Jump to content

Aκούτε Rock?


Recommended Posts

Πολυ παρεξηγημενη η progressive rock μουσικη.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Ενα βιντεο με πολυ μεγαλη σημασια.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

In The Garden of Eden
ἤ διαφορετικά
IN A GADDA Α VIDA
Αὐτό παίζει γιά τόν ἀγαπητό giorgosmarios.



Ἐλᾶτε κύριέ μου,
ἡ πεμπτουσία τῆς ψυχεδέλιας καί ἡ ἀπαρχή τοῦ heavy metal.

ΥΓ Ὅλο, ὅλο θά τό ἀκούσετε.. Εἶναι εἰδική ἀφιέρωσης
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ρε Δημοσθένη αυτο θέλει κι ενα τσιγάρο για να το ακούσεις !!!

Link to comment
Share on other sites

Καί ἔχω νά προσθέσω:

  :bigemo_harabe_net-150:


« Ἀγγελικούλα, ζάχαρη, Ἀγελικούλα, μέλι,
Ἀγγελικούλα, κρύο νερό, πού πίνουν οἱ ἀγγέλοι! »




Πάω...
Ἐγώ πάω λέω τώρα!
Καλά τά λένε οἱ Παρδαλοί ντέφι ἔ;
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

In The Garden of Eden

ἤ διαφορετικά

IN A GADDA Α VIDA

Αὐτό παίζει γιά τόν ἀγαπητό giorgosmarios.

Ἐλᾶτε κύριέ μου,

ἡ πεμπτουσία τῆς ψυχεδέλιας καί ἡ ἀπαρχή τοῦ heavy metal.

ΥΓ Ὅλο, ὅλο θά τό ἀκούσετε.. Εἶναι εἰδική ἀφιέρωσης

 

Συμφωνω με τα συμφραζομενα του φιλτατου 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...


 -Θές; 


 -Θέλω 


 -Πότε; 


 -Σήμερα 


 -Σήμερα; 


 -Ναί, σήμερα. 


 -Δέν μπορῶ σήμερα… 


 -Ἄν δέν μπορεῖς σήμερα, δέν θά μπορέσεις ποτέ. 


 -Θέλω, ἀλλά δέν μπορῶ σήμερα. 


-Δέν μπορεῖς ποτέ.


 -Μά γιατί… 


-Γιατί μόνο σήμερα μπορῶ ἐγώ


 -Μόνο σήμερα μπορεῖς; Αὔριο; 


-Οὔτε αὔριο, οὔτε ποτέ. Ἐκτός ἀπό σήμερα. Ὅλες οἱ ὑπόλοιπές μου μέρες εἶναι κλεισμένες.


 -Δηλαδή, τί; Ἔχεις σημειώσει πράγματα στήν ἀτζέντα σου γιά ὅλη τήν ὑπόλοιπή σου ζωή; 


-Ὄχι ἐγώ. Κάποιος τύπος μέ ἕνα καλά ξυμμένο μολύβι. Ἐγώ ἁπλά τήν κουβαλάω. Εἶναι μέν πολύ βαριά, ἀλλά εἶναι καί τόσο μεγάλη πού δέν ὑπάρχει περίπτωση νά τή χάσω.


 -Μά δέν εἶσαι ὑποχρεωμένος νά ἀκολουθεῖς τό πρόγραμμα ποῦ σου ἔχει βάλει κάποιος ἄλλος…καί, ἀλήθεια, πῶς εἶσαι ἐλεύθερος σήμερα; 


-Σήμερα εἶναι ἡ μόνη μέρα πού εἶμαι ἐλεύθερος…πού ἤμουν καί θά εἶμαι. Καί θέλω νά δῶ ἐσένα σήμερα.


 -Ἐντάξει λοιπόν. Μπορῶ σήμερα. 


-Στίς 10 θά ἔρθω. Ἔχεις γομολάστιχα;


-Ἔλα. Ἔχω μία πού σβήνει τά πάντα.


-Τά πάντα γιά πάντα;


-Τά πάντα γιά σήμερα.


 


 


Αὐτά εἶναι… Ἡ πεμπτουσία τῆς ἀποπλάνησης


Έγινε επεξεργασία - Δημοσθένης
Link to comment
Share on other sites


Τήν ἑπόμενη φορά πού φᾶς χυλόπιτα, πές εὐχαριστῶ. Καί νά τό ἐννοεῖς. Μάλιστα. Γιατί, Sturm, ἡ χυλόπιτα εἶναι καλό πράγμα. Εἶναι νόστιμη, εἶναι γεμάτη βιταμίνες καί ἰχνοστοιχεῖα, σού κάνει καλό. Ἄν δέν τό ἔχεις καταλάβει, συνέχισε νά διαβάζεις. Πρῶτον, μήν τό παίρνεις προσωπικά. Ἡ χυλόπιτα δέν ἀπευθύνεται σ’ ἐσένα. Ὄχι. Ἀπευθύνεται στήν εἰκόνα πού ἔχει σχηματίσει ἡ ἄλλη-ἄλλος γιά σένα. Τό τί εἶσαι ἐσύ, τό ξέρεις καλύτερα ἐσύ καί κανένας ἄλλος. Δεύτερον, χυλόπιτες δέν τρώει μόνο αὐτός πού δέν τήν πέφτει. Χυλόπιτα ἔχει φάει καί ὁ Ρίτσαρτ Γκίρ, χυλόπιτα ἔχει φάει καί ὁ Βάγγος ὁ σουβλατζής, χυλόπιτα ἔχει φάει καί ὁ τριτοξάδερφος τοῦ κολλητοῦ σου μέ τό πορσικό καί τήν πορσελάνινη φάτσα. Μάλιστα. Ἐπίσης, ὁ δειλός πεθαίνει κάθε μέρα ἐνῶ ὁ τολμηρός μόνο μία φορᾶ στή ζωή του. Τρίτον καί πιό σημαντικό. Ἡ χυλόπιτά σου δίνει κίνητρο φίλτατε. Σταμάτα τήν κλαψομουνίαση καί τά ἐρωτήματα τοῦ τύπου «μά γιατί δέ μέ γουστάρει». Μή ρίχνεις τό ὑψηλότατο ἐπίπεδό σου μέ σκέψεις τοῦ στίλ «σιγά μωρέ τη γκόμενα-γκόμενο». Ναί, τό μυαλό σου νά πάει στήν ἐκδίκηση. Ὄχι ὅμως τήν ἐκδίκηση τοῦ ξεκατινιάζομαι, σού ξεφουσκώνω τά λάστιχα, σού βάζω διαλυτικό στή μάσκαρα. Καθόλου. Μιλᾶμε γιά τήν ὑπέροχη, χρησιμότατη καί ἀντρίκια «sweet revenge of success»- S.R.O.S (tm, c, patent pending κ.λπ). Βάλε κάτω τόν κῶλο σου καί δούλεψε. Σκληρά. Τήν ὅποια ὀργή καί μιζέρια αἰσθάνθηκες πρός στιγμήν, χρησιμοποίησε τήν γιά νά βελτιώσεις τήν ὕπαρξή σου καί τή ζωή σου σέ κάθε ἐπίπεδο. Στήν καριέρα σου, στά οἰκονομικά σου, στό πνεῦμα σου. Γίνε καλύτερος. Καί ὅταν τά καταφέρεις, δέν χρειάζεται φυσικά νά τό μάθει ἡ ὅποια ἐκείνη-ἐκεῖνος. Ὄχι. Καί δέν θά σέ νοιάζει κιόλας. Γιατί τό λαγουδάκι πού σου ξέφυγε θά ἔχει φάει τή σκόνη σου καί δέν θά τό βλέπεις κάν, ἀκόμα κι’ ἄν μπεῖς στόν πειρασμό νά γυρίσεις τό κεφάλι σου πίσω καί ζουμάρεις μέ διόπτρα νυκτός τῶν λοκατζήδων.


Ρίξτε μου χυλόπιτες. Θέλω νά γίνω καλύτερος. Περιμένω.


ΥΓ. Τή λέξη χυλόπιτα μπορείτε νά τήν ἀντικαταστήσετε μέ κάθε εἴδους ἀπόρριψη, ὅπως π.χ τότε πού σας ἔκοψε ὁ χατζηπαπάρας κουστουμαρισμένος χαρτογιακάς σ’ ἐκεῖνο τό interview.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον Δημοσθεσνη απο αυτο που πινεις θελω κι εγω!

Send from the Heart of Amazonas

Link to comment
Share on other sites

 

Αὐτό πού σας ἐνδιαφέρει κύριέ Sturm εἶναι στό 2:40 περίπου, μέ ἄλλο μπουκάλι καί παρόμοιο πόδι.

Ἦτο δύσκολη νύχτα, δέ τή παλεύω…

Watching her Strolling in the night So white Wondering why It's only After Dark
In her eyes A distant fire light burns bright Wondering why It's only After Dark
 I find myself in her room Feel the fever of my doom Falling falling Through the floor I'm knocking on the Devil's door In the Dawn

I wake up to find her gone And a note says Only After Dark
Burning burning in the flame Now I know her secret name You can tear her temple down But she'll be back and rule again In my heart
A deep and dark and lonely part Wants her and waits for

After Dark

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...