Jump to content

130L Ενυδρειο Αξιζει Τελικα Για Θαλασσινο?


alexander kaminas

Recommended Posts

επισης στο μαγαζι που το ειδα μου ειπαν οτι ο σκιμμερ δεν ειναι απαραιτητος και οτι χωρις αυτον θα εκανα λιγες παραπανω αλλαγες νερου. ειναι αληθεια αυτο η ο σκιμμερ ειναι απαρετητο εξαρτημα?

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ :bigemo_harabe_net-64: ευχαριστω πολυ.επισης μηπως ξερεται ποσα και ποσο μεγαλα ψαρια μπορω να βαλω εκει μεσα? εγω σκεφτομουν το μεγαλυτερο ψαρι μου να ειναι γυρω στα 12,14εκ και να ειναι κατι σαν zebrasoma flavences yellow sailfin tang η κατι σαν ενα foxface rabbitfish.επισης εαν αποφασισω να βαλω ποτε ασπονδυλα τοτε σκεφτομουν για μερικους ερημιτες και μια coralband shrimp boxer shrimp.

Link to comment
Share on other sites

Γαριδες και ερημιτες σε αυτα τα λιτρα βαλε, τα ψαρια που αναφερεις οχι.

Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνησω με το γρηγορη φιλε αλεξανδρε.

Απο tang τα μονα που θα μπορουσες να βαλεις με ανεση και με προοπτικες σε βαθος χρονου(αν μπορουμε να το πουμε αυτο)

ειναι το chronixis και το tristis.Ισως και κανενας chtenochaetus αλλα να το παρεις μικρο κ βλεπεις στην πορεια.

Rabbitfish και fox τα οποια ανεφερες θα σε ταλαιπωρησουν και θα ταλαιπωρηθουν δυστυχως

Απο την αλλη εαν θες να τα δεις τα ψαρακια στο ενυδρειο σου να τα παρεις(σε πολυ πολυ μικρα μεγεθη) αλλα να εισαι συμβιβασμενος με την ιδεα οτι πολυ συντομα θα πρεπει να τα αποχωριστεις. :(

Link to comment
Share on other sites

καλα τοτε θα ξεκινησω με λιγα ψαρακια οπως ενα ζευγαρι κλοουν και μερικες καλογριες και θα αφησω χωρο στο ενυδρειο για κανενα μικρο χειρουργο οπως μου προτεινες.

Link to comment
Share on other sites

επισης μηπως θα χωραγε κανενα dwarf angel οπως to flame και το bicolor που ειναι ομορφα?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...