Jump to content

Συνδυασμός 3 X T5 Της Juwel - Ερώτηση


nospanos

Recommended Posts

Οι colour δεν "εχουν" kelvin. Ειναι φτιαγμενες να τονιζουν κοκκινα και μπλε χρωματα.

Έχεις απολύτο δίκιο γι ακόμα μια φορά φίλε Σπύρο ;) οι color δεν "έχουν" Kelvin...

Στην Sylvania Grolux που έχω αυτή τη στιγμή τη συσκευασία της στα χέρια μου δε γράφει καθόλου Κέλβιν

Link to comment
Share on other sites

Στη grolux παλιοτερα τις δινανε στις προδιαγραφες ως 8500 kelvin, οπως ειπες πιο πανω. Τωρα δεν γραφουν τιποτα.

Στις colour λαμπες της juwel (οπως και της JBL και Dennerle) παλιοτερα δεν διναν kelvin στις προδιαγραφες,

Εχουν ερθει αναποδα τα πραγματα.

Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

Στη grolux παλιοτερα τις δινανε στις προδιαγραφες ως 8500 kelvin, οπως ειπες πιο πανω. Τωρα δεν γραφουν τιποτα.

Στις colour λαμπες της juwel (οπως και της JBL και Dennerle) παλιοτερα δεν διναν kelvin στις προδιαγραφες,

Εχουν ερθει αναποδα τα πραγματα.

Άστα να πάνε, ό,τι θέλουν κάνουν οι εταιρείες......

Κι εγώ δεν το ήξερα ότι βγάζουν τόσο πολύ 8.500K.... από τον Rastafarian το έμαθα σε μια δημοσίευσή του..

Εμένα πάντως, δεν πα να έχουν 8.500K, δεν πα να έχουν 6.500K ή πάνω από 10.000 στα ουράνια,,,,, με ενδιαφέρει να έχω το αποτέλεσμα που θέλω και να επικρατεί υγεία, καλαισθησία και ομαλή ανάπτυξη των φυτών μου που προέρχεται από το φωτισμό στο ενυδρείο μου :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...