Jump to content

Νέα Κατασκευή Diy Led Φωτιστικού


skyscorcher

Recommended Posts

είμαι στον αγώνα και εγώ να καταλάβω τι χρειάζομαι... έχω και εγώ 2,35 μήκος αλλά 50 πλάτος. λέγοντας περίπου 150 led σε πόσα Watt αναφερόμαστε ανά led ? 3W?

Link to comment
Share on other sites

ένας συνδιασμός 70cool white 10000K, 70royal blue,6 uv,4 red,6 violet όλα 3Watt είναι σωστός για το 235χ50 ?

Link to comment
Share on other sites

ένας συνδιασμός 70cool white 10000K, 70royal blue,6 uv,4 red,6 violet όλα 3Watt είναι σωστός για το 235χ50 ?

Ναι παιζει τρελα και αυτο.Θα εχεις μονο θεμα με την αναπτυξη των κοραλιων...Αλλα απο εικονα θα εισαι πολυ ποιο ωραιος :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

λέγοντας θέμα με την ανάπτυξη? θέλει και 6,500Κ το White? αυτο ενοείς? για ανάπτυξη τι είναι απαραίτητο?

Link to comment
Share on other sites

λέγοντας θέμα με την ανάπτυξη? θέλει και 6,500Κ το White? αυτο ενοείς? για ανάπτυξη τι είναι απαραίτητο?

Κανονικα τα περισσοτερα καραλια εχουν τρελη αναπτυξη στις 10-12000kelvin.Οσο ανεβαινουμε σε kelvin, εχουμε βεβαια αλλη(τρελη) εικονα στα κοραλια,αλλα αργη αναπτυξη.Πολλοι χομπιστες στο εξωτερικο κυριως,ξεκινουν τον φωτισμο τους απο χαμηλα και οταν πιασουν την αναπτυξη που θελουν,το γυριζουν σε ποιο μπλε φωτισμο.Αν με καποιο τροπο ντιμαρεις τα led σου(οχι χειροκινητα βεβαια) μπορεις να βαλεις το χρωμα που θελεις στην τελικη του μορφη και το πας σιγα σιγα εκει.Και μην φανταστεις πως θελει πολυ χρονο.Σε ενα χρονο το πολυ πολυ φτανεις εκει που θελεις ανετα :bigemo_harabe_net-64:

Έγινε επεξεργασία - clooyn
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...