Jump to content

Deltec Mce-300 Skimmer Γνώμες


x-nos

Recommended Posts

Έχεις κανένας το συγκεκριμένο skimmer να μας πει την γνώμη του και αν είναι ευχαριστημένος με την λειτουργία του;

Link to comment
Share on other sites

οτι καλυτερο κυκλοφορει για λιγα λιτρα...παρτο ρε που ρωτας κιολας....χε

Link to comment
Share on other sites

ρωτάω γιατί είδα μερικά βιντεάκια στο youtube και δεν μου γέμισαν πολύ το μάτι... τώρα μπορεί να έτυχε αλλά φοβάμαι μην την ξανά πατήσω καθώς κάνει και μια περιουσία. Πολλά λεφτά ρε Κώστα...

Link to comment
Share on other sites

αν κανεισ υπομονη το βρισκεις κανα κατοσταρι μεταχειρα.στο σκιμμερ χρηστο οτι δωσεις θα παρεις.

Link to comment
Share on other sites

που να κοιτάξω; Εδώ στις αγγελίες ή γνωρίζεται κάποιο site που πουλάει μεταχειρισμένα; Στο ebay πάντως που κοίταξα δεν παίζει σε μεταχειρισμένο τίποτα

Link to comment
Share on other sites

εδω,εκει παντου....εχε υπομονη.θα βρεις.

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το έχω το συγκεκριμένο skimmer μπορώ να πώ οτι κάνει πάρα πολύ καλή δουλειά. Στην αρχή λίγο ίσος να το βρίζεις αλλα είναι μέχρι να πάρεις την ρέγουλα του :) :)

Link to comment
Share on other sites

όταν πάρει την ρέγουλα που λες μετά βγάζει αφρό ή νερό σαν τσάι όπως το δικό μου;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως μου άρεσε πολύ και αυτό... http://www.bulkreefsupply.com/reef-octopus-bh1000-hang-on-the-back-protein-skimmer.html αλλά δεν ξέρω αν το έχει δοκιμάσει κανένας ούτε το βρήκα κάπου στην Ελλάδα για να δω τιμή

Link to comment
Share on other sites

50 καθαρά

Link to comment
Share on other sites

50 καθαρά

Και το deltec οριακα μεγαλο ειναι για το λιτρα σου.Αλλα η γνωμη μου ειναι,να παρεις αυτο!Σιγουρο σκιμερ και για τυχων αναβαθμηση σε λιτρα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλό σκίμμερ απλά θέλει τακτικό καθάρισμα για να γλυστράει πιο εύκολα ο αφρός. Είναι ετσι το σύστημα υπερχείλησεις που αν ξεραθεί λίγο αφρος στα τοιχώματα να μειώνει λίγο την απόδοση. Κάθε 2-3 μέρες με μια χαρτοπετσέτα καθάρισμα στο τοίχωμα 1-2λεπτά υποθεση.

Link to comment
Share on other sites

Α δεν έχω τέτοια κολλήματα... αυτό που έχω τώρα ξεπλένω το ποτηράκι κάθε μέρα

Link to comment
Share on other sites

Τοτε μη το σκέφτεσαι, μια χαρά σκίμμερ είναι.

Το έχω σε 330λτ SPS ενυδρείο...

Link to comment
Share on other sites

Ο λόγος που το σκέφτομαι είναι γιατί είναι πολλά λεφτά για να το πάρεις και να σου βγει μούφα αν με καταλαβαίνεις

Link to comment
Share on other sites

Ο λόγος που το σκέφτομαι είναι γιατί είναι πολλά λεφτά για να το πάρεις και να σου βγει μούφα αν με καταλαβαίνεις

Κατα καιρους βγαινουν στις αγγελιες μεταχειρισμενα.Περιμενε το λιγο η βαλε αγγελια εσυ για το οτι το ζητας

Link to comment
Share on other sites

Θα το κάνω μόλις μαζέψω κάποια χρήματα πρώτα. Βρήκα χθες κάποια στο ebay της Αγγλίας αλλά δυστυχώς δεν στέλνουν Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Ο λόγος που το σκέφτομαι είναι γιατί είναι πολλά λεφτά για να το πάρεις και να σου βγει μούφα αν με καταλαβαίνεις

Μουφα δεν είναι, μη φοβάσαι.

Θα το πρότεινα σίγουρα σε φίλο αν το σκεφτόνταν.

Επίσης λόγου εταιρίας έχεις καλή εξυπηρέτηση. Βασικά βρίσκεις τα πάντα απο ανταλλακτικά. Για παράδειγμα αν υπάρξει ζημια στην αντλία δνε χρειάζεται να πάρεις ολόκληρη, διαλέγεις ποιό απο τα 5-6 ανταλλακτικά της αντλίας θέλεις να αντικαταστήσεις και στο φέρνουν.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι πολύ καλό. Αν θα πάρεις και μεταχειρισμένο σίγουρα κάποια στιγμή θα το χρειαστείς

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Να κανω μια ερωτηση ...

Το πετ σοπ μου εδω κοντα εχει skimmers της JAD ...

Διαβασα εδω http://www.aquazone.gr/forums/topic/57144-jad-skimmer/ ότι πρόκειται περι πολύ οικονομικής λύσης αλλά τα σχόλια είναι μικτά σχετικά με την απόδοσή του ..

Έχει κάποιος κάποια άποψη για το συγκεκριμένο skimmer?

Link to comment
Share on other sites

καλύτερα να κάνεις την ερώτηση σου σε εκείνο το θέμα, ιας και εδώ μιλάνε για άλλης εταιρείας σκίμμερ.

Προσωπικά δεν έχω εμπειρία από την εν λόγο εταιρεία

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...