Jump to content

Θολωμενο Ματι Σε Rhombeus


ΒΑΓΓΕΛΗΣ13

Recommended Posts

δεν χρειαζεται ανθρακα παρα μονο μια αλλαγη νερου μετα τη θεραπεια.

η καλη οξυγονωση ειναι απαραιτητη για τη θεραπεια με melafix αλλα κ γενικα τα rhombeus θελουν καλα οξυγονομενο νερο

Link to comment
Share on other sites

για την διακοσμηση οι ριζες κλεινουν πολυ το χωρο για κολυμπι.

θα δοκιμαζα με μια μονο ριζα προσπαθοντας να την κρεμασω απο το πανω μερος του ενυδρειου με τα κλαδια να πεφτουν προς τα κατω για πιο φυσικο περιβαλλον.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια..εβαλα φυτα στο ενυδριο μου..το ψαρι παει καλα...το ματι του ξεθολωσε..και οι πληγες εκλεισαν..να μια φοτο απο το ενυδριο...αλλα να ξερετε παιδια περιμενω να μου ερθουν και κατι φυλλα cattapa...

Epsiloniotakappa3CC0nualpha656.jpg

Έγινε επεξεργασία - ΒΑΓΓΕΛΗΣ13
Link to comment
Share on other sites

πειτε μου τις γνωμες σας αμα εχω βαλει καλα τα φυτα...δεν ξερω αμα μπηκαν στην σωστη θεση του ενυδριου...ευχαριστω...Μεσα εχει φυτα που δεν θυμαμαι πως μου τα ειπανε...το μονο που θυμαμαι ειναι ενα φυτο που μου το ειπανε κρυπτοκορινες...το ξερω δεν σας βοηθαω και πολυ...συγνωμη...

Έγινε επεξεργασία - ΒΑΓΓΕΛΗΣ13
Link to comment
Share on other sites

α και κατι αλλο παιδια την αεραντλια θα την βγαλω αυριο που θα τελειωσει η θεραπεια με το melafix..δεν ηθελα να βαλω και σημερα και αυριο χερι μεσα στο ενυδριο...

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα εινα απο θεμα set up για το ψαρι αλλα για τα φυτα δεν ξερω τη απαιτησεις εχουν , h αεραντλια δεν χρειαζεται

Έγινε επεξεργασία - piranhas2
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία!!!

Τα φυτά καλό είναι να τα βάλεις στις πίσω γωνίες για να έχει χώρο το ψάρι να κολυμπάει :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

παιδια το ενυδριο το αλλαξα...ετσι μου φαινεται καλυτερα για το ψαρι...και εκει που δεν εχει φυτα λεω να βαλω τα φυλλα cattapa..τελικα παιδια το ματι του που το ειδα παλι σημερα ειναι θολο αλλα λιγο..πιο λιγο απο οτι ηταν...εχθες δεν ηταν και σημερα ειναι(εχθες μπορει να μην ειδα καλα, δεν ξερω τι να πω)..

Epsiloniotakappa3CC0nualpha664_zps1593aab9.jpg

Link to comment
Share on other sites

αλλα παιδια προσεξα σημερα οτι κανα 3 φορες εκανε ενα κυκλο απο τον εαυτο του και πηγαινε ορμουσε στο τζαμι...γιατι το κανει αυτο??ειναι φυσολογικο??

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να καθρεφτίζετε στο τζάμι και να ορμάει το είδωλό του......και εμένα το κάνει αυτό(ορμάει το είδωλό του)είναι φυσιολογικό!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

γεια σας παιδια και χρονια πολλα...το ψαρι μου εβγαλε ενα γκρι και απο το στομα του...δειτε το να μου πειτε τι ειναι..απο οτι διαβασα μεσα στο φορουμ λεει οτι ειναι fungus...εχω παρει ενα φαρμακο της api το furan-2...σημερα το ψαρι το ειδα να πηγαινει να ορμαει και να δαγκωνει τον σωληνα απο το φιλτρο(απο εκει που ρουφαει νερο)..λετε να μην ειναι fungus και να εχει χτυπησει?

Epsiloniotakappa3CC0nualpha704_zpsf792812f.jpg

Έγινε επεξεργασία - ΒΑΓΓΕΛΗΣ13
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Βαγγέλη

To πιο πιθανο είναι να έχει χτυπήσει,έχει κάνει εξόγκωμα?

Link to comment
Share on other sites

xronia polla file mou kai molis twra eida gia ta pirania sou.....polu lupi8ika...krima file mou...oxi den exei eksogkoma....einai san pligi...giati otan tou ekana to enydrio ton eixa balei ena ksilo mesa kai pigaine xtipouse panw kai ekane pliges kai meta to ebgala to ksilo..einai akribws idio me ekeines tis pliges pou ekane tote...twra mipws to xtipise sto swlina(apo ekei pou roufaei nero, pou exei to xontro to plastiko fainetai apo piso tou) pou paei kai dagkwnei giati einai akribws apo katw apo to stoma tou(sta xeiloi tou gia na se dwsw na katalabeis kalutera)..

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και σε ευχαριστώ δυστηχώς τα έχει αυτά το χόμπυ μας

Μην ανησυχείς χτύπημα θα είναι το παθένουν πολύ συχνά

Link to comment
Share on other sites

ta piranha to pa8ainoun sixna epeidi exoun progna8ismo.

min pernete sinexeia farmaka!!

mono an i pligi den kleisei moni tis k megalosi 8a xrisimopoisis kati k 8a ksekinisis me melafix pou einai ipio...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...