Jump to content

Τι κοραλλή είναι αυτό


yiannossavva

Recommended Posts

Sarchophyton ειναι (κοινως leather coral)... ειναι μαλακο κοραλλι και αρκετα ευκολο!

Περισσότερα εδω:

http://www.aquazone.gr/index.php?ind=fishp...ew&iden=498

Link to comment
Share on other sites

Sarchophyton είναι μόνο αυτό η μπορεί να είναι και κάτι άλλο.

Εννοώ στο επιστημονικό του όνομα

Γιάννος Σάββα

Link to comment
Share on other sites

Sarchophyton είναι μόνο αυτό η μπορεί να είναι και κάτι άλλο.

Εννοώ στο επιστημονικό του όνομα

Γιάννος Σάββα

Η πληρης ταυτοποιηση της επιστημονικης ονομασιας ειναι εξαιρετικα δυσκολη και πολλες φορες χρειαζεται μικροσκοπικη αναλυση η εστω δυνατοτητα παρατηρησης απο κοντα. Απο μια Photo ειναι πραγματικα δυσκολο να το βρεις αλλα ακομα και αν γινει αυτο να εισαι σιγουρος οτι και τα μαγαζια δεν τα φερνουν παντα με τις σωστες επιστημονικες ονομασιες.

Μιλαμε παντως για ενα κοινο κοραλλι στο χωρο οποτε δεν θα δυσκολευτεις να βρεις αυτο που σου αρεσει!

Link to comment
Share on other sites

Η πληρης ταυτοποιηση της επιστημονικης ονομασιας ειναι εξαιρετικα δυσκολη και πολλες φορες χρειαζεται μικροσκοπικη αναλυση η εστω δυνατοτητα παρατηρησης απο κοντα. Απο μια Photo ειναι πραγματικα δυσκολο να το βρεις αλλα ακομα και αν γινει αυτο να εισαι σιγουρος οτι και τα μαγαζια δεν τα φερνουν παντα με τις σωστες επιστημονικες ονομασιες.

Μιλαμε παντως για ενα κοινο κοραλλι στο χωρο οποτε δεν θα δυσκολευτεις να βρεις αυτο που σου αρεσει!

Manogr δίκαιο έχεις.

Ο λόγος που σας ρώτησα είναι από το μαγαζί που ψωνίζω σε κάθε παραγγελία αυτό το κοράλλι άρχετε διαφορετικό

Link to comment
Share on other sites

To κακό με αυτό το κοράλλι είναι ότι στο μαγαζί συνήθως θα είναι μαζεμένοι οι πολύποδες και δεν έχεις αίσθηση του πόσο μακριοί είναι και πως είναι το σχήμα του και το χρώμα τελικά. Μάλλον έχει να κάνει με το φωτισμό στα μαγαζιά.

Πάντως είναι ιδανικό υποκατάστατου καταφυγίου για clowns!!! Σα να λέμε η ανεμώνη των φτωχών :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ναι.εγω εχω ενα tomato clown και 2 clown και ο tomato δεν τους αφινει να πλισιασουν καν.και τωρα πια οι clownεχου καταλιξει πανω απο αυτο το κοραλι.καθε κατεργαρης στον παγκο του λιπον. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ναι.εγω εχω ενα tomato clown και 2 clown και ο tomato δεν τους αφινει να πλισιασουν καν.και τωρα πια οι clownεχου καταλιξει πανω απο αυτο το κοραλι.καθε κατεργαρης στον παγκο του λιπον. :lol:

Εάν τα clown που έχεις είναι percula 99% ο τοματο θα τα σκοτώσει

Γιάννος Σάββα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...