Jump to content

Απαράδεκτοι Πετσοπάδες!


Recommended Posts

  • 3 months later...

Απομονωστε τους και μαυρη πετρα.εχει πορτοκαλιες και αλλου ευτυχως.

Δεν το στελνω απο tapaltak

Δεν σε καταλαβα.... :P:D Τι εννοεις "δεν το στελνω απο tapaltak?"

Σε ανοητους επαγγελματιες η οχι μα μαθετε να φερεστε οπως του αξιζει.μποικοταζ!!!τι δεν καταλαβες;

Δεν το στελνω απο tapaltak

Αυτο το τελευταιο δεν καταλαβαινω "Δεν το στελνω απο tapaltak" :P

Χεχε χουμορ χουμορ

Δεν το στελνω απο tapaltak

:bigemo_harabe_net-163: :bigemo_harabe_net-163: :bigemo_harabe_net-163: :bigemo_harabe_net-163: :bigemo_harabe_net-163: :bigemo_harabe_net-163:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειχα κι εγω κακη εμπειρια με πετσοπα στην περιοχη του Πειραια που μου εκανε και τον φιλο και τελικα απατεωνας ηταν και πηγε να μου φαει 500 ευρω γι ενα ενυδρειο που δεν ειδα ποτε αλλα δεν του περασε! Κανονικαι θα πρεπει να τα λεμε αυτα για να μην πεσουν αλλοι θυματα αυτων των επιτηδειων!

Αλλα για να λεμε και την αληθεια, υπαρχουν και πετσοπαδες και υπαλληλοι πετσοπ που ειναι τρομερα επαγγελματιες και υπευθυνοι και εξυπηρετικοτατοι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειχα κι εγω κακη εμπειρια με πετσοπα στην περιοχη του Πειραια που μου εκανε και τον φιλο και τελικα απατεωνας ηταν και πηγε να μου φαει 500 ευρω γι ενα ενυδρειο που δεν ειδα ποτε αλλα δεν του περασε! Κανονικαι θα πρεπει να τα λεμε αυτα για να μην πεσουν αλλοι θυματα αυτων των επιτηδειων!

Αλλα για να λεμε και την αληθεια, υπαρχουν και πετσοπαδες και υπαλληλοι πετσοπ που ειναι τρομερα επαγγελματιες και υπευθυνοι και εξυπηρετικοτατοι.

Είναι ένα μαγαζί στον Πειραιά με κάτι τύπους..... απαπαπαπά για κλάμματα και λίγα λέω!! μέχρι εκεί που δε λέγεται... μπορεί να λέμε και για τους ίδιους

Link to comment
Share on other sites

Και που να έρθετε και στην Πάτρα να δείτε έναν...μπαίνεις μέσα και σου μιλαέι λες και τον ενοχλείς...δυστυχώς έχει το μονοπώλιο όμως σε συγκεκριμένα είδη ενυδρείου...

Link to comment
Share on other sites

Μιληστε μια φορα λοιπον με ονοματεπωνυμα.Εδω ακουγονται σοβαρα πραγματα.Με το να αφηνετε να αιωρουνται πραγματα αοριστα κανετεε κακο σε ολους.Ο Πειραιας εχει αρκετα πετ..........

Link to comment
Share on other sites

θα συνφωνησω και εγω τα πραγματα πρεπει να λεγοντε με το ονομα τους και τα καλα και τα κακα!!

Link to comment
Share on other sites

Μιληστε μια φορα λοιπον με ονοματεπωνυμα.Εδω ακουγονται σοβαρα πραγματα.Με το να αφηνετε να αιωρουνται πραγματα αοριστα κανετεε κακο σε ολους.Ο Πειραιας εχει αρκετα πετ..........

Σίγουρα θα ήταν καλό να γνωρίζαμε για να μην πέσουμε στις ίδιες κακοτοπιές....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια. Χθές, πηγα σε ενα πετ σοπ κοντα στην Κοζανη, για την αγορά μερικών φυτών, και αντίκρισα κατι πραγματικά απαράδεκτο!! Μπένοντας μέσα, είδα τον πετσοπα, μαζι με κατι φιλαρακια του, να βαζουν στοιχήματα με την ζωη δυο μονομάχων (bettas). Ειχαν βαλει 2 αρσενικά μαζι σε μια πλαστική γυάλα 6 λίτρων και στοιχιμάτιζαν στο ποιο θα καταφέρει να ζίσει. Βλέποντάς το παραπονέθηκα ΑΜΕΣΩΣ στο παλικαρι που ειχε το πετσοπ και του ειπα πως αυτο που εκανε ηταν απαρεδκτο και διεστραμένο ΕΙΔΙΚΑ για καποιον ο οποιος εχει και δικο του καταστημα ψαριων.. Μασοντας τα λογια του μου ειπε πως το κανανε για "χαβαλε" και για πλακα και πως θα τα βγαζανε αμεσως και του ειπα πως "Αν ειναι χαβαλες να να αφερεις την ζωη ενος ψαριου για πλακα...τοτε φιλε... κλειστο το μαγαζι και ανοιξε κανα ιχθυοπωλείο" .Τελως παντων, δυστυχως, του εκανα και την τιμη να παρω τα φυτακια (γιατι τα χρειαζομουν) και εφυγα. Εμενα παντως δεν θα με ξαναδουν ως πελατη εκει...! Τι να πω.. Αθλιοι, απαραδεκτοι ανθρωποι!! :bigemo_harabe_net-87::bigemo_harabe_net-86:

δεν μας λες και το μαγαζι για να μην πατησω το ποδι μου και εγω

Link to comment
Share on other sites

Καλό ειναι να αναφερθούν και τα ονόματα τουλάχιστον για όλους εμάς τους νέους που δεν ξέρουμε και ψάχνομαστε ακομα να βρούμε κάποιο σωστο μαγαζί. Απο την άλλη σωστό ειναι οποίος αναφέρει όνομα να μιλήσει για συγκεκριμένο περιστατικό με πλήρη στοιχεία (ημέρα, ώρα κλπ)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Πετσόπ που πουλά κατσικάκια κι άλλα ζωντανά προς σφαγή

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=85123&p=794511

Έγινε επεξεργασία - nospanos
Link to comment
Share on other sites

Αν λεμε για τον ιδιο στα Σεπολια ο τυπος ειναι απαραδεκτος τον ρωτας κατι και βαριεται και να σου απαντησει , στειλτε μ και εμενα πμ για να το επιβεβαιωσω , αν και ειμαι σιγουρος οτι λεμε τον ιδιο . Εγω εχω να παω εκει 3 χρονια που ηθελα να παρω δωρο στην συζηγο τοτε ενυδρειο. Εφυγα και δεν ξαναπατησα απορω πως το κραταει.

Link to comment
Share on other sites

Αν λεμε για τον ιδιο στα Σεπολια ο τυπος ειναι απαραδεκτος τον ρωτας κατι και βαριεται και να σου απαντησει , στειλτε μ και εμενα πμ για να το επιβεβαιωσω , αν και ειμαι σιγουρος οτι λεμε τον ιδιο . Εγω εχω να παω εκει 3 χρονια που ηθελα να παρω δωρο στην συζηγο τοτε ενυδρειο. Εφυγα και δεν ξαναπατησα απορω πως το κραταει.

Σεπόλια μένω κι εγώ... αλλά δεν ξέρω κάποιο πετσοπ στα Σεπόλια, εγώ ανέφερα κάποιο στον Κολωνό επί της Λένορμαν, νομζω πως αυτό θα πρέπει να λες..

Έγινε επεξεργασία - nospanos
Link to comment
Share on other sites

Σεπόλια μένω κι εγώ... αλλά δεν ξέρω κάποιο πετσοπ στα Σεπόλια, εγώ ανέφερα κάποιο στον Κολωνό επί της Λένορμαν, νομζω πως αυτό θα πρέπει να λες..

Οκ το ιδιο λεμε και νομιζα οτι ημουν ο μοναδικος χαχαχα

Έγινε επεξεργασία - nasos
Link to comment
Share on other sites

Οκ το ιδιο λεμε και νομιζα οτι ημουν ο μοναδικος χαχαχα

xaxaxa επίσης να σου γνωστοποιήσω ότι δεν είμαστε εμείς οι δύο οι μοναδικοί.... πολύς κόσμος το έχει πει... και επίσης γενικά η αλυσίδα των πετ-σοπ του ίδιου "επιχειρηματία" έχει κάποιοα θέματα... τιμές φαρμακείο - συμπεριφορά χειρότερη από λαϊκής αγοράς - τομέας υγιεινής και αντιμετώπισης ως προς τα ζωντανά ας μην το σχολιάσουμε καλύτερα....

Έγινε επεξεργασία - nospanos
Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δεν προστατεύετε τους υπόλοιπους μιλώντας επώνυμα βρε παιδιά;

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δεν προστατεύετε τους υπόλοιπους μιλώντας επώνυμα βρε παιδιά;

Δεν μπορεις να μπεις σε ενα φορουμ και να κραξεις καποιον επωνυμα , αλλα μπορεις να τον φωτογραφισεις. Πιστευω οτι ειναι νομικο το προβλημα , αλλα καποιος admin μπορει να σου πει λεπτομερειες

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Αν έχετε πρόβλημα με κάποιο κατάστημα, ανοίξτε θέμα μέσα στην κατηγορία του εφ όσον έχει βήμα.

Στη περίπτωση που δεν έχει, δεν μπορείτε να "κατηγορήσετε" κάποιο κατάστημα με το όνομα του διότι δεν θα υπάρχει αντίλογος.

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω και με τις 2 τελευταίες απόψεις. Για να λέτε πως είναι αλυσίδα και επώνυμο υποθέτω θα έχει και βήμα στο φόρουμ μας, οπότε...;

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω και με τις 2 τελευταίες απόψεις. Για να λέτε πως είναι αλυσίδα και επώνυμο υποθέτω θα έχει και βήμα στο φόρουμ μας, οπότε...;

Από αυτά τα 4, κάποια θέματα είναι υψίστης σημασίας πιστεύω (http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=82875, http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=79354 , http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=81189 & http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=83703)... είδες κάποιον εκπρόσωπο από τα καταστήματα να παίρνει ενεργό ρόλο?? (πέρα από τον κύριο Ζαχαρόπουλο ο οποίος έχει αποδείξει ουκ ολίγες φορές το πόσο σωστός και τίμιος επαγγελματίας είναι).... και δεν το λέω με την έννοια του να δημιουργηθεί αναστάτωση και φασαρία, απλά να συμμετέχει και να εκφέρει την άποψή του (ο εκάστοτε επαγγελματίας και να απαντήσει για πιο λόγο έχει απαράδεκτη συμπεριφορά απέναντι σε πελάτες και σε κατοικίδια ψάρια/ζώα)...

Και τι σημαίνει το ότι έχουν βήμα στο φόρουμ?? τίποτα απολύτως!... σάμπως μπαίνουν και ποτέ? ...κάποια section μαγαζιών τείνουν να αποκτήσουν περισσότερη σκόνη από μια κλειστή αποθήκη για χρόνια... ούτε καν τις παραλαβές τους μπαίνουν να ενημερώσουν... τι άλλο πια θα πρέπει να κάνουν για να μας δώσουν να καταλάβουμε ότι έχουν κυριολεκτικά γραμμένο το φόρουμ και εμάς τους χομπίστες γενικότερα......

Το βέβαιο είναι ότι τα διαβάζουν αλλά δεν έχουν απλά κάτι να πουνε κι έτσι σιωπούν....

αλλά το χειρότερο είναι ότι εθελοτυφλούμε και κάνουμε τα στραβά μάτια όλοι μας!...

να δω έως πότε θα συμβαίνει αυτό....

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητε φιλε nospanos oι καλοι επαγγελματιες φαινονται,και απολαμβανουν την εμπιστοσυνη του κοσμου και των φιλων του φορουμ(οχι ολοι δυστυχως....)

Οι κακοι φαινονται επισης,και εισπραττουν κι αυτοι το αναλογο τιμημα.

Απο κει και περα,ποιος ο λογος να ανοιγονται συνεχως τα ιδια και τα ιδια θεματα;Για να λεγονται τα ιδια και τα ιδια;

Ας αφησουμε τους κακους στη μοιρα τους,κι ας ασχοληθουμε με καποιο ενυδρειακο θεμα.Καλο θα μας κανει.

:)

Link to comment
Share on other sites

Από αυτά τα 4, κάποια θέματα είναι υψίστης σημασίας πιστεύω (http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=82875, http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=79354 , http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=81189 & http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=83703)... είδες κάποιον εκπρόσωπο από τα καταστήματα να παίρνει ενεργό ρόλο?? (πέρα από τον κύριο Ζαχαρόπουλο ο οποίος έχει αποδείξει ουκ ολίγες φορές το πόσο σωστός και τίμιος επαγγελματίας είναι).... και δεν το λέω με την έννοια του να δημιουργηθεί αναστάτωση και φασαρία, απλά να συμμετέχει και να εκφέρει την άποψή του (ο εκάστοτε επαγγελματίας και να απαντήσει για πιο λόγο έχει απαράδεκτη συμπεριφορά απέναντι σε πελάτες και σε κατοικίδια ψάρια/ζώα)...

Και τι σημαίνει το ότι έχουν βήμα στο φόρουμ?? τίποτα απολύτως!... σάμπως μπαίνουν και ποτέ? ...κάποια section μαγαζιών τείνουν να αποκτήσουν περισσότερη σκόνη από μια κλειστή αποθήκη για χρόνια... ούτε καν τις παραλαβές τους μπαίνουν να ενημερώσουν... τι άλλο πια θα πρέπει να κάνουν για να μας δώσουν να καταλάβουμε ότι έχουν κυριολεκτικά γραμμένο το φόρουμ και εμάς τους χομπίστες γενικότερα......

Το βέβαιο είναι ότι τα διαβάζουν αλλά δεν έχουν απλά κάτι να πουνε κι έτσι σιωπούν....

αλλά το χειρότερο είναι ότι εθελοτυφλούμε και κάνουμε τα στραβά μάτια όλοι μας!...

να δω έως πότε θα συμβαίνει αυτό....

Το ότι έχουν βήμα σημαίνει προφανώς ότι έχουν δικαίωμα αντιλόγου και αντίκρουσης των κατηγοριών που τους επισυνάπτει ο καθένας απο εμάς, οπότε είναι και δίκαιο. Εγώ τουλάχιστον αυτό καταλαβαίνω.. Τελοσπάντων, ας μείνει έτσι...

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν υπαρχει λογος για προστριβες μεταξυ μας,το χομπυ μας ειναι απο τα ομορφοτερα που υπαρχουν!ο υδατινος κοσμος που εχουμε επιλεξει να ασχολουμαστε εχει οπως παντου και σε ολα τους καλους και τους κακους, στο χερι μας ειναι αν θελουμε να κολυμπησουμε σε ηρεμα νερα η σε αγριους ωκεανους με καρχαριες!το ρισκο ειναι παντα δικο μας οπως και οι επιλογες αλλα πανω απο ολα το χομπυ να πηγαινει μπροστα!!!

Έγινε επεξεργασία - polyagkistro
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν υπαρχει λογος για προστριβες μεταξυ μας,το χομπυ μας ειναι απο τα ομορφοτερα που υπαρχουν!ο υδατινος κοσμος που εχουμε επιλεξει να ασχολουμαστε εχει οπως παντου και σε ολα τους καλους και τους κακους, στο χερι μας ειναι αν θελουμε να κολυμπησουμε σε ηρεμα νερα η σε αγριους ωκεανους με καρχαριες!το ρισκο ειναι παντα δικο μας οπως και οι επιλογες αλλα πανω απο ολα το χομπυ να πηγαινει μπροστα!!!

+1

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...