Jump to content

Cube 80*80*60


Mario

Recommended Posts

Πολυ μικρη η αναλυση.Δεν διακρινονται οι φωτο

Καλυτερα ανεβαζε σε 800Χ600

:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 120
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ναι αυτό κάνω σε λίγο update!!!

Link to comment
Share on other sites

post-49355-0-62624100-1367940302_thumb.jpgpost-49355-0-05131000-1367940310_thumb.jpgpost-49355-0-66149200-1367940317_thumb.jpgpost-49355-0-28672700-1367940326_thumb.jpgpost-49355-0-88490800-1367940333_thumb.jpgpost-49355-0-81200800-1367940342_thumb.jpgpost-49355-0-17998900-1367940350_thumb.jpgpost-49355-0-89431100-1367940362_thumb.jpgpost-49355-0-98592100-1367940369_thumb.jpgpost-49355-0-14385900-1367940377_thumb.jpgpost-49355-0-90611800-1367940384_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι το ενυδρείο σου μου θυμίζει το δικό μου πριν το restart!

δύο συμβουλές έχω να σου δώσω σαν κάτοχος κύβου κι εγώ.....

Πρώτον σιφώναρε το κυανο συνέχεια μέχρι να μην ξαναβγεί!Δεν χρειάζεται να το κάνεις με αλλαγή νερού....βάλε στο τέλος του σωλήνα που θα σιφωνάρεις μια κάλτσα,και σιφώναρε ρίχνωντας το νερό στο sump!ΜΗΝ το αφήνεις λεπτό μέσα φιλαράκι!

Δεύτερον,έχεις πολλά σαρκόφυτα μέσα,με αποκορύφωση το τερατάκι!Εγώ για το καλό του ενυδρείου σου θα σου έλεγα να τα στείλεις!Πολλές τοξίνες χωρίς λόγο...!Καλύτερα να είναι άδειο,παρά γεμάτο με τέτοια ζωντανά!στείλ'τα και βάλε seriatopora!

Θα δώσω και άλλη μια συμβουλή....προσπάθησε να μην έχεις το aquascape στο κέντρο....καλύτερα μαζεμένο στην πλάτη αλλά χωρίς να ακουμπάει στα τζάμια ο βράχος,ώστε να έχεις άπλα για την κυκλοφορία σου,η οποία παρεπιμπτόντως την βλέπω λάθος,γιατί κανείς κυκλοφορητής δεν βλέπει προς τα κάτω....

Ότι λέω τα λέω πολύ φιλικα και με γνώμονα το καλό για το ενυδρείο σου! ;)

Link to comment
Share on other sites

χμ!!!! η κυκλοφ ειναι σαν πλυντήριο δεν έχει νόημα να το αλλάξω!! το κυανο δεν το πειράζω ήταν να φανταστείς γεμάτο και τώρα έχει μόνο αυτό χωρίς να κάνω τπτ... το aquascape που το είδες στο κεντρο??? βλέπεις το καινό που έχει μπροστά?? 2 σαρκοφυτα έχω!!!!! θα δω πως θα τα αλλάξω

Link to comment
Share on other sites

εφοσον φιλε μου σου αρεσουν τα σαρκοφυτα οπως και σε εμενα βαλε περισσοτερο ανθρακα και αλλαζετον συντομοτερα.

Link to comment
Share on other sites

χμ!!!! η κυκλοφ ειναι σαν πλυντήριο δεν έχει νόημα να το αλλάξω!! το κυανο δεν το πειράζω ήταν να φανταστείς γεμάτο και τώρα έχει μόνο αυτό χωρίς να κάνω τπτ... το aquascape που το είδες στο κεντρο??? βλέπεις το καινό που έχει μπροστά?? 2 σαρκοφυτα έχω!!!!! θα δω πως θα τα αλλάξω

Ναι το aquascape με μπέρδεψε επειδή είδα το σαρκόφυτο εκεί στην γωνία!

Οι κυκλοφορητές μοιάζουν να είναι σε σειρά,ο ένας ενισχύει το ρεύμα του άλλου....αυτό είναι το λάθος!Γύρνα τους να "βλέπουν" ο ένας τον άλλον για να έχεις τυχαία ρεύματα,και όχι συνεχή ροή!;)

Τα σαρκόφυτα βγάλτα ρε συ...άντε κράτα το μικρό!

Εγώ το κυανό δεν το αφήνω λεπτό στην άμμο,γιατί δεν την αφήνει να ανασάνει,με αποτέλεσμα πολλές φορές να χάνονται ζωντανοί οργανισμοί που ζουν από κάτω!

Ότι λέω το λέω όπως το βλέπω εγώ,χωρίς να είμαι και σίγουρος ότι είμαι και σωστός!

δεν είμαι και guru..... :P

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν δεις προκοπή με το κυανό,πές μου να σου στείλω chemi.Αν και γνώμη μου είναι απλά να το σιφωνάρεις!

Link to comment
Share on other sites

ρε έχω και chemi αυτό σας λέω οτι ήμουν γεμάτος με κυανό .. και χωρίς να βάλω κάτι μέσα έχει σχεδόν εξαφανιστεί από μόνο του χωρίς να το πειράξω . ετc αποφάσισα να μην το επηρεάζω αφού φεύγει με το χρόνο του.. ε νικ άνθρακα έχω κανονικά και αλλάζω ανά 15 μέρες .. κρατάω μεταβλητές normal πάντα . και για αυτό πιστεύω οτι το κυανό εξαφανίστηκε απο μόνο του..... το σαρκοφυτο το μεγάλο δεν το αφήνω το έχω από οταν ηταν σαν το άλλο το μικρο ειναι συναισθηματικης άξιας !!!! :bigemo_harabe_net-74::bigemo_harabe_net-74::bigemo_harabe_net-74::bigemo_harabe_net-74:

Link to comment
Share on other sites

καλος τον σωστα κανεις με τις αλλαγες τωρα το μονο που θελω να δεις ειναι με την κυκλοφορια ειναι εαν κουνοντας την λιγο μηπως βελτιωνετε προς το καλυτερο

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν αλλάξεις την κυκλοφορία έτσι όπως σου λέω,θα δεις πολύ πιο ωραία πράματα από το ενυδρείο σου....κάν'το και θα με θυμηθείς! ;)

Link to comment
Share on other sites

Μάριε ωραίο το ενυδρείο σου. Και τα κοραλάκια ωραία. Απλά θέλει λίγο στοκάρισμα ακόμα.

Αν φεύγει το κυανό μην κάνεις τίποτα ακόμα, απλά αν δεν δεις να σε αφήνει για καιρό κάνε κάτι.

Link to comment
Share on other sites

λίγο????? πολύ θέλει αλλά τώρα θα αρχίσω σιγά σιγα να το γεμίζω γιατί δεν εχς και πολύ χρόνο τρέχω με την δουλειά!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μαριε εγω βλεπω πολλες προοπτικες σε αυτο το ενυδρειο φιλε!

Τωρα που καλοκαιριαζει και λιγο η πολυ εχουμε καποιο χρονο ελευθερο θα το πας ενα βημα παραπανω :bigemo_harabe_net-64:

Προσωπικα θα αλλαζα το στησιμο,σε αυτες τις διαστασεις μπορεις να κανεις παπαδες!

Τους 2 κυκλοφορητες θα μπορουσες να τους βαλεις ψηλα(ωστε να μην φαινονται τα καλωδια) στην πλατη οπου εχεις κ τα αλλα καλωδια και τον τριτο

στην αριστερη πλευρα της πρωτης φωτο χαμηλα ωστε να μην φαινεται και να "κοιταει" το δεξι τζαμι.

Επισης αφου φευγει μονο του το κυανο μην βαλεις φαρμακα κτλ...αυτα ειναι προσωρινα μπαλωματα εαν δεν καταπολεμησεις την αιτια.

Αν και θα σε στεναχωρησω και εγω....θα στο πω :sarcasm: ...συμφωνω με τα παιδια να βγαλεις τα σαρκοφυτα φιλε!

Γουστα ειναι αυτα βεβαια αλλα σιγουρα μπορεις να βαλεις μεσα κατι πιο χρωματιστο και να μην γινεται θηριο.

Τωρα φιλε μου αν το αγαπας τοσο πολυ ασε μας εμας να λεμε τις χαζομαρες μας και κρατα το εσυ! :)

Link to comment
Share on other sites

το στήσιμο του βράχου ??? αν λες για το στήσιμο του βράχου προσωπικά αυτό μπορώ να κάνω γιατί δεν ξέρω να χρησιμοποιο της κόλες και λίγο δύσκολα να ξανάστησο το ενυδρείο μόνος !!! του θα κυκλοφ θα δοκιμάσω δεν είναι και τπτ το δύσκολο!!!! τhx !!!!

Link to comment
Share on other sites

α ρε μαριε να μη σε εχω εδω κοντα να καναμε δουλιτσα! :bigemo_harabe_net-134:

Με τους κυκλοφορητες δοκιμασε οτι μπορεσεις :bigemo_harabe_net-64:

Ευχαριστουμε για το update!

Link to comment
Share on other sites

αφαιρεσε τα βραχακια της κορυφης και παιξε με τα σαρκοφυτα εκει πανω,κανε aquascape με τα κοραλλια σου!

Link to comment
Share on other sites

τα πάνω μέρη τα θέλω ελεύθερα για τα σκληρά κορλια που θα βάλω!!! :bigemo_harabe_net-74::bigemo_harabe_net-74:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...