Jump to content

Κυκλοφορητές!


alatismenos

Recommended Posts

:thumbup: Σωστοι οι παικτες!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτό ψάχνω με μαγνήτη! Θέλω να αποφύγω τυχόν σκαψίψατα στον αραγωνίτη!

Συμφωνώ, αλλά στο Petcumulus δεν έχουν τους resun, ούτε τους sun sun με μαγνήτη. Έχουν sun sun, αλλά έχουν απο 5000l/h και πάνω!

Ακριβώς γι'αυτό δεν πήρα απο πετκουμουλους. Δεν έχει αυτόν που ψάχνω και προπάντων τους έχει με βεντούζες

μπορεί να μην τις έχει το PetCumulus, αλλά δεν είναι το μοναδικό κατάστημα που πουλάει κυκλοφορητές....τόσα μαγαζιά έχει η Αθήνα

Συμφωνώ, αλλά πίστεψε με δεν τους βρήκα πουθενα απο ελλάδα. Αν τους έβρισκα τα τους έπαιρνα!

Πάντως σας ευχαριστώ όλους για το γνήσιο ενδιαφέρον σας!

Link to comment
Share on other sites

κοίτα να δεις που είναι δυσεύρετοι οι sunsun.... σαν ανέκδοτο μου κάνει !!!

....μήπως όμως δεν τους φέρνουν γιατί αποδείχτηκαν προβληματικοί? δες και αυτή τη περίπτωση.

Έγινε επεξεργασία - Aiolos
Link to comment
Share on other sites

Οι σαν σαν ειναι σκυλοι.αυτοι που ειχα παρει εγω απο χονγκ κονγκ δουλευανε ασταματητα 2,5 χρονια χωρις ποτε να τους καθαρισω,με μαγνητες και αξονες τιτανιου!! Αγορασμενοι 16 ευρω ο ενας μαζι με τα μεταφορικα.μεχρι που τους πουλησα ηταν απροβληματιστοι.

Link to comment
Share on other sites

κινέζικα σκυλιά !!! χε χε

Link to comment
Share on other sites

Οι βεντούζες θέλουν αλλαγή ή ζέσταμα σε βραστό νερό για συντήρηση.Ο 3χίλιαρος ο sun-sun είναι σκύλος πάντως δεν έχω δοκιμάσει άλλον.Τώρα όλα τα μοντέλα νομίζω βγαίνουν και με μαγνήτη με 5 ευρώ παραπάνω.Είναι 1000φορές καλύτερη επιλογή.Ακόμα δουλεύω έναν (Β)ATMAN για να σπάω το αλάτι(τον έχω 7 χρόνια).

Link to comment
Share on other sites

Ατμαν;; Χαχαχα γεια σου ρε αλεξ.εχω 2 για να σπαω τα αλατια.δεν εχω βρει πιο αξιοπιστη αντλια απο ασια...σε μενα 6 χρονακια,εχει φαει αλατια με το κουταλι.

Link to comment
Share on other sites

χα χα χα .... ακόμη με ΑΤΜΑΝ σπάτε το αλάτι?

Το "σπασικλάκι" (εγώ δηλαδή) για ένα μικρό διάστημα το έσπαγα με μια Vortech 40ρα !!!!

Για να μην παρεξηγηθώ... ήταν του Θωμά και απλά τη δοκίμαζα !!!

(είπαμε όχι και έτσι!!!)

Link to comment
Share on other sites

Κοινός γνωστός μας που ετοίμαζε το αλάτι με ΑΤΜΑΝ... (όχι ότι έχει σημασία, θα μπορούσε να είναι οποιαδήποτε μάρκα) ξεκόλλησε ο κυκλοφορητής από τις βεντούζες και στριφογυρνούσαμε και αυτός με αποτέλεσμα να κοπεί το καλώδιο... ευτυχώς δεν είχε τα χέρια του μέσα στο νερό εκείνη τη στιγμή.

Ηθικό δίδαγμα ... μη τους αφήνετε χύμα στο νερό !!!

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη απο την αρχή δεν χρησιμοποίησα καθόλου βεντουζάκια.Στα 1400λίτρα είναι χύμα απλά στον κουβά. Όσες φορές την άνοιξα για καθάρισμα ήταν μια χαρά μόνο ασπρίλα πιάνει. Άσε που έχει και καλό μανομετρικό.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να είναι στερεωμένος... δεν ξέρεις ποτέ τι γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Σε ενα μετρο υψος βαρελα που θα παει ο κυκλοφορητης βρε βαγγελη;;χυμα μεσα και βουρ

Link to comment
Share on other sites

Και ομως σε λιγοτερο απο μετρο εμενα ενας 3000ltr/h γυριζε σαν τρελος.....

Link to comment
Share on other sites

Για 2χιλιαρο εγω μιλουσα...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...