Jump to content

reverse osmosys


t@$1a

Recommended Posts

μου ειπαν οτι η αντιστροφη οσμοση ειναι αναγγαστικο να την αγορασω.ναι δεν λεω οχι αλλα ειναι και λιγι ακριβη.μιποσ τηα μπορουσα να την βολεψω καπψσ αλιος??????

Link to comment
Share on other sites

στο fish only ναι μπορεις να βαλεις νερο βρυσης

στο reef οχι .ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ οσμοση.

Link to comment
Share on other sites

Και σε reef και σε fish only θα γλυτωσεις παρα πολλα προβληματα με τη χρηση νερου απο Α/Ο. Στο reef σαφως και ειναι πολυ πιο σημαντικο οποτε θεωρω απαραιτητη τη χρηση της...προσωπικα τη συνηστω και για fish only...

Μην κανεις οικονομια σε αυτο... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Και σε reef και σε fish only θα γλυτωσεις παρα πολλα προβληματα με τη χρηση νερου απο Α/Ο. Στο reef σαφως και ειναι πολυ πιο σημαντικο οποτε θεωρω απαραιτητη τη χρηση της...προσωπικα τη συνηστω και για fish only...

Μην κανεις οικονομια σε αυτο... :lol:

:bowdown:

Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ με τα παραπάνω…

αφήνω ένα παράθυρο …. αν το ενυδρείο είναι μικρό και έχει καπάκι .. το αρχικό νερό μπορεί να αγοραστεί η να γίνει δώρο από το συνεργαζόμενο μαγαζί .. και το εξατμιζόμενο νερό να αναπληρώνεται με τσεκαρισμένο νερό από σούπερ μάρκετ ..

.. βλέπω ότι ο φίλος μας έχει 150 λίτρα ενυδρείο .. δηλ .. 5 κανιστρες 30 λίτρων …

.. οι αλλαγές του θα είναι 15-20 λίτρα δηλ 4-5 κανιστράκια των 4 λίτρων ..

..

πρέπει να έχεις υπόψη σου βέβαια ότι κατά τη διάρκεια των πρώτων μηνών …

.. όλο και κάποια έκτακτη αλλαγή νερού θα θες να κάνεις .. οπότε θα πρέπει να έχεις πάντα καβάτζα μπόλικο νεράκι.. …

αυτά που λέω προσωπικά δεν θα τα έκανα …. θα έπαιρνα αντίστροφη όσμωση θα μάθαινα να τη δουλεύω σωστά … για να είμαι σίγουρος για το αρχικό νερό μου .. πράγμα πολύ σημαντικό όταν αντιμετωπίζεις κάποιο πρόβλημα..

Έγινε επεξεργασία - salTasos
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...