Jump to content

ΑΛΛΟΣ ΕΝΑΣ ΝΕΟΣ


zacharis

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους

Αν και είμαι μέλος περίπου δύο μήνες και πολύ τακτικός επισκέπτης δεν έτυχε μέχρι στιγμής να συστηθώ.

Το όνομα μου είναι παύλος και ασχολούμαι περίπου ένα χρόνο με το φανταστικό αυτό χόμπυ.

Όπως οι περισσότεροι αρχάριοι έτσι και εγώ έκανα αν όχι όλα, σχεδόν όλα τα λάθος βήματα (άθλιες συνθήκες νερού, λάθος επιλογή ψαριών κτλ) το παράδοξο είναι ότι παρά τα πολλά λάθη που έκανα δεν έχασα ούτε ένα ψαράκι τουλάχιστον μέχρι τώρα!!!αν και ελπίζω ότι έχω βελτιώσει πάρα πολλά πράγματα.

Έχω δύο ενυδρία ένα 100lt και ένα 120lt το ένα φιλοξενεί τρία σκαλάρια και δύο danio και στο άλλο έχω δύο galacher περίπου 25cm το καθένα. Όταν τα πήρα ήταν περίπου 3cm!!

To ξέρω πρέπει να τα δώσω ή να πάρω μεγαλύτερη γιάλα.

θα ήθελα να ευχαριστήσω όλους εσάς για τις πολύ χρήσιμες συμβουλές που δίνετε και για την υπομονή που δείχνετε μερικές φορές όταν διαβάζετε απορίες του στύλ " Σεισμός θα πνιγούμε??" (δική μου ήταν :) )

και πάλι καλως σας βρήκα

Παύλος

Link to comment
Share on other sites

Καλωσόρισες στο Aquazone!

Αν δεν μπορείς να αλλάξεις τα ενυδρεία σου σε μεγαλύτερα μπορείς απλά να πάρεις μικρότερα ψάρια!

:)

Καλη συνέχεια!

Link to comment
Share on other sites

kALOSORISES pAULO KAI KALI SUNEXEIA:

Σωστός αν και δεν το θέλω θα πρέπει να τα δώσω συντομα.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στο φόρουμ και καλή συνέχεια. :)

Και επειδή βλέπω τα ενυδρεία σου δεν είναι φυτεμένα μην διστάζει να τα φυτέψεις θα έχεις πολλά προτερήματα. Όταν έρθει ο καιρός και πιστεύεις ήρθε η ώρα να βάλεις φυτά εδώ ήμαστε όλοι να σε βοηθήσουμε. :excl:

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες στην παρεα μας!!

Καλη συνεχεια...

Link to comment
Share on other sites

Σωστός αν και δεν το θέλω θα πρέπει να τα δώσω συντομα.

Σας ευχαριστώ όλους ,να πω την αλήθεια χρήστο έχεις δίκιο για τα φυτά σαν πρώτο βήμα έβγαλα τα ψεύτικα αλλά θα έλεγα ότι με φοβίζει λίγο η ιδέα να βάλω αληθινά(περισσότερο η συντήρηση τους) που θα πάει όμως σε λίγο θα το κάνω το βήμα. :)

Link to comment
Share on other sites

Nα μη το φοβασε καθολου το φυτεμενο εννοω.

Και εγω ξεκινησα με μια ανουβια και τωρα εχει γινει ζουγκλα. :)

Link to comment
Share on other sites

WELCOME to AQUAZONE φιλε zacharis ... :)

Καλη συνεχεια ... :excl:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...