Jump to content

Vids From The Dance Scene


Recommended Posts

σε αυτο το θεμα θα μπορουμε ολοι οσοι ασχολουμαστε με την χορευτικη σκηνη(ειτε συμμετεχοντας σε αυτην ειτε ειμαστε απλοι θεατες) να ανεβαζουμε τα αγαπημένα μας βιντεο απο χορευτες, χορευτικα γκρουπ, διαγωνισμους και γενικα οτιδηποτε εχει σχεση με τον χορο!!! :D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 114
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

θα αρχίσω με ενα recap απο ενας απο τους πιο σημαντικούς και γνωστους διαγωνισμους breakdance παγκοσμιως... ΤΗE NOTORIOUS IBE του 2011!!θα σας πεσει το γαγονι με το τι κανουν αυτοι οι τυποι!!!

Link to comment
Share on other sites

αν μπορει καποιος συντονιστης να αλλαξει τον τιτλο σε Vids From The Dance Scene γιατι μπερδευτικα. ευχαριστω! :D

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εσύ με τι ακριβώς ασχολησε και ανεβάζεις breakdance βίντεο για να καταλάβω.

Link to comment
Share on other sites

εγω πλεον ειμαι απλος θεατης ebenos αλλα υπηρξα breakdancer μεχρι και το 2ο ετος των σπουδων μου, φυσικα σε ερασιτεχνικο επιπεδο, εξαλλου δεν μπορεις να ελπιζεις σε κατι παραπανω στην ελλαδα!

απλα ο χορος ειναι κατι που μ'αρεσει πολυ και δεν εννοω μονο το breakdance! παρακολουθω την παγκοσμια χορευτικη σκηνη (κυριος του hip hop) και ελπιζω να βρω μερικους ακομα που με συμμερίζονται!! :D

φυσικα το θεμα δεν το ανοιξα μονο για αυτο τον κυκλο αλλα για οποιοδηποτε γουσταρει οποιοδηποτε ειδος χορου!! αλλος μπορει να γουσταρει το ζειμπεκικο, αλλος τα ποντιακα, αλλος μπορει να παρακολουθει μαθηματα παραδοσιακων χορων ή belly dance που ειναι και της μοδας!! χαχαχαχαχαχαχχα!!!

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν θα βρεις υποστήριξη από μένα σε ένα τέτοιο θέμα γιατί αν δοκιμάσω να κάνω τέτοια αεροπλανικα θα με μαζεύετε με το κουταλάκι αλλά θέλουμε δικά σου βίντεο τώρα μιας που είναι πολύ ιδιαίτερος τύπος χορού το breakdance…

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχαχαχαχαχχα!!! πιστεψε με πλεον ουτε εγω μπορω να κανω και πολλα ασε που οι τυποι που βλεπεις ειναι οι καλυτεροι στον κοσμο!!!!

μπορει να μην χορευεις αλλα σιγουρα θα εχεις καποιο αγαπημένο χορο!

ας πουμε εγω που ειμαι ποντιος ενας απο τους αγαπημενους μου χορους ειναι ισως ο γνωστοτερος ποντιακος/πολεμικος χορος που ειδαμε και στους ολυμπιακους το 2004!ο πυρρίχιος!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τώρα μου τα αλλάζεις πάρε ένα Μπάλο κεφαλλονίτικο και ένα Διβαρατικο να στρώσεις χαρακτήρα….

:hysterical: :hysterical: :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Adlib πως και έτσι δεν ανέβασες κάτι από το Red Bull BC One

Τέλος πάντων εγώ θα σας δήξω κάτι το ποιο παραδοσιακό.

Link to comment
Share on other sites

ωραιος ο ebenos!!!!!!!!!!!!!!!!!!! να φανταστω οτι καποιου εκει μεσα εισαι και εσυ? :D

πιστευω οτι αλλη χωρα καλυτερα συνδεδεμενη με τον χορο δεν υπαρχει!!!!

παρε και τα μαχαιρια σου τωρα να γινει χαμος!!!

:hysterical: :hysterical: :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Adlib πως και έτσι δεν ανέβασες κάτι από το Red Bull BC One

Τέλος πάντων εγώ θα σας δήξω κάτι το ποιο παραδοσιακό.

ολα με την σειρα τους Χρηστο!!!! :D

αυτα ειναι ΚΑΠΟΙΑ απο τα αγαπημένα μου βιντεο!! θα ανεβουν σιγα σιγα και απο red bull και απο juste debout και απο πολλους διαγωνισμους και οχι μονο breakdance αλλα και popping, new style...οπως καταλαβαινεις επεται συνεχεια!! :D

το βιντεο σου τα σπαει!!!

Link to comment
Share on other sites

Α ρε ο τιμημένος πόντος! Πέραν της πλάκας η πολιτιστική κουλτούρα της χώρας μας από τόπο σε τόπο κρύβει πίσω της χιλιάδες χρόνια ματωμένης ιστορίας.

Link to comment
Share on other sites

@adlib

Έχεις πολλά βίντεο να ανεβάσεις για να είσαι δίκαιος και αντικειμενικός :)

Από την ξένη σκηνή αρχίζοντας από το boogie-woogie, rock & roll, και τα συναφή της εποχής, την Disko τους 70 το break dance του 80, robot dance, house music, asid music, hip hop/rab, electro, Techno, minimal, tecktonik, jumpstyle, krumping, turf dancing, shuffle, freestyle, σίγουρα θα ξέχασα κάτι και αφησα τα λατινο από έξω, αααα μην ξεχνάς και τα δυο ξεχωριστά στυλ.

Το blood dance (προσοχή μην το χορεύεται σε λάθος μέρος, ΚΙΝΔΙΝΟΣ ΘΑΝΑΤΟΣ)

Και το crip walk dance (και εδώ ισχύει το ΚΙΝΔΙΝΟΣ ΘΑΝΑΤΟΣ)

Προσέξτε η λεπτομέρεια κάνει την διαφορά

Link to comment
Share on other sites

crips και bloods πολυ εχθρα στην Αμερικη..οπου βρεθουν σκοτωνονται!

Εμείς τους απαντάμε με το reggae style (μην ψάχνετε δεν θα το βρείτε στο YouTube)

Bob-Marley-bob-marley-music-reggae-smiley-emoticon-000575-medium.gif

Link to comment
Share on other sites

Εμείς τους απαντάμε με το reggae style (μην ψάχνετε δεν θα το βρείτε στο YouTube)

Bob-Marley-bob-marley-music-reggae-smiley-emoticon-000575-medium.gif

Εμεις ειμαστε φιλησυχοι ανθρωποι και ειρηνηστες! :peace2:

Link to comment
Share on other sites

crips και bloods πολυ εχθρα στην Αμερικη..οπου βρεθουν σκοτωνονται!

Εμείς τους απαντάμε με το reggae style (μην ψάχνετε δεν θα το βρείτε στο YouTube)

Bob-Marley-bob-marley-music-reggae-smiley-emoticon-000575-medium.gif

Εμεις ειμαστε φιλησυχοι ανθρωποι και ειρηνηστες! :peace2:

για να ειμαστε δικαιοι πρεπει ΟΛΟΙ να ανεβασουμε βιντεο απο χορούς που μας αρεσουν γιατι οσο να ναι ο καθενας εχει καποιους χορούς που ξεχωριζει ως αγαπημενους!

οσο για τα reggaetoνια προτειμουμε να παιζουμε μπαλιτσα παρα να χορευουμε!!!!

και οι krumpιστες πανε κατι να κανουν με σκοτωμους και τετοια αλλα δεν φτουρανε, ειδικα τα τελευταια χρονια που εχει εμπορευματοποιηθει πολυ το στυλ τους!!

Link to comment
Share on other sites

και νομιζω οτι ηρθε η ωρα κατα την γνωμη μου για τους κορυφαίους χορευτες παγκοσμίως του new style αν και οπως λενε οι ιδιοι ο χορος τους ειναι μια μίξη new style με cartoon κανοντας το στυλ τους μοναδικο!!! κερδισαν παρα πολλους διαγωνισμους οχι μονο new style αλλα και all style dance!!!! oι LES TWINS!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Α ρε ο τιμημένος πόντος! Πέραν της πλάκας η πολιτιστική κουλτούρα της χώρας μας από τόπο σε τόπο κρύβει πίσω της χιλιάδες χρόνια ματωμένης ιστορίας.

:thaman:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με αρέσει, ο χορός δεν έχει ιδιαίτερη δυσκολία αλλά η ιδέα και η ατμόσφαιρα είναι πολύ όμορφη.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

tektonik

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...