Jump to content

Skimmer


odis

Recommended Posts

εχει κανεις ιδεα το σιγκεκρημενο skimmer?

http://www.ebay.co.u...=item27cc4e157a

με ενδιαφερει αν με καλιπτει σε 100λ ενηδριο και να μην κανει θορηβο εχει κανεις ιδεα?

Έγινε επεξεργασία - odis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 51
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

δυσκολο να το εχει δουλεψει καποιος.εχεις σαμπ?

Link to comment
Share on other sites

Για τα λεφτά του είναι καλό. Αλλά μήν περιμένεις και πολλά πράγματα. Το είχα για πολύ λίγο καιρό σαν λύση αναγκης στο παλαιο ενυδρειο 130 λίτρα. Εαν δεν μπορείς να δώσεις παραπάνω λεφτά, είναι μια καλή λύση. Προσωπικά εγω θα σε συμβούλευα να δωσεις κάτι παραπάνω και να πας κατευθείαν στο mce600 μεταχειρισμένο.

Link to comment
Share on other sites

sump δεν υπαρχει οχι δεν διαθετω παρα πανω

Τότε είναι μια αξιόλογη λύση. Όπως σου είπα ...... καλή σχέση τιμής - απόδοσης. Από θόρυβο ούτε κρύο όυτε ζέστη. Δεν είναι αθόρυβο αλλά ούτε και πολύ θορυβώδες (στο παρελθον είχα πολύ πιο θορυβώδες σκιμερ - βλεπε red sea prizm).

Link to comment
Share on other sites

α ειχα υποψην μου και το prizm ειναι πιο αθορηβο διλαδη? αρα αποκλιω το prizm

Link to comment
Share on other sites

οραια ευχαρηστω πολι κατι αλλο σε αυτα τα $$ εχετε να προτηνεται?

συνηθως το φτηνο δεν ειναι και παντα καλο ....

Ειμαι της αποψης Η παρε αυτο που πρεπει Η μην το παρεις καθολου :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

η προταση μου για τα λιτρα σου deltec mc300

Link to comment
Share on other sites

συνηθως το φτηνο δεν ειναι και παντα καλο ....

Ειμαι της αποψης Η παρε αυτο που πρεπει Η μην το παρεις καθολου :bigemo_harabe_net-64:

το σιγκεκρημενω που προτινεις ειναι καλο αλλα πανακρηβο τι προτηνεις δηλαδη να μην βαλω καθολου skimmer? γιατι μεχρι εκει μπωρω τι να κανω?

δεν μπωρουμε ολοι ρε παιδια να διαθεσουμε μια περιουσια για ενα ενηδρειο εχουμε και κρηση σκεφτειτε το λιγο πιο γενικα

Έγινε επεξεργασία - odis
Link to comment
Share on other sites

αυτο που λεμε πως το φτηνο ειναι2 φορες ακριβο...ισχυει.

το σκιμμερ ειναι το σημαντικοτερο μερος του εξοπλισμου στο θαλασσινο.αν το βρεις μεταχειρισμενο κανα 100ρικο θα ειναι μια χαρα.

πιστεψε με σε οδηγουμε με πολυ σωστα και προσεγμενα βηματα.οι περισσοτεροι αν οχι ολοι απο εμας εχουμε δωσει σε ανοητο εξοπλισμο..περιουσιες.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το καταλαβαινω αυτο ποθ λετε οκ αλλα εχω μεχρι τοσα τι να κανω να δανιστω η να κλεψω?

και λεω μεχρι τοσα τι περνω να μην παρω καθολου διλαδι αν δεν εχω παρα πανω?

κρηση λεμε να μην πληρωσω το τηλεφωνο η το νικι ι δεν ξερω γοω τι για το σκιμμερ? δεν ειναι λογικα αυτα αυτο λεω προσγηοθειτε λιγο στην πραγματικοτητα και μηλατε λιγο λογικα

Έγινε επεξεργασία - odis
Link to comment
Share on other sites

Oπως εγραψαν oι συνφoρoυμιτες παραπανω αλλα τoπoθετηθηκα και στo σχετικo αρθρo

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=79271

για σκιμμερ και φωτισμo μην λυπηθεις και μην κανεις μεσoβεζικες αγoρες

αφoυ τελικα η απoκτηση τoυ mce-600 τελικα για κρεμαστo σκιμμερ ειναι μoνoδρoμoς.

Καλη συνεχεια

Link to comment
Share on other sites

αυτο που λεμε πως το φτηνο ειναι2 φορες ακριβο...ισχυει.

το σκιμμερ ειναι το σημαντικοτερο μερος του εξοπλισμου στο θαλασσινο.αν το βρεις μεταχειρισμενο κανα 100ρικο θα ειναι μια χαρα.

πιστεψε με σε οδηγουμε με πολυ σωστα και προσεγμενα βηματα.οι περισσοτεροι αν οχι ολοι απο εμας εχουμε δωσει σε ανοητο εξοπλισμο..περιουσιες.

+1

αυτο που σου λεω φιλε μου στο λεω για να σε προφυλαξω απο μια λανθασμενη αγορα που ισως να σου στοιχίσει πολλα παραπανω εαν ''χασεις'' τα ζωντανα σου καμια μερα λογω σκιμμερ

οποτε κανεις υπομονή , μαζεύεις κάποια χρήματα παραπανω και περνεις αυτο που πρεπει να παρεις ( οχι ντε και καλα το συγκεκριμενο σκιμμερ ) αλλα καποιο σκιμμερ που να μπορει να διαχειριστεί περισσότερα λίτρα απο αυτα που εχεις και πανω απο ολα να ειναι αξιοπιστο

Οπως ειπε και ο κλαζ

μπορει να βρεις καποιο σκιμμερ μεταχειρισμενο και να κανεις την δουλεια σου μια χαρα , θελει λιγο ψαξιμο και αρκετη υπομονη :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνησω και εγω με τα παιδια για το deltec300 και εγω αυτο θα σου προτηνω! σιγουρα ολοι κοιταμε να βρουμε κατι οικονομικο αλλα το σκιμερ δυστηχως πρεπει να δωσουμε κατι παραπανο! ετσι κι αλλιως 50 ευρω εχει παραπανω απο αυτο που θες απλα περιμενεις λιγο να τα βρεις και το περνεις! η το ψαχνεις απο αγγελια!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το καταλαβαινω αυτο ποθ λετε οκ αλλα εχω μεχρι τοσα τι να κανω να δανιστω η να κλεψω?

και λεω μεχρι τοσα τι περνω να μην παρω καθολου διλαδι αν δεν εχω παρα πανω?

κρηση λεμε να μην πληρωσω το τηλεφωνο η το νικι ι δεν ξερω γοω τι για το σκιμμερ? δεν ειναι λογικα αυτα αυτο λεω προσγηοθειτε λιγο στην πραγματικοτητα και μηλατε λιγο λογικα

ουτε να δανειστεις ουτε να κλεψεις , εαν ηταν ετσι τα πραματα τοτε ολοι οσοι ειχαμε ριφ θα μιλαγαμε με tablet πισω απο τιποτα καγκελα !!!

να μην βαλεις καθολου σκιμμερ δεν γινεται

ολους μας εχει ποιασει η κριση φιλε μου ....

δινεις 80 ευρο και περνεις ενα σκιμμερ , οπου δεν ξερεις τι ρολο ''βαραει'' .... για καποιο διαστημα το ενυδρειο σου πηγαινει καλα , βαζεις κοραλια , βαζεις ψαρια , βαζεις του παππα τα γενια ....

και καποια στιγμη το σκιμμερ τα ''φτυνει'' και ολα τα ζωντανα νεκρα ( τουμπα ολα )

υπολογισε μου : την αγορα νεου σκιμμερ , το κοστος των ψαριων , το κοστος των κοραλιων και πανω απο ολα την ταλαιπωρία σου .....

Δεν μπορω να στο εξηγησω ποιο απλα .

Εαν δεν εχεις καποια λεφτα για να ''κινηθεις'' σε σωστο δρομο καλυτερα μην ξεκινησεις και κανε υπομονη μεχρι να εισαι ετοιμος .

Link to comment
Share on other sites

Το οτι θέλεις κρεμαστό σκίμμερ είναι περιορισμός.Αλλά δεν είναι μόνο τα deltec που είναι καλά.

Seaclone,Remora-c,ακόμα και Red sea καλύπτουν άνετα αυτά τα λίτρα.To mce600 είναι κανόνι για να σκοτώσεις το κουνούπι...

Το πιο σημαντικό κομμάτι του σκίμμερ είναι η αντλία του και η φτερωτή που αναδεύει το νερό με αέρα.Εκεί να δώσεις βάση.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το καταλαβαινω αυτο ποθ λετε οκ αλλα εχω μεχρι τοσα τι να κανω να δανιστω η να κλεψω? :bigemo_harabe_net-94: :bigemo_harabe_net-94: Πολυ μου αρεσεις... :thumbup:Επιτελους ενας προσγειωμενος ριφας :thaman:

και λεω μεχρι τοσα τι περνω να μην παρω καθολου διλαδι αν δεν εχω παρα πανω?

κρηση λεμε να μην πληρωσω το τηλεφωνο η το νικι ι δεν ξερω γοω τι για το σκιμμερ? δεν ειναι λογικα αυτα αυτο λεω προσγηοθειτε λιγο στην πραγματικοτητα και μηλατε λιγο λογικα

Link to comment
Share on other sites

Το οτι θέλεις κρεμαστό σκίμμερ είναι περιορισμός.Αλλά δεν είναι μόνο τα deltec που είναι καλά.

Seaclone

μπρε ντοκ.....που το θυμηθηκες αυτο ρε θηριο...???σαν καθετος ολμος ηταν αυτο το σκιμμερ,και εγω νεοτατος.....χεχεχε
Link to comment
Share on other sites

Το οτι θέλεις κρεμαστό σκίμμερ είναι περιορισμός.Αλλά δεν είναι μόνο τα deltec που είναι καλά.

Seaclone,Remora-c,ακόμα και Red sea καλύπτουν άνετα αυτά τα λίτρα.To mce600 είναι κανόνι για να σκοτώσεις το κουνούπι...

Το πιο σημαντικό κομμάτι του σκίμμερ είναι η αντλία του και η φτερωτή που αναδεύει το νερό με αέρα.Εκεί να δώσεις βάση.

να και ενας λογικος thanks θα τα ψαξω...

Link to comment
Share on other sites

Το πιο σημαντικό κομμάτι του σκίμμερ είναι η αντλία του και η φτερωτή που αναδεύει το νερό με αέρα.Εκεί να δώσεις βάση.

τι πρεπει να προσεξω σε αυτο το κοματι φιλε alex?

Link to comment
Share on other sites

εχεις δει λογικο ψυχιατρο..?και μαλιστα ριφα?εγω με την καμμια φιλε μου......

Link to comment
Share on other sites

να και ενας λογικος thanks θα τα ψαξω...

Οπότε όλοι οι υπόλοιποι είμαστε οι τρελλοι !!!!

Σε ευχαριστώ για την φιλοφρόνηση και καλή συνεχεια :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

μια λαθος επιλογη μερους του εξοπλισμου, εκτος απο χαμενα χρηματα, εχει και αλλους κινδυνους (οπως το να χασεις ζωντανα) και τελικα ή να αγορασεις αυτο που πρεπει απο την αρχη ή να τα παρατησεις.

στην αγορα εξοπλησμου πρεπει να γινουν οι σωστες κινησεις. αν δεν αντεχεις οικονομικα ή περιμενεις ή μεταβαλεις τα θελω σου. αλλωστε δεν λεγετε αδικα το χομπυ της υπομονης.

Υ.Γ. σε αγωνα 100 μετρων δεν μπορεις να τρεξεις με σανδαλια.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...