Jump to content

Aptaisia Τι Να Κανω!!!


Recommended Posts

καλησπερα και απο μενα ειχα και εγω φιλε καποιες πανω στα βραχια και τα εβγαλα εξω τα ετριψα με μια βουρτσα και φρεσκο χυμο λεμονι και υστερα εριξα απανω βραστο νερο 3 -4 κανατες και τα αφησα 3 ημερες να στεγνωσουν !!!

προς το παρον δεν εχω δει τιποτα !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πριν ποσο καιρο φιλε Αγγελε εκανες αυτην την διαδικασια ??

Για πιο λογο να τριψουμε τον βραχο ?? αφου οι απταιζιες εχουν τρυπες και μπαινουν μεσα ! ! Δεν θα πιασει κατι το τριψιμο !!

Εγω θα παω με full βρασιμο , θα αναψω τζακι .... κατσαρολα ... και βρασιμο !! στο τελος ετσι να μη παει χαμενη η φωτια θα πεταξω και κανα σουβλακι και κανα λουκανικο !! ^_^

Link to comment
Share on other sites

το εκανα περιπου πριν εναμιση μηνα να σου πω την αληθεια για το λεμονι και εμενα μου το ειπαν να το κανω αλλα δεν ρωτησα το λογο

παντος το ετριψα αλλα την δουλεια την κανει το βρασιμο ...

βεβαια ολα πεθαινουν οτι υπαρχει πανω στο βραχο ....

απο τοτε που το εκανα δεν εχω δει τιποτα σε κανενα βραχο !!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

λοιπον και στα δυο ενυδρεια μου βγηκε ΟΛΟΣ ο βραχος , μπηκε σε γουβαδες και βραστηκε με νερο καυτο , εμεινε σχεδον μια βδομαδα εκτος νερου , βγηκε και ο αραγωνιτης ολος και βραστηκε και αυτος , το ενυδρειο καθαριστικε γυαλι λες και ειναι καινουργιο , εξοπλισμος και γενικος τα παντα καθαριστικαν τελεια !!

Πιστευω δεν θα ξαναδω απταιζια !!!

τωρα εχω τα κοματια ολα και φτιαχνο απο την αρχη νησιδες κολοντας τα....

σας βαζω και φωτο... και συντομα με τον βραχο....

σε εναν βραχο βρηκα μια περιεργη ανεμωνη την οποια την κρατησα και την εχω σε ενα μικρο ενυδριακι , μπορειτε να μου πειτε τι ακριβως ειναι γιατι απταιζια δεν μου μιαζει με τιποτα, ειναι σκουρα με χοντροτερα πλοκαμια , μαλιστα ειχε ξεκολισει και την πηρα και την ακουμπισα στον βραχο και περπατησε σιγα σιγα μεχρι που βρηκε σημειο και κολησε . Ειναι καλη η κακη για το κυριως ενυδρειο , αν ειναι να την σκοτώσω !

( σαν αυτην ειναι https://www.mcb.ucdavis.edu/faculty-labs/myles/For%20Sale%20Pics/Majano%202.JPG )

post-6379-0-70079700-1424385388_thumb.jpg

post-6379-0-36927900-1424385391_thumb.jpg

post-6379-0-71338000-1424385393_thumb.jpg

post-6379-0-93295700-1424385395_thumb.jpg

post-6379-0-76684300-1424385399_thumb.jpg

post-6379-0-26409800-1424385402_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία - jimmis1974
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...