Jump to content

Aκούτε Rock?


Recommended Posts

αφού συνεχίζουμε με greek rock......we are the children of the sun.

 

  • love 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 19 λεπτά, το μέλος corto maltese έγραψε:

αφού συνεχίζουμε με greek rock......we are the children of the sun.

 

 

Ύμνος!!! Το χα ποστάρει στην ενότητα της metal, το κομμάτι γ@#$%^&, από τα πολύ αγαπημένα ever. Λίγο stoner :rolleyes:;

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το ακούω παιδί και μόλις πρόσφατα διαπίστωσα πως μιλάει για ναυτικούς. Τα έχω πολύ ψηλά σε εκτίμηση τα Ξύλινα Σπαθιά, αλλά από στίχο μου θυμίζουν τους Doors που ώρες ώρες δεν βγαίνει άκρη με τίποτα

 

ΥΓ 

 

Έγινε επεξεργασία - Vou
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κανονισμός για spam στο forum; να ανησυχώ; 

Link to comment
Share on other sites

Rock δεν ακούμε .. ??

Μόνο στο γυμναστήριο μας τα βάζουν με το ζόρι γιατί αρέσουν στον γυμναστή και πραγματικά θέλω να κλαψω γιατί αφενός δε καταλαβαίνω τι λένε επειδή τσιριζουν και αφετέρου η μουσική μου τρυπάει τον εγκέφαλο ?

Βέβαια κάποιες rock μπαλάντες μου αρέσουν αλλά μέχρι εκεί .. ?:bigemo_harabe_net-108:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Και δεν είμαστε και κοντά να πάμε να γραφτούμε :lol:

 

  • Like 1
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 11 λεπτά, το μέλος Vou έγραψε:

Και δεν είμαστε και κοντά να πάμε να γραφτούμε :lol:

 

Αχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μ'αρεσει

Αν κ δε καταλαβαίνω τι λέει με τρελενει η μουσική κ το ότι λέει συνέχεια θαντερρρρρ

Όπως ένα παιδικό που έβλεπα μικρή το θαντερκατς ?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 20 λεπτά, το μέλος Vou έγραψε:

Και δεν είμαστε και κοντά να πάμε να γραφτούμε :lol:

 

αφου το πας προς τα εκει, λεω να βαλω τους συνοδοιπορους των Who....

 

Έγινε επεξεργασία - corto maltese
  • love 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 7 λεπτά, το μέλος Coco2410 έγραψε:

Αυτό μ'αρεσει

Αν κ δε καταλαβαίνω τι λέει με τρελενει η μουσική κ το ότι λέει συνέχεια θαντερρρρρ

Όπως ένα παιδικό που έβλεπα μικρή το θαντερκατς ?

Θάντερ σα να μπαίνει η άνοιξη.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Γενικά φίλε corto maltese, όπως έχω διαπιστώσει, αν μπλέξεις με κάτι τέτοιες βρετανικές μπάντες δύσκολα ξεκολλάς. Είναι δυο μέρες πάλι που ακούω μόνο τέτοια :lol:

Link to comment
Share on other sites

@VouΠαρολο που την Αμερικη την θεωρω ''Μεκκα'' στη μουσικη μου (velvet underground, the stooges, Ramones)....η Βρεταννια την παιρνει και την απογειωνει, και αν αρχισω τα ονοματα δεν εχουν τελειωμό!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος corto maltese έγραψε:

@VouΠαρολο που την Αμερικη την θεωρω ''Μεκκα'' στη μουσικη μου (velvet underground, the stooges, Ramones)....η Βρεταννια την παιρνει και την απογειωνει, και αν αρχισω τα ονοματα δεν εχουν τελειωμό!!!

 

Punk και Βρετανία πάνε μαζί.

 

  • love 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος Vou έγραψε:

 

Punk και Βρετανία πάνε μαζί.

 

Με πέτυχες ακριβως στην καρδια τωρα.....το εξώφυλλο του δίσκου εχω profile photo....πρωτη αγάπη και παντοτινη

  • love 1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος corto maltese έγραψε:

Με πέτυχες ακριβως στην καρδια τωρα.....το εξώφυλλο του δίσκου εχω profile photo....πρωτη αγάπη και παντοτινη

Χαχαχαχα όντως. Δεν είχα δει ποτέ το cover του album για να πω την αλήθεια. Ωραίος. Μου χει λείψει πολύ πάντως η αίσθηση του να έχεις το album στα χέρια σου με το βιβλιαράκι, το walkman κλπ, το βάζω στα αρνητικά του downloading. Πάντως πρόσφατα μετέφερα κάτι παλιά βινύλια του πατέρα μου και νομίζω μέσα σ όλα κάπου πήρε το ματι μου και τους Clash. Θα το ψάξω

Link to comment
Share on other sites

τα εχω ολα σε βυνιλιο των clash αγορασμένα τελη80 αρχες90, ποσο χρονων ειναι ο πατερας σου?...λες να γερασα τοσο?:hehe:

 

Έγινε επεξεργασία - corto maltese
Link to comment
Share on other sites

54. Μήπως κι έχεις να προτείνεις και τίποτα σε πικαπ; :lol:

Όχι πως δεν βρίσκω, αλλά δεν ξέρω τι να κοιτάξω στο καθένα, φοβάμαι μην πάρω καμιά μούφα και χαλάσω τους δίσκους. Αν δεν με έχει προλάβει ο πατέρας βέβαια :lol:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

9 χρονια μου ριχνει, αυτος προλαβε ακομα καλυτερα πραγματα και σε πιο αρχικο σταδιο μουσικα.....εγω παντως καποιους συγκεκριμενους δισκους δεν τους παιζω παρολο που το πικ απ (marantz) ζει ακομα κατα υπερφυσικο τροπο με 2 ρεκτιφιε στα 25 χρονια.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος corto maltese έγραψε:

9 χρονια μου ριχνει, αυτος προλαβε ακομα καλυτερα πραγματα και σε πιο αρχικο σταδιο μουσικα.....εγω παντως καποιους συγκεκριμενους δισκους δεν τους παιζω παρολο που το πικ απ (marantz) ζει ακομα κατα υπερφυσικο τροπο με 2 ρεκτιφιε στα 25 χρονια.

 

Ναι έχει καλή συλλογή και όχι μόνο rock. Για τα κινέζικα που λες σχετικά με το πικαπ δεν έχω να πω κάτι:lol:

Δεν παίζεις από φόβο μην χαλάσουν (ισχύει ότι μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο βασικά; ), ή επειδή είναι μπελάς σε σχέση με το pc/ηχοσύστημα;

Link to comment
Share on other sites

αν εισαι προσεκτικος δεν χαλαει τιποτα, απλα εμεις τα λειωσαμε τα βινυλια μας (ειδικα τα καλα) και τα λυπομαστε λιγο τωρα που τα βλεπουμε....εχουμε τα ψυχαναγκαστικα μας οι γεροι:bigemo_harabe_net-166:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Καλο βραδυ, γιατι θα μας κραξουν στο τελος....απο aquazone εγινε Rockzone:hehe:

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος corto maltese έγραψε:

Καλο βραδυ, γιατι θα μας κραξουν στο τελος....απο aquazone εγινε Rockzone:hehe:

Δίκιο έχεις. Θα αρχίσει και τα παράπονα η @Coco2410 ότι εκτός από το γυμναστήριο την αναγκάζουμε να ακούει ροκ κι εδώ εκτός από το γυμναστήριο

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...