Jump to content

Plastic Dip.....βρε Λες Να Μας Σωσει Επιτελους?


klaz

Recommended Posts

80 ευρά για 4 spray; Καινούργια σιδεριά κάνεις με τόσα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 61
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

80 ευρά για 4 spray; Καινούργια σιδεριά κάνεις με τόσα!

ρε μην τρελλαινεσαι.

πες μου αν σηκωνεται ευκολα ενυδρειο με πολυ βαρος που τρεχει για να αλλαξεις τη σιδερια....

χαλαλι και 80 και 180 αν κανω τη δουλεια μου χρηστο.....

οπως και να εχει σε καινουργια σιδερια ειναι τρελλη μαγκια να την περασεις 3-4 χερια με αυτο το υλικο.το λαστιχο δεν το περναει η σκουρια.θα γινει αθανατη η σιδερια χρηστο.

Link to comment
Share on other sites

Ότι δεν σηκώνεται δεν σηκώνεται... πολύ βάρος. Αλλά με κάποια άλλη μπογιά του εμπορίου δεν μπορείς να πετύχεις το ίδιο αποτέλεσμα εννοείται αν το βάψεις πριν βάλεις το ενυδρείο πάνω

Link to comment
Share on other sites

να καλυψεις-μονωσεις τη σιδερια και μαλιστα εντελως με λαστιχο,δεν υπαρχει μπογια η αλλο υλικο που να το κανει.γιαυτο οταν το ανακαλυψα πεταξα στα συννεφα.

Link to comment
Share on other sites

Όχι με λάστιχο. Απλά με μπογιά που δεν θα σκουριάζει

Link to comment
Share on other sites

μα αυτο το σπρευ ΕΙΝΑΙ λαστιχο οταν στεγνωσει......εκει ειναι το ιδιαιτερο και η τρελλη μαγκια ρε χρηστο.δεν ειδες τα βιντεο?

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα είδα και σίγουρα είναι μεγάλη μαγκιά το λάστιχο αλλά αν κάνεις την ίδια δουλειά με άλλο υλικό γιατί όχι;

Link to comment
Share on other sites

τοσο ευκολα δεν παιζει αλλο υλικο.το εψαξα οσο δεν παιρνει....απο πλαστικο αυτοκολλητο για ντυσιμο τετραδιων,μεχρι και εγω δεν θυμαμαι τι.....

με 3-4 φσσσσσ...τελειωσες.πανευκολα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το χω ψάξει και σε πιστεύω. Απλά σκεφτόμουν για κάτι όπως πλαστικό χρώμα εννοείται προτού μπει το ενυδρείο επάνω ίσως να είχε αποτέλεσμα αλλά δεν το χω ψάξει να μην σου λέω μ****ες

Link to comment
Share on other sites

καμμια βαφη δεν αντεχει στον χρονο διπλα στο αλατι.ουτε ηλεκτροστατικες,εποξικες 2 στοιχειων για βαρκες κλπ.....τιποτε.σε βαφη.

γιαυτο και τρελλαθηκα με αυτο το προιον.

Link to comment
Share on other sites

η αλήθεια είναι πως φαίνεται να κάνει δουλειά.... λίγο πιο προσιτό να ήταν ακόμα καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

στην πορεια θα γινει.στο αμερικα που παραγεται ειναι παμφθηνο...

Link to comment
Share on other sites

Όπως πάντα... το Ελλαδιστάν πάντα τελευταίο. Μακάρι Κώστα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα!Συγχαρητήρια για το φόρουμ και για το μεράκι σας!Μπήκα εδώ γιατί είδα ότι ενδιαφέρεστε για το plasti dip.Πραγματικά είναι φοβερό υλικό με πάρα πολλές χρήσεις και δεν θα το πρότεινα αν δεν το είχα χρησιμοποιήσει εγώ ο ίδιος.Ορίστε και ένα βίντεο μου

.Έχω μαγαζί στη Θεσσαλονίκη και το εμπορεύομαι.Η τιμή για τα μέλη του club είναι 19 ευρώ + τα μεταφορικά.Τα διαθέσιμα χρώματα είναι μαύρο,κόκκινο και διάφανο.Όλα ματ.Όποιος ενδιαφέρεται ας μου πει.Αν υπάρχει πρόβλημα για την διαφήμιση τότε όλα ok.Μπορείτε να διαγράψετε το μήνυμα.Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά πολύ ενδιαφέρον!

πόσο ευαίσθητο είναι το υλικό σε γρατσουνιές και χτυπήματα;

Έγινε επεξεργασία - Crazy_Beaver
Link to comment
Share on other sites

Τρελλε καστορα ειναι αρκετα.παιζει ρολο το ποσα χαρια θα περαστει.αν δεις τα βιντεο που ντυνει ολοκληρα αμαξια τα περναει πανω απο 4 χερια.δεν λεω πως ειναι αθανατο αλλα πχ μπορει να βγει οχι με το χερι αλλα αν το σκισεις πχ με ενα κλειδι και μετα το τραβας με το χερι.για την δουλεια που το θελουμε ειναι μανουλα

Mobile klaz speaking...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε vauxhall που ακριβως βρισκεσαι να περασω να το δω και απο κοντα; Και εγω σαλονικα ειμαι...

Mobile klaz speaking...

Link to comment
Share on other sites

Απλά το βλέπω να ξεφλουδίζει πολύ εύκολα μετά και φοβάμαι μήπως κατά την συντήρηση είναι πολύ εύκολο να γίνει στραβή;

BTW τι επιφάνεια καλύπτει ένα spray;

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά πολύ ενδιαφέρον!

πόσο ευαίσθητο είναι το υλικό σε γρατσουνιές και χτυπήματα;

Από τη στιγμή που θα δέσει είναι πολύ ανθεκτικό.Εφόσον το κάνεις 3 ή 4 καλά χέρια δεν έχεις πρόβλημα.Θα πρέπει εσύ να θελήσεις να το βγάλεις.Όσο πιο πολλά χέρια το περνάς τόσο πιο παχύ γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε vauxhall που ακριβως βρισκεσαι να περασω να το δω και απο κοντα; Και εγω σαλονικα ειμαι...

Mobile klaz speaking...

Το μαγαζί(Χατζηπολίτης:Υδραυλικά-Θέρμανση-Σιδηρικά) βρίσκεται Βοσπόρου 63,Κάτω Τούμπα(κάτω από το γήπεδο ένας διαγώνιος δρόμος που βγαίνει αμφιπόλεως).Δευτέρα-Παρασκευή 07:30-21:00 και Σάββατο 07:30-15:00.Απλώς εγώ είμαι συνήθως μέχρι τις 4.Αν θες να το δεις εφαρμοσμένο πες μου να είμαι σίγουρα κι εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Απλά το βλέπω να ξεφλουδίζει πολύ εύκολα μετά και φοβάμαι μήπως κατά την συντήρηση είναι πολύ εύκολο να γίνει στραβή;

BTW τι επιφάνεια καλύπτει ένα spray;

Εγώ στο αυτοκίνητο μου εδώ και πολλούς μήνες δεν έχω πρόβλημα.Το πλένω με πιεστικό και το σκουπίζω με οτιδήποτε.Αν εφαρμοστεί σωστά δεν έχει πρόβλημα.Από το εργοστάσιο λένε 1.9 τετραγωνικά μ'ένα πέρασμα.

Link to comment
Share on other sites

Μπριζόνομαι να το δοκιμάσω και να μην την πάω για ηλεκτροστατική !Θα επικοινωνήσω με το νέο έτος αν το αποφασίσω και θα ενημερώσω και το θρεντ.

Ευχαριστούμε για τις πληροφορίες φίλε vauxhall!

YΓ. Τι μου θύμισες με το όνομα.Το πρώτο πραγματικά δικό μου αυτοκίνητο ήταν vauxhall!

Link to comment
Share on other sites

καστορα εγω ειχα τη σιδερια με ηλεκτροστατικη αλλα λογω κακης μελετης ειχα απο πισω κλειστη τη σιδερια στο σαμπ με αποτελεσμα μεσα σε εναν χρονο να σκουριασει αρκετα.θελω να πω δηλαδη πως ακομη και με τον καλυτερο τροπο βαφης παλι δεν εγινε και τιποτε.με αυτο το υλικο στην ουσια θα μονωσω τη σιδερια μου.ελπιζω τουλαχιστον....

Link to comment
Share on other sites

Μπριζόνομαι να το δοκιμάσω και να μην την πάω για ηλεκτροστατική !Θα επικοινωνήσω με το νέο έτος αν το αποφασίσω και θα ενημερώσω και το θρεντ.

Ευχαριστούμε για τις πληροφορίες φίλε vauxhall!

YΓ. Τι μου θύμισες με το όνομα.Το πρώτο πραγματικά δικό μου αυτοκίνητο ήταν vauxhall!

:D Να 'σαι καλά φίλε!Αλήθεια?Ποιό μοντέλο?Εγώ τυχαία έμαθα για την vauxhall και τη σχέση της με την opel και από τότε άλλαξα όλα τα σήματα στο αυτοκίνητο!

Link to comment
Share on other sites

Ένα Cosrsa 1,2 του 95 στο θρυλικό Merit green!

Είχε 220.000 μίλια και ήταν τετρατάχυτο. Με έβγαλε ασπροπρόσωπο(έκανε Αγγλία Ελλάδα οδικώς δύο φορές και το βγάλανε φωτογραφία τέρμα(180 κοντέρ και άγιος ο θεός) όλα τα speed cameras την Ευρώπης) και το πούλησα 30 λίρες φθηνότερα απ όσο το αγόρασα

Goodtimes

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...