Jump to content

Deltec Mce 600


Recommended Posts

Ποια η γνωμη σας για το εν λογο σκιμμερ?

Εχω ακουσει οτι επειδη εχει την αντλια εχω απο το ενυδρειο κανει πολυ φασαρια.

ψαχνω για κατι αθορυβο hang-on

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι αυτό θα σε βοηθήσει. http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=82142&hl=%2B%2Adeltec+%2Bmce+%2B600

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια. Να κλειδωσει.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο οι αγγελίες κλειδώνουν! Τα θέματα παραμένουν ανοιχτα για όλους!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λοιπον μου ηρθε εχθες τελικα αλλα που χρονος να το εγκαταστησω και να καθισψ να το ρυθμισω, θα το κανω μαλλον ΣΚ.

Παντως τρωγομουνα να κανω εξοδα...και το (TMC) εχω μια χαρα μπιχλα εβγαζε και ηταν και αθορυβο...

Να φαμε καμια π@π@ρ@ τωρα με αυτο(για τον θορυβο λεω) και μου φαινεται θα μεινει στο κουτι!!

Link to comment
Share on other sites

Θα το χαρείς.. εγγυημένα πράγματα ... θέλει λίγο να στρώσει τις πρώτες μέρες... μετά το ξεχνάς και το συντηρείς όπως απαιτείται σύμφωνα με τις οδηγίες της εταιρίας.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Αιολος, ειδα και το υπομνημα που εχετε αναρτησει με τις οδηγιες χρησεως, πολυ καλη δουλεια!!!

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους το εγκατεστησα και το σεταρησα συμφωνα με τις οδηγιες του υπομνηματος του φορουμ.

Το εχω ρυθμισμενο στις "2 η ωρα", να το αφησω για σημερα και μετα να το παω στις "12"???

Επισης το κυπελο το εχω στην μεση, απο μεθαυριο να το παω ψηλα για dry skimming?

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο φιλε μου..

Οσο για τις ρυθμίσεις που λες δεν υπάρχει κάτι σαν στάνταρ. Εσυ θα κρίνεις πως σου δουλεύει καλύτερα!

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον γιάννη. Οι περισσότεροι το βάζουν στης 2 και στα 4 με 5 εκατοστά το δοχείο παραπάνω(όπως και γω). Βάλτο εσύ στις 2, και βλέπεις. Όσο για το κύπελο, άστο τέρμα κάτω, και να δεις ότι σου βγάζει νερό μέσα το ανεβάζεις λίγο μέχρι να βρεις την ρύθμιση να σου βγάζει μόνο αφρό και τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Απο θορυβο ειναι στα ιδια με το αλλο που ειχα.

Απο λειτουργικοτητα και ευκολια ειναι καλυτερο

Απο σκιμμαρισμα ακομη δεν ξερω.

Απο καδο συλλογης, ειναι πολυ μικροτερος

Εχει ομως θεση για υλικα!!

Link to comment
Share on other sites

οχι ρε παιδι μου, απλα ειναι στα ιδια επιπεδα με το αλλο που ειχα.

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι αθορυβο..ειπαμε...δλδ κι εγω αν το κλεισω θα δω διαφορα...αλλα συνηθιζεται γρηγορα. αυτο ειναι το κακο του να μην εχεις σαμπ...γμτ!

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο φιλε μου και εγω παντος ειμαι αυχαρηστιμενος και απ τον θορηβο στο δικο μου το μονο που ακουω ειναι ο αερας που κατεβαζει και μαλιστα σκεφτομουν αν εβαζα μια αεροπετρα στην βανα ισοδου του αερα μηπος θα λητουργουσε σαν σηγαστηρας για ακομα λιγοτερο θορηβο?

Έγινε επεξεργασία - odis
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σκέφτηκα να φτιάξω ένα φελιζολένιο πολύ μικρό κουτάκι που απο κάτω του θα έχει αφρολέξ, και θα βαζω το βανακι που τραβάει αέρα μέσα στο κουτάκι και δεν θα ακούγεται τίποτα. Θα το δοκιμάσω και θα σας πω. Εφόσον άρχησα τα DIY, σε αυτό θα κολλήσω?

Link to comment
Share on other sites

καντο και αναρτησε το εδω(και με φωτο εννοειτε...)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σκέφτηκα να φτιάξω ένα φελιζολένιο πολύ μικρό κουτάκι που απο κάτω του θα έχει αφρολέξ, και θα βαζω το βανακι που τραβάει αέρα μέσα στο κουτάκι και δεν θα ακούγεται τίποτα. Θα το δοκιμάσω και θα σας πω. Εφόσον άρχησα τα DIY, σε αυτό θα κολλήσω?

ηταν να μην παρεις φορα με τα diy Παναγιωτη :bigemo_harabe_net-126:

Link to comment
Share on other sites

Μια δοκιμασμένη λυση η εξης...

Εκει που ειναι το βανακι του αερα βαζεις προέκταση λαστιχακι αεραντλιας και στην ακρη του παιρνεις ενα μπουκαλάκι απο τεστ No3 salifert, τρυπας το πατο βάζεις το σωληνακι εκει μεσα και δεν ακούγεται τιποτα.

Την εχει κανει την πατεντα ο vales-red στο aqualobby του και δεν ακούγεται τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδια το σκιμμερ δουλευει μια χαρα εδω και 3 εβδομαδες τωρα, αλλα επειδη εχω υψηλο στοκαρισμα στο ενυδρειο, σε ποια ρυθμιση να εχω τον αερα ωστε να δουλευει φουλ?

Τωρα το εχω στις 1¨30 η ωρα οπως βλεπετε ενα αναλογικο ρολοι.

Link to comment
Share on other sites

Μια δοκιμασμένη λυση η εξης... Εκει που ειναι το βανακι του αερα βαζεις προέκταση λαστιχακι αεραντλιας και στην ακρη του παιρνεις ενα μπουκαλάκι απο τεστ No3 salifert, τρυπας το πατο βάζεις το σωληνακι εκει μεσα και δεν ακούγεται τιποτα. Την εχει κανει την πατεντα ο vales-red στο aqualobby του και δεν ακούγεται τιποτα.

Στο μπουκουλακι τον τρυπας τον πατο αλλα την επανω πλευρα την αφηνεις ανοιχτη χωρις καπακι?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...