτο ειναι πιο ντελικατη.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον καταρχην αυτο που περιεγραψα στην ουρα δεν το βλεπω να συμβαινει απο κοντα!

Αλλο τωρα, για πες μου εδω

null-10.jpg

Καταρχην καλα βλεπω οτι ειναι μπουκωμενη; Αυτο που το στομα φαινεται σαν να αποκωλαται ειναι λογικο;

Link to comment
Share on other sites

Ρε Βαγγελη,ολα τα κουλα σεσενα συμβαινουν?

Τετοιο πραγμα πρωτη φορα το βλεπω,για βαλε και μια αμφας να την δουμε απο μπροστα.

Πρεπει να ειναι και μπουκωμενη η καημενη,ειναι πολυ αδυνατη.

Link to comment
Share on other sites

Κατσε να δω αν μπορω να βγαλω αλλες. Μηπως δεν ταιζω αρκετα;

Ακυρο, δεν την βλεπω ετσι πια. Μπορει να ετρωγε τιποτα. Τι να πω. Να γινονται τα μαγουλα του αρσενικου γκριζα ειναι λογικο;

null-11.jpg

Έγινε επεξεργασία - Vangelis21
Link to comment
Share on other sites

ομορφο ενυδρειο να το χαιρεσαι, και αν βαλεις και εκεινες τις βαλισνεριες και πρασινισει λιγακι θα ομορφυνει κι αλλο :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρό έχεις στο ενυδρείο αυτά τα ψαράκια;

Μερικά ψαράκια σα να φαίνονται λίγο αδύνατα. Πρόσεξε τις κοιλιές τους και πες μας. Οι φωτογραφίες μπορεί να παραπλανουν βέβαια...

Link to comment
Share on other sites

Τη γνώμη μου για το ενυδρείο ήδη την έχω γράψει πιο πάνω θέλω μια ερώτηση όμως να κάνω βλέποντας ξανά ,στη πλατη έχεις μπλέ αφίσα όπως αναφέρεις στην παρουσίαση εδώ http://www.aquazone....l=&fromsearch=1 αναφέρεσαι στην κατασκευή πλάτης ,αυτή που την έχεις τοποθετήσει ή είναι απλά αρθρο περί κατασκευής ;;

Έγινε επεξεργασία - ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρό έχεις στο ενυδρείο αυτά τα ψαράκια;

Μερικά ψαράκια σα να φαίνονται λίγο αδύνατα. Πρόσεξε τις κοιλιές τους και πες μας. Οι φωτογραφίες μπορεί να παραπλανουν βέβαια...

τα εχω κανα 4μηνο εγω. Εχουμε καμια φωτο η βιντεο απο 7-8 μηνων λαμπιντο να συκρινουμε? μηπως ταιζω λιγο? δινω 2 φορες την ημερα απο μια πρεζα που λεμε φυλλαρακια. οτι κρατανε τα 3 μου δαχτυλα δηλαδη και το τρωνε αμεσα.

Τη γνώμη μου για το ενυδρείο ήδη την έχω γράψει πιο πάνω θέλω μια ερώτηση όμως να κάνω βλέποντας ξανά ,στη πλατη έχεις μπλέ αφίσα όπως αναφέρεις στην παρουσίαση εδώ http://www.aquazone....l=&fromsearch=1 αναφέρεσαι στην κατασκευή πλάτης ,αυτή που την έχεις τοποθετήσει ή είναι απλά αρθρο περί κατασκευής ;;

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=75249&st=20

ενα ενυδρειο που μου λειπει μιας και το χαλασα αλλα μεχρι οι γνωσεις μου πανω στα φυτα και τα οικονομικα μου να το επιτρεψουν , απεχω απο φυτεμενα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...