Jump to content

;) hello....


aquavi_9

Recommended Posts

post-3262-1170560069_thumb.jpgKalisperase olous aytoeinaito enydreiakimou 61lt to opoio periexei 4 skalaria 2 blackghost 1 glufty kai ena plakwstomo :bowdown: mipws einai polla?? :bowdown::lol:
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι απλως πολλα,ειναι παρα πολλα.

Εγω λεω να βαλεις μερικα στο γκαμπριο και νατα στειλεις μια βολτα. :lol::bowdown::bowdown:

Link to comment
Share on other sites

τη αιδια ειναι αυτη εχεις δει πολλους βυθυ του αμαζονιου με τετοιες βλακειες

παλη καλα εχεις καλο φιλτρο

τα ψαρια σου ειναι οντως παρα πολλα και αρχιζουμε απο τους αγγελους

πρεπει να τους δωσεις ή να φτιαξεις μεγαλυτερο ενυδρειο και να τους βαλεις

αα επισης αλλαξε το φοντο και βαλε ενα μαυρο 'η οτι θες παντος οχι αφισσα

κατα τη γνωμη μου ολα αυτα

Link to comment
Share on other sites

τη αιδια ειναι αυτη εχεις δει πολλους βυθυ του αμαζονιου με τετοιες βλακειες

Μίλα καλύτερα.

mipws einai polla??

Όντως τα ψάρια σου είναι πάρα πολλά.

Φρόντισε το συντομότερο να μεταφέρεις τουλάχιστον τα σκαλάρια σε μεγαλύτερο ενυδρείο.

Για τον διάκοσμο μπορείς να βάλεις ξύλα και αληθινά φυτά,μιας

και ένα ενυδρείο καλό θα είναι να αναπαριστά τις πραγματικές συνθήκες

διαβίωσης των ψαριών.

Link to comment
Share on other sites

ειπα οτι κατα την γνωμη μου ειναι μια αηδια

τωρα για καποιον αλλον μπορει να ειναι παρει πολυ ωραιο

συγγνωμη αν πηραξε καποιον δε το ηθελα

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνοντας στη θέση του νέου μέλους - που γράφει το πρώτο του ποστ και έχει τέτοια αντιμετώπιση από κάποιο άλλο μέλος - νοιώθω πολύ άσχημα... και εγώ τουλάχιστον θέλω να ζητήσω συγνώμη για ότι γράφτηκε...

ΠΟΠΟ ήταν απαράδεκτη η φρασεολογία σου. Μπορούσες να εκφραστείς διαφορετικά. Προσπάθησε να μπεις στη ίδια θέση και να είσαι εσύ αντιμέτωπος με τέτοιες αναφορές... Δεν σου λέω να μην πεις τη γνώμη σου ούτε να μην κάνεις κριτική, αλλά εστιάζω στον τρόπο που το έκανες. Καλό είναι να προσέχουμε πολύ σε τέτοια θέματα και να σκεφτόμαστε και τις συνέπειες σε όλα τα επίπεδα...

Καλώς ήρθες aquavi_9.

Έγινε επεξεργασία - filoxenos
Link to comment
Share on other sites

ksanaleo oti den ithela na prosvalo kapoion den eixa tetia prothesi

aplos i orgi mu einai oti kathe pet shopas mas fortoni 1000ades pramata axrista

prospathise na ftiaksis to enidrio su poio fisiko tha fani poli poio oraio

na eisai sigouros /h

gia auto

kai pali siggnomi den ithela na prosvalo kanena

Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες στο ΑΖ :lol:

Με τις αλλαγες που σου ειπαν παραπανω τα παιδια το ενυδρειακι σου θα γινει ακομη καλυτερο!

Καλη συνεχεια :bowdown::bowdown:

Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες στο ΑΖ

Link to comment
Share on other sites

Καλωσόρισες στο Aquazone!

Καλό είναι να ξαναδείς λίγο την σύνθεση που έχεις κάνει!

:lol:

Σου ευχομε καλή συνέχεια!

Υ.Γ. Θα σας παρακαλέσω ξανά να μην εκφράζεστε με άσχημο τρόπο! Λίγη ευγένεια δεν βλάπτει και κυρίως σε έναν δημόσιο χώρο όπως αυτός εδώ!

Δεν θέλω να ξαναδώ παρόμοιες συμπεριφορές στο μέλλον!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλως ορισες και απο μενα!!!! Καλη διαμονη και πιστευω το τανκ σου ειναι ωραιο και με καποιες αλλαγες θα γινει ακομα πιο ωραιο!!!! :lol: Τα λιτρα για τα ψαρακια σου ειναι λιγα.Θα πρεπει να βρεις τροπο να αλλαξεις ή ενυδρειο ή να βγαλεις καποιον αριθμο ψαριων!!!!

Φιλικα...

Link to comment
Share on other sites

thanks gia tis apantiseis.... opws episis ta futa einai ali8ina to pisw meros einai mia prosorini afisa i opoia 8a allaksei kserei kaneis poso xrono exw gia na allaksw enudreio?? poso kairo 8eloun peripou gia na megalwsoun ta skalarakia ???pros to paron einai mikra sto mege8os eno dieurou....... sevastes oi aposeis sou popo :lol: o ka8enas exei dikaiwma na ekfrasei ka8e eidous apopsi eite 8etiki eite arnitiki

Link to comment
Share on other sites

:lol:

Καλώς ήρθες, καλή συνέχεια!

Link to comment
Share on other sites

post-3262-1170560069_thumb.jpgKalisperase olous aytoeinaito enydreiakimou 61lt to opoio periexei 4 skalaria 2 blackghost 1 glufty kai ena plakwstomo :bowdown: mipws einai polla?? :bowdown::lol:

ΩΡΑΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΑΚΙ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΑΜΑ ΕΣΕΝΑ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΜΗ ΣΚΑΣ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΑΣΕ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΝΑ ΛΕΝΕ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥΣ ΜΕ ΑΣΧΗΜΟ ΤΡΟΠΟ ΜΗ ΣΕ ΝΟΙΑΖΕΙ.ΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΕΚΦΡΑΣΤΟΥΝ ΣΩΣΤΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!!ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΣΟΥ!ΠΡΟΧΩΡΑ ΤΟ!!! :)

Link to comment
Share on other sites

ΩΡΑΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΑΚΙ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΑΜΑ ΕΣΕΝΑ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΜΗ ΣΚΑΣ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΑΣΕ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΝΑ ΛΕΝΕ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥΣ ΜΕ ΑΣΧΗΜΟ ΤΡΟΠΟ ΜΗ ΣΕ ΝΟΙΑΖΕΙ.ΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΕΚΦΡΑΣΤΟΥΝ ΣΩΣΤΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!!ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΣΟΥ!ΠΡΟΧΩΡΑ ΤΟ!!! :)

na sai kala seuxaristw polu :bowdown::bowdown::lol:

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΩς ΗΡΘΕΣ

το ενυδρειο σου ειναι ενα ομορφο ξεκινημα αν και δεν φαινονται τα ψαρακια σου.

εδω στο φορουμ θα δεις πολλα αλλα ενυδρεια και σε φωτο και απο κοντα και θα διαμορφωσεις μια νεα εικονα για το τι ειναι αυτος ο κοσμος που φιλοξενουμε μεσα στο δικο μας κοσμο.

πολλοι απο εμας απο αγαπη και ενθουσιασμο ξεκινησαμε με βαρυφορτωμενες γυαλες και διακοσμητικα που σημερα βλεπουμε στα πετ και γελαμε (αυτο δειχνει και η αντιδραση του φιλου ΠΟΠΟ).

χαιρομαι ιδιαιτερα που η δικη σου αντιδραση εδειξε οτι πραγματικα αγαπας το χομπυ και ειμαι σιγουρος οτι η επομενη παρουσιαση σου οποτε και αν θα ειναι αυτη θα μας κανει ολους να πουμε μονο μπραβο.

εισαι σε καλο δρομο , να τον διαβεις :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλωσόρισες στο ΑΖ. Στη θέση σου θα έβγαζα αρκετά από τα ψάρια.... είναι παααααρα πολλά, τα σκαλάρια θα ταλαιπωρηθούν πολύ στα 60 λίτρα τα blackghost (knife fish??) δεν ταιριάζουν

Ψάξε λίγο στο forum για ψάρια που ταιριάζουν στα λίτρα αυτά (π.χ. ένα ζευγάρι dwarf κιχλίδες με tetra, ζωοτόκα και άλλες ιδέες) Για τη διακόσμηση θα έβαζα πίσω μαύρο φόντο (πάρε απλό χαρτόνι από χαρτοπωλείο)

το κτίσμα και το cabrio θα τα έβγαζα αλλά όπως ανέφερε και ο aquamania αν σου αρέσουν δεν μας πέφτει λόγος, απλά προσωπικά προτιμώ κάτι που να έρχεται με φυσικό τρόπο κοντά στο βιότοπο. Βέβαια έτσι όπως πάμε σε μερικά χρόνια βλέπω το βυθό του αμαζονίου να έχει και τέτοια αντικείμενα :lol:

Για τη φράση του ΠΟΠΟ δεν νομίζω ότι ήθελε να σε θίξει απλά υπήρξε μία αυθόρμητη αντίδραση που στο γραπτό λόγο συχνά παρεξηγείται.... αν η ίδια συζήτηση γινόταν πίνοντας καφέ από κοντά, σίγουρα θα ήταν διαφορετικά έτσι δεν είναι ?? (γι' αυτό προσπαθούμε γενικά να είμαστε σχετικά πιο συγκρατημένοι στις εκφράσεις μας αφού scripta manent, αλλά καμιά φορά ξεφεύγει και καμιά κουβέντα χωρίς παρεξήγηση)

Είσαι σε καλό δρόμο αφού μπήκες στο ΑΖ, καλή συνέχεια :bowdown:

Φιλικά

Ανδρέας

Έγινε επεξεργασία - acg301
Link to comment
Share on other sites

μία αυθόρμητη αντίδραση

Όταν γράφεις κάτι έχεις χρόνο να το σκεφτείς πριν το πληκτρολογήσεις.

Δεν είναι προφορικός λόγος.Επομένως το κατά πόσο είναι αυθόρμητο ή όχι,

δεν επιδέχεται αμφιβολιών.

Link to comment
Share on other sites

Όταν γράφεις κάτι έχεις χρόνο να το σκεφτείς πριν το πληκτρολογήσεις.

Δεν είναι προφορικός λόγος.Επομένως το κατά πόσο είναι αυθόρμητο ή όχι,

δεν επιδέχεται αμφιβολιών.

Φίλε μου nikoskon θα διαφωνήσω και ταυτόχρονα θα συμφωνήσω μαζί σου γιατί τόσο στο προφορικό όσο και στο γραπτό λόγο ισχύει το ρητό ότι η γλώσσα δεν πρέπει να προτρέχει της διάνοιας. Προσωπικά όμως μπορώ να δώσω τόσο στον προφορικό όσο και στον γραπτό λόγο εδιικά αυτού του τύπου (forum ή chat) ένα ελαφρυντικό σε κάποιον που φαινομενικά λόγω του γραπτού λόγου και της έλλειψης φυσικής παρουσίας να φανεί σε κάποια περίπτωση αγενής. Ο αυθορμητισμός στο πληκτρολόγιο φυσικά και υπάρχει και το βιαστικό πάτημα του enter, χωρίς κανείς να διαβάσει για άλλη μια φορά αυτό που έγραψε, μπορεί μερικές φορές να οδηγήσει σε ομηρικούς καυγάδες όπως ακριβώς και στον προφορικό λόγο. Ο τρόπος που ο καθένας συμπεριφέρεται σε ένα forum δεν χαρακτηρίζεται από ένα μήνυμα αλλά από τη συνολική του συμπεριφορά και παρουσία και νομίζω ότι θα συμφωνούσες σε αυτό. Αυτό φυσικά δεν σημαίνει ότι δεν θα έπρεπε όποια τέτοια συμπεριφορά να μην επισημαίνεται ώστε η συζήτηση να διατηρείται σε ένα υψηλό και κόσμιο επίπεδο και προφανώς δεν υποστήριξα κάτι τέτοιο. Αν λοιπόν κάποιος συστηματικά συμπεριφέρεται έτσι τότε υπάρχει πρόβλημα.

Φιλικά

Ανδρέας

Έγινε επεξεργασία - acg301
Link to comment
Share on other sites

Ανδρέα χαρά στο κουράγιο σου να είσαι ευγενής.

Προσωπικά όταν είμαι μέλος ενός σωστού φόρουμ δεν ανέχομαι τον

κάθε έξυπνο που γράφει την χαζομάρα του.

Νοιώθω να θίγομαι γιατί εκείνη την ώρα που πατά το Enter,χωρίς να

ξαναδιαβάσει(όπως λες) αυτό που έγραψε,βιάζεται το φόρουμ.

Χαλάει ένα thread.

Αντί να ασχοληθούμε με την απορία του φίλου,ασχολούμαστε με εκείνον

που πάτησε το Enter.

Αρκετά χαλάσαμε το thread.

Sorries και καληνύχτα...

Link to comment
Share on other sites

Αντί να ασχοληθούμε με την απορία του φίλου,ασχολούμαστε με εκείνον

που πάτησε το Enter.

Αρκετά χαλάσαμε το thread.

Sorries και καληνύχτα...

Πραγματικά φίλε μου και εδώ έχεις δίκιο ;)

Καληνύχτα

Φιλικά

Ανδρέας

Link to comment
Share on other sites

το κτίσμα και το cabrio θα τα έβγαζα αλλά όπως ανέφερε και ο aquamania αν σου αρέσουν δεν μας πέφτει λόγος, απλά προσωπικά προτιμώ κάτι που να έρχεται με φυσικό τρόπο κοντά στο βιότοπο. Βέβαια έτσι όπως πάμε σε μερικά χρόνια βλέπω το βυθό του αμαζονίου να έχει και τέτοια αντικείμενα

Isws akrivws auto na 8elw na dilwsw me enydreiaki mou...... ;)

thanks gia tis sumvoules :D

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...