Jump to content

Tattoo..μοδα Η Οχι..??


Recommended Posts

Η αξία του τατουάζ είναι όταν το κάνει κάποιος και σημαίνει (ή σήμαινε) κάτι γ αυτόν... θα το χαρακτήριζα "συναισθηματικό σημάδεμα"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 121
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

το σκουλαρικι πρωτοξεκινησε απο τους πειρατες απο οτι ξερω. Ενα μικρο αντιτιμο σε αυτον που θα τους εβρισκε αν τους ξεβραζε η θαλασσα για να τους θαψει.

και εδω στην Αγια Βαρβαρα εχουμε πειρατες !!!!

Cd - dvd - παπουτσια και αλλα :P

και εχουμε θαψει και πολλους ( εδω στο τριτο ) :P axxaaxaxaxaxaxaaaxaxxa

Link to comment
Share on other sites

ωραιο θεμα rasta.

προσωπικα γυρω στις 40 ωρες tattoos (3 κομματια) βαρεμενα στην αγγλια στο intoyou πριν καμμια δεκαρια χρονια)

το τατουαζ δεν ειναι μοδα ειναι τεχνη.................απλα σαν τεχνη ερχεται στην μοδα κ φευγει.

αντε πες τωρα μοδα horiyoshi III ή του shige κλπ κλπ...............απλα οπως αναφερθηκε κ πιο πανω απο τους ναυτικους κ τους φυλαζκοβιους περασαμε στους celebs κ στους wannabe cellebs

τεσπα επειδη δεν εχω χρονο τα περι υγειας κ που παει το μελανι ειναι τεραστια κουβεντα αλλα να ξερετε οτι το σωωστο τατουαζ ειναι 3 χιλ στο δερμα κ οι χρωστικες δεν ειναι αποροφησιμες.

υγ1. η συζυγος μου ειναι επαγγελματιας tattoo artist με 10 χρονια επαγγελματικης εμπειριας σε στουντιο στην αθηνα μαθαινοντας απο mike the athens k yorg απο honest tattoo, δουλευοντας medusa, second skin κ niko tattoο στην αθηνα πριν ανοιξει το δικο της στουντιο τωρα στην πρεβεζα οπου ζουμε.

υγ2. ετοιμαζω ενα δισκο τατοο ονειρο για τα πλευρα μου...........!!!

υγ.3 geosid τα συλλυπητήρια μου φιλε

Έγινε επεξεργασία - rastafarian
Link to comment
Share on other sites

ωραιο θεμα rasta.

προσωπικα γυρω στις 40 ωρες tattoos (3 κομματια) βαρεμενα στην αγγλια στο intoyou πριν καμμια δεκαρια χρονια)

το τατουαζ δεν ειναι μοδα ειναι τεχνη.................απλα σαν τεχνη ερχεται στην μοδα κ φευγει.

αντε πες τωρα μοδα horiyoshi III ή του shige κλπ κλπ...............απλα οπως αναφερθηκε κ πιο πανω απο τους ναυτικους κ τους φυλαζκοβιους περασαμε στους celebs κ στους wannabe cellebs

τεσπα επειδη δεν εχω χρονο τα περι υγειας κ που παει το μελανι ειναι τεραστια κουβεντα αλλα να ξερετε οτι το σωωστο τατουαζ ειναι 3 χιλ στο δερμα κ οι χρωστικες δεν ειναι αποροφησιμες.

υγ1. η συζυγος μου ειναι επαγγελματιας tattoo artist με 10 χρονια επαγγελματικης εμπειριας σε στουντιο στην αθηνα μαθαινοντας απο mike the athens k yorg απο honest tattoo, δουλευοντας medusa, second skin κ niko tattoο στην αθηνα πριν ανοιξει το δικο της στουντιο τωρα στην πρεβεζα οπου ζουμε.

υγ2. ετοιμαζω ενα δισκο τατοο ονειρο για τα πλευρα μου...........!!!

υγ.3 geosid τα συλλυπητήρια μου φιλε

Second skin?Αθηνα κεντρο πανω σε οροφο?

Εκει δουλευε και ο artidt μου πριν γυρισει Λαμια..

ΥΓ 1 Ωραια στη πρεβεζα,εχω και φιλους απο κει! :)

ΥΓ 2 Η επεξεργασια στο ποστ σου εγινε καταλαθος,πατησα λαθος κουμπι λογο κεκτημενης ταχυτητας :P

Link to comment
Share on other sites

εχει ξανα ανεβει πιο παλια ενα ιδιο θεμα που ομως δεν ειναι ποτε βαρετο :)

Link to comment
Share on other sites

Second skin?Αθηνα κεντρο πανω σε οροφο?

Εκει δουλευε και ο artidt μου πριν γυρισει Λαμια..

ΥΓ 1 Ωραια στη πρεβεζα,εχω και φιλους απο κει! :)

ΥΓ 2 Η επεξεργασια στο ποστ σου εγινε καταλαθος,πατησα λαθος κουμπι λογο κεκτημενης ταχυτητας :P

ναι εκει............με τον σπυρο κ το θανο κ τον αντωνη τοτε........μιλαμε για 2006!!!

υγ.1 οποτε βρεθεις εδω να τα πουμε

υγ.2. no probs

σακης

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο καιρο ( 23 Αυγουστου ) ''εχασα'' τη μανα μου ( ξαφνικα ) στα 52 της χρονια

Της αρεσαν οι ορχιδεες ετσι σκεφτηκα να κανω ενα ταττουαζ με θεμα μια ορχιδεα .

Μετα απο συζητηση που ειχα με τον tattoo artist και αφου του ειχα πει πως το φανταζομουνα ηρθε η στιγμη για να γινει πραγματικοτητα η ιδεα μου

2 χερια να κρατανε μια ορχιδεα

Ετσι παμε στο ''κατι το διαφορετικο ''

Δεν εβαλα οτι νανε χερια , αγορασα μια γλαστρα με ορχιδεες , πηγα στο στουντιο , ο tattoo artist εβγαλε φωτογραφιες τα δικα μου χερια να κρατανε την ορχιδεα και τελικα καναμε το τατου

Το τατουαζ εχει τελειωσει σχεδον 10 μερες και ειναι ακομα σε φαση επουλωσης , μια εικονα του ομως μπορειτε να δειτε

IMG_5399.jpg

Υ.Γ : Στην μνήμη της

Πολύ όμορφο το τατου που έκανες!

Συλλυπητήρια για την μητέρα σου.....

Αυτό το ρημάδι το νούμερο 23 μου έχει πάρει δύο πολύ αγαπημένα μου πρόσωπα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πολύ όμορφα σχέδια.

Γιώργο αυτό το καλοκαίρι ήταν πολύ δύσκολο για όλους μας φιλαράκι. Συλλυπητήρια.

Link to comment
Share on other sites

εχει ξανα ανεβει πιο παλια ενα ιδιο θεμα που ομως δεν ειναι ποτε βαρετο :)

Το ξερω,ειχα συμμετασχει και σ αυτο. :P

ναι εκει............με τον σπυρο κ το θανο κ τον αντωνη τοτε........μιλαμε για 2006!!!

υγ.1 οποτε βρεθεις εδω να τα πουμε

υγ.2. no probs

σακης

Ο φιλος μου δουλευε εκει το 2004 απ οτι θυμαμαι,ηταν εκει ο Θανος,ο Σπυρος και μια κοπελα και ειπα μηπως ειναι η γυναικα σου.

Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραιο και ενδιαφερον θεμα! θα παω να ''χτυπησω'' κι εγω αλλα πρωτα προεχει το reefακι και μετα το ταττου! :bigemo_harabe_net-134:

Link to comment
Share on other sites

geo συλλυπητηρια φιλε....να εισαι καλα να τη θυμασαι

εφτιαξες ενα πολυ δυνατο ταττου απο ολες τις αποψεις....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδες

Να εισαστε ολοι καλα

Link to comment
Share on other sites

geosid συλληπητηρια και απο μενα....πολυ καλη ιδεα σκευτικες. εγω ψηνομαι να κανω μερικες διορθοσεις- χρωμα για κατι τετιο....μαλλον καταλαβατε γιατι!

01_IM000091.JPG

Link to comment
Share on other sites

geosid συλληπητηρια και απο μενα....πολυ καλη ιδεα σκευτικες. εγω ψηνομαι να κανω μερικες διορθοσεις- χρωμα για κατι τετιο....μαλλον καταλαβατε γιατι!

01_IM000091.JPG

θεος!!!

Link to comment
Share on other sites

Αντε βαλτε καμια φωτογραφια απο tattoo που σας αρεσουν να παρουμε καμια ιδεα! :)

Έγινε επεξεργασία - rastafarian
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω 2

μια αραχνη στην πλατη και ενα ματι που βγαινει απο το δερμα στο ποδι

Link to comment
Share on other sites

Εγω εκτος απο αυτο που ανεβασα εχω ακομα εναν τζοκερ στην ομοπλατη το οποιο ειναι το πρωτο μου tattoo.ενα αστερι στο δεξι μου αστραγαλο που ειναι μια αφιερωση και τωρα προσπαθω να τελειωσω το αριστερο ποδι το οποιο ειναι ενα fantasy σχεδιο δικο μου και του artist μου,πιανει ολο το ποδι και γυρω γυρω,απο το γονατο και κατω.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εκτος απο αυτο που ανεβασα εχω ακομα εναν τζοκερ στην ομοπλατη το οποιο ειναι το πρωτο μου tattoo.ενα αστερι στο δεξι μου αστραγαλο που ειναι μια αφιερωση και τωρα προσπαθω να τελειωσω το αριστερο ποδι το οποιο ειναι ενα fantasy σχεδιο δικο μου και του artist μου,πιανει ολο το ποδι και γυρω γυρω,απο το γονατο και κατω.

εγω λεω να παω σε αριστερο μπουτι γυρο γυρο ( οταν θα περισευουν λεφτα ) :P

Link to comment
Share on other sites

εσένα παιδάκι είναι να σε "ξεφυλλίζει" κάποιος για να περνάει η ώρα....

rastafarian, σελίδα 12 χα χα χα

Link to comment
Share on other sites

εσένα παιδάκι είναι να σε "ξεφυλλίζει" κάποιος για να περνάει η ώρα....

rastafarian, σελίδα 12 χα χα χα

χαχαχαχαχχαχ!

Πλακα πλακα,χθες πηγα στον κολλητο μου που εχει ενα παιδακι 10 μηνων.Καποια στιγμη οπως παιζαμε μου τραβαει την μπλουζα και ειδε το tattoo.Προφανως δεν ειχε ξαναδει κατι τετοιο και του φανικε περιεργο.Με το χερακι του το ακουμπουσε και προσπαθουσε να δει τι ειναι.αχαχαχαχαχχ ειχε πολυ πλακα!

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχχαχ!

Πλακα πλακα,χθες πηγα στον κολλητο μου που εχει ενα παιδακι 10 μηνων.Καποια στιγμη οπως παιζαμε μου τραβαει την μπλουζα και ειδε το tattoo.Προφανως δεν ειχε ξαναδει κατι τετοιο και του φανικε περιεργο.Με το χερακι του το ακουμπουσε και προσπαθουσε να δει τι ειναι.αχαχαχαχαχχ ειχε πολυ πλακα!

εχει η γυναικα μου μια ξαδερφη με εναν πιτσιρικα οποτε ερχεται σπιτι με βαζει να γδυνομαι και περνω μαρκαδορους και τον κανω απο πανω μεχρι κατω ''χαλια'' :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74:

Link to comment
Share on other sites

Του κανεις tattoo?αχαχαχαχαχχαχαχαχαχ

οτι μου κατεβαινει στο κεφαλι με μαρκαδόρους του κανω αχαχαχαχαχαχαχχ απο καρδουλες μεχρι ραματα και κανα σημα της αναρχιας αχαχαχαχαχαχχααχαχ μετα τραβιεται η μανα του με τα μωρομαντηλα να τον κανει ανθρωπο παλι αχαχαχαχαχαχαχαχ

Έγινε επεξεργασία - Geosid
Link to comment
Share on other sites

οτι μου κατεβαινει στο κεφαλι με μαρκαδόρους του κανω αχαχαχαχαχαχαχχ απο καρδουλες μεχρι ραματα και κανα σημα της αναρχιας αχαχαχαχαχαχχααχαχ μετα τραβιεται η μανα του με τα μωρομαντηλα να τον κανει ανθρωπο παλι αχαχαχαχαχαχαχαχ

αχαχααχαχαχα!!!Θεος!Θα ερθω να μου κανεις και μενα τιποτα :rasp:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...