Jump to content

Γέννησε Το Ψάρι Μου Βοηθηστε


tsorbi

Recommended Posts

εχω και εγω το ιδιο προβλημα......εχς ενυδρειο 100lt και εχτεσ αγορασα ενα γλειφτη.....μαζι με ενα χρυσοψαρο....και σημερα ειδα μικρα ψαρακια μεσα....και υπεθεσα οτι γεννησανε τα υπολοιπα χρυσοψαρα που ειχω....αλλα μοιζουν πολυ με τα ψαρακια στις φωτο που ανεβασε ο φιλος

Link to comment
Share on other sites

εχω και εγω το ιδιο προβλημα......εχς ενυδρειο 100lt και εχτεσ αγορασα ενα γλειφτη.....μαζι με ενα χρυσοψαρο....και σημερα ειδα μικρα ψαρακια μεσα....και υπεθεσα οτι γεννησανε τα υπολοιπα χρυσοψαρα που ειχω....αλλα μοιζουν πολυ με τα ψαρακια στις φωτο που ανεβασε ο φιλος

χρυσόψαρα και πλεκο δεν πολυ πανε επισεις και τα λίτρα σου ειναι λίγα και για τα δυο!

κανε μια παρουσίαση του ενυδρειου σου σε καινούριο θέμα να τα πούμε απο εκει! καλως ήρθες στο φορουμ...

Link to comment
Share on other sites

εχω και εγω το ιδιο προβλημα......εχς ενυδρειο 100lt και εχτεσ αγορασα ενα γλειφτη.....μαζι με ενα χρυσοψαρο....και σημερα ειδα μικρα ψαρακια μεσα....και υπεθεσα οτι γεννησανε τα υπολοιπα χρυσοψαρα που ειχω....αλλα μοιζουν πολυ με τα ψαρακια στις φωτο που ανεβασε ο φιλος

Πόσα χρυσόψαρα έχεις; Μήπως είδες τελευταία κανένα από τα χρυσόψαρα να είναι φουσκωμένο, να κρύβεται ή να κυνηγάει το ένα το άλλο; Δεν αποκλείεται να έχεις γέννα και από τα χρυσόψαρα. Εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις μια γεννήστρα και να βάλει εκεί όποιο γόνο βρεις. Το ιδανικό θα είναι να ταίζεις ζωντανή αρτέμια, αλλιώς υπάρχει και υγρή τροφή (π.χ. Jbl Nobil Fluid) και τροφή σε πούδρα (π.χ. Jbl Novo Baby). Αν είναι γόνος από "γλύφτη" ή από άλλο ψάρι δε γνωρίζω, αλλά ίσως να ισχύουν τα ίδια.

Άνοιξε δικό σου θέμα, όπως σου είπε ο lykourgos για να το συζητήσουμε εκεί και βάλε φωτογραφίες αν μπορείς!

Link to comment
Share on other sites

eixa 4 kai extes agorasa allo ena kai to glyfth pou eipa parapanw....ta palia polles fores ekanan san na tsakwnonte (kinigouse to ena to allo) to kainourgio psari einai to mayro xrysopsaro me ta megala matia pou eksexoun(aurio tha anevasw fwto) ayto sunexeia kathete kai krybete alla otan ta taisa egine energo kai ekane voltes.....meta apo ligo ows pali kryftike

Link to comment
Share on other sites

Σε παρακαλώ άνοιξε ένα δικό σου στην κατηγορία "Ψάρια Κρύου Νερού" ή Γενικά περί γλυκού μιας και δεν ξέρουμε τι γόνος είναι (κλικ πάνω δεξιά --> Νέο θέμα) και με ελληνικά, όχι με greeklish γιατί απαγορεύεται από τον κανονισμό του φόρουμ. Δεν αποκλείεται να γέννησαν τα χρυσόψαρα. Όποιο γόνο βρεις προσεκτικά μετέφερέ τον σε ένα ξεχωριστό χώρο, π.χ. ενυδρείο, δοχείο για να μην τον φάνε τα χρυσόψαρα, τρώνε και τα αυγά και τους γόνους. Καλύτερα όμως θα είναι κατά τη γνώμη μου να τα βάλεις σε γεννήστρα στο ενυδρείο. Επειγόντως πάρε τροφή για τα μικρά γιατί θα ψοφήσουν αν δεν τραφούν. Περιμένουμε νέα σου και φωτο αν μπορεις σε δικό σου ξεχωριστό θέμα! ;)

Link to comment
Share on other sites

θα ειναι καλυτερα για οσουσ θελουν να σε βοηθησουν αν γραφεισ ελληνικα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...