Jump to content

Καφε Αλγη


olumpiakos759

Recommended Posts

Ενημέρωσε μας είτε έχεις είτε όχι αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 53
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

οπως παρατηρουσα το ενυδρειο ειδα οτι σε μερικα σαλιγκαρια εχει πιασει και σαν χνουδι και παει προς το μαυρο η καφε σκουρο δεν μπορω να το διακρινο καλα τι να εινε?

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι σαν χνουδι μπορει να ειναι αλγη και αυτο...τωρα γιατι σε συγκεκριμενα οστρακα θα μου πεις...δεν ξερω...κατσε να δουμε θα πουν και οι παλιοι...

Link to comment
Share on other sites

Αμα εχει υποχωρισει εσθητα η αλγη σου μειωσε τις αλλαγες,κανε καθε 3 μερες,μετα καθε 4·μεχρι να φτασεις την ρουτινα σου...λαμπα αλλαξες;;

Link to comment
Share on other sites

απο τιν αμμο δεν εχει υποχωρισει καθολου να συνεχισω να κανω αλαγες λες?το να κανω σινεχεια αλαγες κανει καλο στο ενυδρειο?

Link to comment
Share on other sites

Οι μεγαλες συχνες αλλαγες οχι,οι μικρες περιοδικες ναι...για αυτο προτηνω να αυξησεις λιγο την αποσταση απ την μια αλλαγη με την αλλη,τωρα αμα θες να περιμενεις να απαντησει και κανενας πιο εμπειρος...

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη,εκανα λαθος πιο πανω...οι μεγαλες συχνες μπορει να διμιουργησουν προβλημκαι οι μικρες περιοδικες ειναι το καλητερο....

Link to comment
Share on other sites

για να μην ανοιξω καινουργιο θεμα εχω παρει μια vasilneria και εκει που την πηρα μια χαρα εχουνε αρχισει τα φυλα και φευγουνε πως μπορει να την σωσω βεβαια ξερω επειδη ειναι αφρικανικω τα παθενει αυτα αλλα καποιος τροπος θα υπαρχει.

Link to comment
Share on other sites

Αν την φυεξες τωρα προσφατα,θελει λιγες μερες να συνελθη και να πιασει...αλλιως θα υπαρχει καποια εληψει σε στοιχεια στο νερο σου...

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να κανει 5-7 μερες να συνηθειση....αλλα

Απαξ και πιασει θα γινει τουμπανο!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!!και παλι αρχιζει κι πιανει αλγη απανω στο τζαμι παρολο τις αλαγες που κανω καθε 2 μερες τι αλλο μπορω να κανω?ι μετρησεις μου εινε καλες λαμπα αλαξα αλαγες κανω τι αλλο?? :bigemo_harabe_net-86::bigemo_harabe_net-88:

Link to comment
Share on other sites

Εσύ πας από το ένα άκρο στο άλλο όχι και κάθε δυο μέρες αλλαγές είναι πολύ, κάθε 7 ημέρες είναι αρκετές, και τη άλγη πιάνει πάνω στο τσάμι πράσινη;

Link to comment
Share on other sites

Δώσε λίγο χρόνο στο ενυδρείο σου να προσαρμοστεί στις νέες λάμπες, πάντως μην αγχώνεσαι η καφέ άλγη είναι η ποιο εύκολη άλγη και θα φύγει μόλις σταθεροποιηθούν τα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Και το δικό μου ενυδρείο ταλαιπωρεί η καφέ άλγη και δεν είναι νεοστημμένο.Το έχω 3 χρόνια και τώρα πρώτη φορά έχει ΓΕΜΙΣΕΙ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...