Jump to content

Cube 80*80*60


Mario

Recommended Posts

Καλησπέρα παίδες είπα να δείξω και εγώ το ενυδρείο μου εδώ .. η βάσει του ενυδρείου ήρθε σήμερα και από εβδομάδα θα έχω και τελειωμένο το ενυδρείο... η βάσει έγινε από κοιλοδοκο 40*40*4 και επιπλώθηκε απο τζαμί με ψηφιακή εκτύπωση..

post-49355-0-57913800-1359656176_thumb.jpg

post-49355-0-09749800-1359656190_thumb.jpg

post-49355-0-21065800-1359656212_thumb.jpg

post-49355-0-74370300-1359656224_thumb.jpg

post-49355-0-69692300-1359656236_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 120
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Καλή αρχή φίλε μου!Διαστάσεις που τις έχω σκεφτεί αρκετές φορές!!

Έτοιμος είμαι να γίνει το μπαμ!!!

Μου αρέσουν οι φωτογραφίες στην βάση.

Αρκετά ασυνήθιστες!

Link to comment
Share on other sites

οι διαστασεις σου ειναι τρομερες!!!

εχεις απιστευτες δυνατοτητες και στο στησιμο και στη κυκλοφορια και σε πολλα πραγματα!

ωραια επιλογη!

δωσε και καμια πληροφορια παραπανω!

τι σκεφτεσαι να βαλεις απο ψαρια,κοραλια,εξοπλισμο κτλ!

να μας ενημερωνεις :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

από φωτισμό έχω ένα celio house of led (το οποίο το έστειλα για επιδιόρθωσε ι λόγου ατυχήματος και update)

skimmer έχω είδη στο ενυδρείο που τρέχει το παλιό ένα boyu και θα το αλλάξω στο καινούργιο ενα aqualoby :>>

5 coralies hydor 4000 με μαγνήτη

2 θερμοστάτες jager 300w

θέλω να αγοράσω μια αντλία επιστροφής για το sub..

και επίσης ένα σύστημα για αυτόματο ca.mg σε καλή τιμή ψάχνω γιατί έχω τεντωση οικονομικά.. (δεν φταιει το ενυδρείο αλλά η δεύτερη κόρη μου που είναι 33 ημερών έχει πολλά έξοδα αλλά δεν το λέω στην γυναίκα μου γιατί θα μου σπάσει το κεφαλή ;>..)

στο sub Θα μπει 25 κιλά ZB για την βιολογία του ενυδρείου (κάποια θα μπουν και στο main κομμάτια)
και στο main θα κάνω κάτι με ΝΒ(νεκρό βράχο), θα περιέχει το sub caeto kai magroves Και ζευγάριhttp://www.liveaquaria.com/product/prod_display.cfm?c=15+27+107&pcatid=107

το main http://www.liveaquaria.com/product/prod_display.cfm?c=15+1926+257&pcatid=257 ,, http://www.liveaquaria.com/product/prod_display.cfm?c=15+1635+551&pcatid=551,,, http://www.liveaquaria.com/product/prod_display.cfm?c=15+43+381&pcatid=381,,

αυτά θα είναι πρώτα γιατί τα έχω είδει... μετά θα επιλέξω και άλλα πολλά με το καιρό που θα μπουν Photo από το ενυδρείο..
από κοράλλια έχω κάποια είδει και ελπίζω να κανό κάποια κουρέματα από τα ενυδρεία σας ;>;> (Θεσσαλονικη με ακούει) σε μια καλή τιμή ;>;>

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να μπορω να σε βοηθησω στα παρακατω.......να σου πω οτι η βαση σου τα σπαει φιλε μου :)

Link to comment
Share on other sites

Το Trigger,το έχεις σε reef;

Το δίνουν για non reef.

Link to comment
Share on other sites

ωραια τα εχεις σκεφτει φιλε μου :bigemo_harabe_net-64:

να χαιρεσαι και τη δευτερη μικρη σου!

στις γυναικες ειναι καλυτερα να ζητας συγνωμη,παρα αδεια.... :bigemo_harabe_net-134:

για το maroon ξανασκεψου το ειναι μεγαλο "καθαρμα"!!

πολυ σωστη και η αποφαση να πας με νεκρο βραχο αλλα προσεξε πολυ καλα και τον ζωντανο που θα χρησιμοποιησεις!

ακομα και αν ειναι στο σαμπ αν εχει κατι ανεπιθυμητο μπορει να περασει και πανω!

Link to comment
Share on other sites

ε παίδες τ βράχο και όλα αυτά τα έχω ειδή σε ένα παλιό μου ενυδρείο!!!!

οπως και τα marron και το trigger α δεν μου έχει δαγκώσει ποτέ του κοράλλι μόνο την ουρά από ένα marron :> :bigemo_harabe_net-74::bigemo_harabe_net-74:

Link to comment
Share on other sites

Είσαι τυχερός!!

Είναι όμορφο ψάρι και ομορφαίνει το ενυδρείο.

Link to comment
Share on other sites

ωραίος είναι...... απλά δεν χωνεύει το αρσενικό maroon δεν ξέρω γιατί? :bigemo_harabe_net-88::bigemo_harabe_net-88::bigemo_harabe_net-88: μάλλον θα είχαν προηγούμενα.. βασικά των έχω δει να τρίβεται με την θηλύκια την maroon λες να των κερατώνει?/? :bigemo_harabe_net-74::bigemo_harabe_net-74::bigemo_harabe_net-74:

Link to comment
Share on other sites

τοτε εισαι πολυ τυχερος με τα maroon!!

το τριγκερ ετσι κ αλλιως κοραλακια δεν θα σου πειραξει..κανενα ψαρακι,καβουρακι,σαλιγκαρακι ισως καποια στιγμη

αλλα κοραλια ποτε

αντε με το καλο η μεταφορα

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις ακούσει να λένε τσακώθηκαν για μια γκόμενα;

:hysterical: :hysterical: :hysterical: :hysterical:

Άκυρο Μιχάλη έχεις πμ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Μαριο! Θεσσαλονικη ακουει.....Πολυ ωραιο το αποκτημα σου! ωραιες διαστασεις...ανετα κι ευρυχωρα! Μαρεσει η διασταση που επελεξες γιατι σου δινει δυνατοτητα για 2 side view...

Τα triger αποσο ξερω ειναι οπως σου κατσει. Δεν ειναι και πολυ reef safe, και ισως χτυπησουν κοραλακια, αλλα τις γαριδες θα στις ξεπαστρεφει. Γενικα ειναι κυριαρχο ψαρι.

Αντε,με το καλο να το στησεις κι εδω ειμαστε να σε φραγκαρουμε...

Link to comment
Share on other sites

χμ άμα τρώει γαρίδες θα πάει στο sub :> και θα συνεχίζει να τρώει την ουρά του maroon... :bigemo_harabe_net-64::bigemo_harabe_net-64::bigemo_harabe_net-64::bigemo_harabe_net-64: εννοείται όταν με το καλό θα το γεμίσω θα αρχίσετε το frag :P:bigemo_harabe_net-82::bigemo_harabe_net-82::bigemo_harabe_net-82::bigemo_harabe_net-82: λογικά παιδιά μέχρι και την πέμπτη θα τρέχει το καινούργιο μου ενυδρείο ..

Link to comment
Share on other sites

βαλεντινε τι κοραλια χτυπαει τοι τριγκερ βρε?

εγω ειχα και το συγκεκριμενο trigger και το Blue throat και δεν ειχαν ακουμπησει τιποτα,ουτε καν να πεσουν πανω τους κατα λαθος!

απ'οτι ξερω δεν τα δινουν reef safe γιατι θα χτυπησουν η θα φανε ακομα ψαρια μικροτερα απο αυτα,γαριδες οπως ειπες,σαλιγκαρια και κανενα καβουρι

σε καποιες περιπτωσεις!

Link to comment
Share on other sites

ΙΠιθανοτατα να εχεις δικιο...δεν εχω προσωπικη αποψη, αλλα μπαινω παντα σε ξενογλωσσα φορουμ και διαβαζω αποψεις απο εκει... Αλλα οταν βλεπω not reef safe το μυαλο μ παει παντα στα κοραλλια...

Link to comment
Share on other sites

Καλογεμιστο και καλη αρχη φιλε μου!

Το φανταζομαι με ενα ψηλο νησι-νταμαρι στο κεντρο και γυρω γυρω πολυχρωμα κοραλια.. :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

Ετσι να μεγαλώνει η παρέα!!

Ωραίες διαστάσεις, εντυπωσιακή η βάση!!

Αν κατάλαβα καλα τα μαρουν και το τριγκερ τα α έχεις ήδη, και το ταμπεραμέντο τους το ξέρεις.

Τον καημενο τον αρλεκινο γιατι να τον βάλεις σε ένα χώρο με νεκρό βράχο;; Ξανασκεψου το.

Υπομονη και σταθερά βήματα, ότι χρειαστείς εδώ είμαστε.

Καλή αρχή να έχεις και καλή συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

ε κοίτα το sub δεν θα χωρέσει 25 κιλά ΖΒ ετc αρκετά κομμάτια θα είναι και στο main tank..

Link to comment
Share on other sites

τελικά τα σχέδια άλλαξαν χαρης ενός παιδιού θα πάρω ΖΒ και θα. φτιάξω ένα όμορφο νησί με παρακλάδια στο κέντρο του κύβου.

παιδιά είναι project που το σκέφτομαι αρκετό καιρό... και το υλοποιώ με την βοήθεια σας. λογικά θα δείξει ωραίο. ( το μόνο που σκέφτομαι ακόμα είναι η τελική του θέση... στο σαλόνι η στην κρεβατοκάμαρα) :P

Link to comment
Share on other sites

καλη αρχη οι διαστασεις ειναι πολυ καλες θα σου ελεγα να βαλεις το ενυδρειο στο σαλονι για να μην σε ενοχλει το φως και ο ηχος,επισεις η βαση ειναι κουκλα κανα στοιχειο για το μαγαζι που την εφτιαξες?με τις φωτο στο τζαμι?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά και καλό σαββατοκύριακο!! μια ερώτηση πως λέτε να κάνω την αλλαγή από το παλιό μου ενυδρείο στο καινούργιο ?? δλδ να περιμένω καμιά εβδομάδα με το καινούργιο ενυδρείο με αραγονιτη και ΖΒ και βακτήρια και μετά να κάνω την εισαγωγή ζωντανών???

Link to comment
Share on other sites

και κάτι ακόμα που αφορά τους θεσσαλονικιούς όταν θα έχω όλα τα πράγματα έτοιμα και θα πρέπει να στήσω των βράχο.. όποιος είναι κοντά στην Περαια κερνάω καφέ :> αρκεί να με βοηθήσει λιγουλάκι στο στήσιμο

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...