Jump to content

Tattoo..μοδα Η Οχι..??


Recommended Posts

Ο κυριος ο οποιος ονομαζεται Dimitriy Samohin θεωρηται και οχι αδικα πιστευω,ενας μετρ του ειδους..

644757_397513530315290_1365934468_n.jpg

422474_300076846725626_1244957990_n.jpg

388093_380297685370208_1064543796_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 121
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Οπότε έχεις μέλλον μπροστά σου!ο κολλητός μου περίμενε πότε θα γίνει 18 να πάει να χτυπήσει... άρρωστος...αλλά όχι μανίκι.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε έχεις μέλλον μπροστά σου!ο κολλητός μου περίμενε πότε θα γίνει 18 να πάει να χτυπήσει... άρρωστος...αλλά όχι μανίκι.

Δυστοιχος εδω ακομα στην Ελλαδα ειμαστε λιγο πισω στο θεμα tattoo,το καλο ειναι οτι τα τελευταια χρονια κατι παει να γινει και δεν μιλαω για καλητεχνες,αφου απο τετοιους εχουμε πολλους,μιλαω για την νοοτροπια του Ελληνια που αν σε δει και εχεις πχ μανικι σε κοιταει καπως ακομα..

Link to comment
Share on other sites

Τρομαχτικος ο τυπος,φανταστηται να τον δειτε το βραδυ μπροστα σας..:P

Link to comment
Share on other sites

Εγω ηθελα να κατω tattoo μια φραση στο χερι μου αλλα φοβαμαι τις βελονες :AAGGGHHH: :AAGGGHHH: ...

Δεν ειναι τιποτα το τραγικο , στο χερι υποφερετε .......

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με αρέσει να τα βλέπω αλλά όχι να τα κάνω. Δεν μπορώ να καταλάβω την φιλοσοφία των τατου ούτε τη προσφέρουν. Ποιος ο λόγος να κάνω ένα τατου;

Φυσικά δεν θάβω αυτούς που έχουν και ούτε με ενοχλεί αν υπάρχει μέτρο.

Link to comment
Share on other sites

Απλά έχω υιοθετήσει άλλη φιλοσοφία.

Το να κουβαλάω μελάνι στο αίμα μου και να μην μπορώ να δώσω αίμα είναι ενάντια στην δεοντολογία και την γενική μου φιλοσοφία.

Προς το παρών αρέσκομαι στο να απολαμβάνω διάφορα σχέδια ιδίως σε καλλίγραμμα θηλυκά στην παραλία... :busted_cop:

είναι και μια καλή δικαιολογία να ξενοκοιτάω ειδικά όταν έχω δίπλα μου την σύζυγο... :chair:

δες τι ωραίο σχέδιο....τι να κάνω?να τα βγάλω τα ματάκια μου darling?

Αιμα μπορεις και δινεις ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ !!!!

μονο οταν ειναι φρεσκο ( μηνων ) το τατουαζ δεν σου περνουν αιμα

Και παντα οταν εχει κανει καποιος ταταουαζ στο χαρτι της αιμοδοσιας να το δηλωνει γιατι περναει Η μια Η 2 εξετασεις παραπανω το αιμα ( απο οτι μου εχουν πει )

Εχω δωσει αμετρητες φορες αιμα για συγγενεις και φιλους χωρις κανενα απολυτος προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Το tattoo για μενα δεν ειναι μοδα .....

Κανω tattoo σε συγκεκριμενες στιγμες της ζωης μου και για προσωπικους λογους , το καθε σχεδιο που εχω πανω μου συμβολιζει κατι που το ξερω εγω και ο στενος οικογενειακος κυκλος .

Μπορει στα ματια καποιου που θα τα δει να ειναι κατι ασχετο ... ομως για μενα συμβολιζει κατι το οποιο θα ηθελα και θελω να το εχω πανω μου ολη μου τη ζωη ( για να μου θυμιζει ενα σημαντικο γεγονος το οποιο περασα ) .

Προσωπικα οποτε νιωθω ''την αναγκη '' πηγαινω και κανω τατουαζ , η γυναικα μου και τα παιδια μου και κατ επεκταση ολος ο οικογενειακος κυκλος ειναι συμβιβασμενος πλεον με αυτη την επιλογη μου .... το τι θα πει ο κοσμος ερχεται πραγματικα σε δευτερη μοιρα .....

Link to comment
Share on other sites

Τρομαχτικος ο τυπος,φανταστηται να τον δειτε το βραδυ μπροστα σας.. :P

Μπορεί να είναι τρομακτικός ο τύπος, αλλά η παρουσίαση ήταν όλα τα λεφτά !!! καταπληκτική δουλειά αν το δεις αισθητικά και μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Εαν ειχα χωρο στη πλατη :P

Θα το γουσταρα

Link to comment
Share on other sites

Το tattoo για μενα δεν ειναι μοδα .....

Κανω tattoo σε συγκεκριμενες στιγμες της ζωης μου και για προσωπικους λογους , το καθε σχεδιο που εχω πανω μου συμβολιζει κατι που το ξερω εγω και ο στενος οικογενειακος κυκλος .

Μπορει στα ματια καποιου που θα τα δει να ειναι κατι ασχετο ... ομως για μενα συμβολιζει κατι το οποιο θα ηθελα και θελω να το εχω πανω μου ολη μου τη ζωη ( για να μου θυμιζει ενα σημαντικο γεγονος το οποιο περασα ) .

+1!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι τρομακτικός ο τύπος, αλλά η παρουσίαση ήταν όλα τα λεφτά !!! καταπληκτική δουλειά αν το δεις αισθητικά και μόνο.

Νομιζω οτι οι τυποι που εχουν αυτα τα καλληντικα βρικαν τον καταλληλο ανθρωπο για να κανουν την παρουσιαση των προιντων τους.Το βλεπεις στην αρχη και δεν μπορεις να φανταστεις τι κρυβεται απο κατω.

Link to comment
Share on other sites

αυτη ειναι η πλατουλα μου

dsc1551800x600.jpg

Link to comment
Share on other sites

το δεξι ποδι ( στη γαμπα )

.jpg

Link to comment
Share on other sites

ωραιο θεμα πρωσοπικα πιστευω οτι εαν ειναι το τατοο μοδα ή κατι αλλο εχει να κανει πως το βλεπει ο καθενας για μενα παντως μοδα δεν ειναι,ειναι μια δηλωση τον αποψεων και τον προτερεωτητων που εχω στην ζωη μου.εχω εναν μονοκερο στον καρπο μου στο ενα μπρατσο εχω τον γιο μου στο αλλο εναν λυκο με ενα αετο και στην ωμοπλατη εναν χαμαιλεων.οταν μπορεσω οικονομικα θα κανω αλλο ενα μεγαλο στην πλατη που θα ειναι ολη μου η οικογενεια στην μορφη δεντρου.

Link to comment
Share on other sites

το δεξι ποδι ( στη γαμπα )

.jpg

αυτη ειναι η πλατουλα μου

dsc1551800x600.jpg

Βλεπω και εσυ Γιωργο δεν εχεις καθολου μελανι.. :rasp:

Link to comment
Share on other sites

εχω και αλλο ενα φρεσκο , οπου ειναι σε διαδικασια ( επούλωσης ) στη δεξια μερια ( στα πλευρα ) για οσους θελουν να κανουν στο συγκεκριμενο σημειο να τους πω οτι ο πονος ειναι κατι παραπανω απο φανταζονται !!!!

Δεν το περιμενα να πονεσω τοσο στο συγκεκριμενο σημειο ( και η πλακα ειναι οτι πονας απο το πρωτο 5λεπτο κιολας ) χααχαχαχαχαχ Γουσταρωωωωωωωωωωω :P

Link to comment
Share on other sites

εχω και αλλο ενα φρεσκο , οπου ειναι σε διαδικασια ( επούλωσης ) στη δεξια μερια ( στα πλευρα ) για οσους θελουν να κανουν στο συγκεκριμενο σημειο να τους πω οτι ο πονος ειναι κατι παραπανω απο φανταζονται !!!!

Δεν το περιμενα να πονεσω τοσο στο συγκεκριμενο σημειο ( και η πλακα ειναι οτι πονας απο το πρωτο 5λεπτο κιολας ) χααχαχαχαχαχ Γουσταρωωωωωωωωωωω :P

Δεν εχω εμπειρια απο το συγκριμενο σημειο αλλα ξερω οτι ποναει πααααααααρρρααα πολυ!

Βασικα ολα τα σημεια του σωματος που ειναι εσωτερικα πονανε περισσοτερο.

Εγω πονεσα αρκετα και πανω στη γαμπα στο πισω μερος,βεβαια ο πονος δεν σε σταματαει ποτε για να πας στο επομενο!

Link to comment
Share on other sites

να κολησει και το ακριδακι στην παρεα.λοιπον μερικα πραγματα για τα ταττου τα μελανια και τους φυκακοβιους.καταρχας ο αλεξ μπορει να εχει δικιο ποτε δεν δινω 100% συγουρια σε κατι,ΑΛΛΑ(πολυ μου αρεσει αυτη η λεξη) πλεον η τεχνολογια και η επιστημη εχει βοηθειση και το ταττου να εξεληχθει.τα χρωματα βγαινουν με φυσικα υλικα και περνανε παρα πολλους ελενχους με iso,οι βελονες πρεπει να ειναι απο ανοξυδοτο χειρουργεικο ατσαλι μιας χρησης και αυτος που κανει ταττου να εχει ιατρικο βιβλιαριο και φυσικα αδεια...παιζουμε πλεον με την δικια μας ζωη,παλαιοτερα(φυλακοβιοι,ναυτικοι κ.τ.λ.π.)εκαναν ταττου αφαιρωντας το μελανι απ τις παλαιες εφημεριδες το οποιο περιειχε βαρεα μεταλα ακρως καρκινογονα,οι βελονες ηταν ραξιματος και απλα τις εκαιγαν.πολλες φορες βαζανε μελανι πενας η στυλο.μπορει οντως να μην δεχοντε μετα την διαδικασια της αιμοδοσιας το αιμα και να το πετανε αλλα εχω δει να κανου αμεσες μεταγγησεις αλλα εκει καποιος μπορει να πει οτι ηταν η αναγκη,σεβαστο και αυτο.συγουρα στις μερες εχει γινει μοδα,αλλα οποτε σπαει ενα ταμπου ετσι δεν γιενετε για καποια χρονια,οποτε ο καθενας με τα γουστα του.οσο αναφορα τα Laser,δεν αφερουνε το μελανι και δεν κανουν δουλεια σε καποιο φρεσκο ταττου,ηια να κανει δουλεια πρεπει να ειναι ξεθοριασμενο σε μεργαλο βαθμο και αυτο που απλα κανει το λασερ ειναι να απενεργοποιει το χρωμα,να καιει το συμειο και να προκαλη εντομη επουλουση και αλλαγη δερματος σε ενα μικρο συγκεκριμενο κομματι/περιοχη.επεισης τα ταττου χανουν το χρωμα και το σχημα τους απ τον ηλιο για τον ιδιο λογο αλλα σε βαθος χρονου.το χρωμα δεν περναει προς τα μεσα στο οργανισμο μας γτ το δερμα εχει την ιδιοτιτα να αναπτυσετε και να αλλαζει προς τα εξω σαν τα φιδια π.χ.οποτε δεν γινετε να μπει προς τα μεσα.εαν στην περιπτωση περασει στο οργανισμο λογο οτι ειναι φυτικο αποβαλετε απ τν οργανισμο μας με φυσικο τροπο και δεν τον επυβαρινει...αμα με ρωτουσατε τι κανει πιο μεγαλο κακο θα απαντουσα το νεφος,το τσιγαρο,το ανχοσ,γιατι αυτα εχουν την ιδιοτητα να μας σκωτοσουν εμεσα και αμεσα...οποτε καλη ερευνα αγορας σε ταττου αρτιστ,ελενχο του χωρου(φαινετε ο σωστος καθαρος χωρος και οι αδειες λειτουργιας καταστηματος και ασκησεως επαγκελματος πρεπει να ειναι κρεμασμενες στον τοιχο) και σωστη επιλογη στο τι θα κανει ο καθενας...

με την σειρα να σας πω οτι εχω μια ακριδα(δικο μου σχεδειο γιατι με φωαναζουν ετσι φιλοι και γνωστη απ τα 10 μου),εναν αμαρανθο(εξωφυλλο απ το αγαπημενο μου συκροτημα και γιατι ειναι το φυτο που αντιπροσωπευει τον εαυτο που δεν αλλαζει και τα βγαζει περα στις πιο αντιξοες συνθηκες και μια μουερτε μισο τελειωμενη ακομα για τους αγαπημενους μου ανθρωπους που εχουν "φυγει".

σεβαστες ολες οι αποψεις και χαιρομε που γινοντε και τετοιες κουβεντες

Link to comment
Share on other sites

Βαλτε και κανενα σχεδιο που σας αρεσει να παρουμε λιγο ματι για καμια ιδεα :P

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο καιρο ( 23 Αυγουστου ) ''εχασα'' τη μανα μου ( ξαφνικα ) στα 52 της χρονια

Της αρεσαν οι ορχιδεες ετσι σκεφτηκα να κανω ενα ταττουαζ με θεμα μια ορχιδεα .

Μετα απο συζητηση που ειχα με τον tattoo artist και αφου του ειχα πει πως το φανταζομουνα ηρθε η στιγμη για να γινει πραγματικοτητα η ιδεα μου

2 χερια να κρατανε μια ορχιδεα

Ετσι παμε στο ''κατι το διαφορετικο ''

Δεν εβαλα οτι νανε χερια , αγορασα μια γλαστρα με ορχιδεες , πηγα στο στουντιο , ο tattoo artist εβγαλε φωτογραφιες τα δικα μου χερια να κρατανε την ορχιδεα και τελικα καναμε το τατου

Το τατουαζ εχει τελειωσει σχεδον 10 μερες και ειναι ακομα σε φαση επουλωσης , μια εικονα του ομως μπορειτε να δειτε

IMG_5399.jpg

Υ.Γ : Στην μνήμη της

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο καιρο ( 23 Αυγουστου ) ''εχασα'' τη μανα μου ( ξαφνικα ) στα 52 της χρονια

Της αρεσαν οι ορχιδεες ετσι σκεφτηκα να κανω ενα ταττουαζ με θεμα μια ορχιδεα .

Μετα απο συζητηση που ειχα με τον tattoo artist και αφου του ειχα πει πως το φανταζομουνα ηρθε η στιγμη για να γινει πραγματικοτητα η ιδεα μου

2 χερια να κρατανε μια ορχιδεα

Ετσι παμε στο ''κατι το διαφορετικο ''

Δεν εβαλα οτι νανε χερια , αγορασα μια γλαστρα με ορχιδεες , πηγα στο στουντιο , ο tattoo artist εβγαλε φωτογραφιες τα δικα μου χερια να κρατανε την ορχιδεα και τελικα καναμε το τατου

Το τατουαζ εχει τελειωσει σχεδον 10 μερες και ειναι ακομα σε φαση επουλωσης , μια εικονα του ομως μπορειτε να δειτε

IMG_5399.jpg

Υ.Γ : Στην μνήμη της

Συλλυπητηρια φιλαρακι!

Το tattoo που φτιαξατε ειναι respeac ομως!

Link to comment
Share on other sites

σαφως.ολες οι αποψεις αποδεκτες.και αποδεχομαι πως οτι παει συμφωνα με τη μοδα εχει ημερομηνια ληξης.το τατου για πολυ κοσμο ειναι τροπος εκφρασης,και οχι ενα διακοσμητικο αξεσουαρ.

και το σκουλαρικι καποτε ετσι ξεκινησε ειδικα για τον αντρικο πληθυσμο και μετα εγινε σουπα.

το σκουλαρικι πρωτοξεκινησε απο τους πειρατες απο οτι ξερω. Ενα μικρο αντιτιμο σε αυτον που θα τους εβρισκε αν τους ξεβραζε η θαλασσα για να τους θαψει.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...