Jump to content

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!


jkaram

Recommended Posts

ΑΡΧΙΚΑ,ΧΑΙΡΕΤΩ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΛΗ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΥΠΕΡΟΧΗΣ ΠΑΡΕΑΣ..ΕΙΜΑΙ 21ΕΤΩΝ,ΝΕΟΣ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΤΟΥ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ (ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ 3 ΜΗΝΕΣ) ΚΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΕΝΑΣΧΟΛΗΣΗΣ ΜΟΥ,ΕΧΩ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ "ΟΔΗΓΟ" ΤΙΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΤΟΥ AQUAZONE.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΥΓΧΑΡΩ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΛΗ,ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑΣ Η' ΠΑΛΑΙΟΤΗΤΑΣ,ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΤΟΥΣ ΔΙΑΘΕΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΤΟΥΣ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΤΟΥΣ ΠΙΟ ΕΜΠΕΙΡΟΥΣ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΕΝΘΑΡΡΥΝΟΥΝ ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ ΠΙΟ ΑΠΕΙΡΟΥΣ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΕΜΠΟΔΙΑ ΚΑΙ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΟΛΟΙ ΛΙΓΟ ΠΟΛΥ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΥΜΕ ΣΤΑ ΠΡΩΤΑ ΜΑΣ ΒΗΜΑΤΑ..ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΓΙΝΟΜΑΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ ΠΑΡΕΑΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΑΝΤΑΠΕΞΕΛΘΩ ΣΕ ΟΛΑ ΟΣΑ ΑΥΤΟ ΣΥΝΕΠΑΓΕΤΑΙ..

ΕΠΕΙΔΗ ΟΜΩΣ ΚΥΡΙΟΙ ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΕΣ ΤΟΥ AQUAZONE ΘΕΩΡΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΨΑΡΙΑ MAΣ,ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΩ ΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΜΟΥ.

  1. 56L
  2. 1 ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΦΙΛΤΡΟ EHEIM 2232 400L/h
  3. 4 ramirezi 2αρσ. + 2θυλ (νομιζω)
  4. 1 rhodostomous
  5. 6 neon tetra
  6. 2 corydoras
  7. 2 platys

ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΗ

2 ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΦΥΣΙΚΟ ΞΥΛΟ

5 ΨΕΥΤΙΚΑ ΦΥΤΑ

ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΩΤΟ:

post-3152-1170786434_thumb.jpgpost-3152-1170786470_thumb.jpg

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ,ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΘΕΛΕΤΕ..

ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε jkaram καλως ηρθες στη παρεα μας.

Το ενυδρειο σου ειναι πολυ ομορφο και φτιαγμενο με πολθ μερακι.

Αν μου επιτρεπεις θα ηθελα να κανω 3 παρατηρησεις.

1. Τα platies ειναι ζωοτοκα και απαιτουν διαφορετικες συνθηκες νερου απο τα υπολοιπα.

2. Οι ροδοστομοι πρεπει να ειναι τουλαχιστον 5

3. Θα σε συμβουλευα να αντικαταστησεις τα ψευτικα φυτα με αληθινα.

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες στο ΑΖ καλο διαβασμα και καλη διαμονη ;):D

Link to comment
Share on other sites

Φιλε jkaram καλως ηρθες στη παρεα μας.

Το ενυδρειο σου ειναι πολυ ομορφο και φτιαγμενο με πολθ μερακι.

Αν μου επιτρεπεις θα ηθελα να κανω 3 παρατηρησεις.

1. Τα platies ειναι ζωοτοκα και απαιτουν διαφορετικες συνθηκες νερου απο τα υπολοιπα.

2. Οι ροδοστομοι πρεπει να ειναι τουλαχιστον 5

3. Θα σε συμβουλευα να αντικαταστησεις τα ψευτικα φυτα με αληθινα.

mpampis1969 σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια..και καθε παρατηρηση ειναι ευπροσδεκτη και επιθυμητη..

1)γνωριζω πως τα platies δεν κολλανε,ομως μου τα εκαναν δωρο και δεν μπορεσα να τα επιστρεψω και να τα αλλαξω..ετσι θα παραμεινουν προσωρινα μαζι με τα υπολοιπα μεχρι να βρω λυση συντομα..

2)οι ροδοστομοι ηταν 7,ομως μετα απο προσφατη δηλητηριαση (καποιος ψεκασε διπλα στο ενυδρειο) εμεινε ενας..μεσα στη βδομαδα θα αποκτησει παρεα..ειναι στο προγραμμα..

3)επειδη δεν εχω ακομη αρκετη εμπειρια,ηθελα τουλαχιστον στην αρχη να ελαχιστοποιησω τους παραγοντες που θα μπορουσαν να εχουν αρνητικες επιπτωσεις απο λαθος διαχειρηση μου..

σε ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον σου..

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην πιο cool παρέα του διαδυκτίου.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο! Καλή συνέχεια! ;):D

Link to comment
Share on other sites

Καλως ήρθες στην ενυδρειοπαρέα μας ;)

όμορφο το ενυδρείο σου :thumbup: φτιαγμένο με μεράκι...

καλή συνέχεια, :D

Link to comment
Share on other sites

;) Καλώς ήρθες στο ΑΖ και καλό διάβασμα
Link to comment
Share on other sites

;) στο Aquazone και καλή αρχή με το ενυδρείο σου. Οι οδηγίες που σου έδωσε ο μπάμπης είναι πολύ σωστές.

Για αρχή μπορείς να αντικαταστήσεις τα ψεύτικα φυτά με κάποια αληθινά χαμηλών απαιτήσεων. Το αποτέλεσμα θα είναι πολύ πιο φυσικό και πολύ πιο όμορφο. Διάβασμα από τα άρθρα και τις απορείες άλλων χομπιστών θα σε βοηθήσει σίγουρα στο ξεκίνημα σου.

Link to comment
Share on other sites

WELCOME to AQUAZONE φιλε jkaram ... ;)

Καλη διαμονη ... :thumbup:

Ομορφο το ενυδρειο σου ... :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

όμορφο ενυδρείο θα συμφωνήσω με τις παρατηρήσεις των υπολοίπων και ειδικά με την αντικατάσταση των φυτών με αληθινά πολύ καλή δουλεία αλλά πρώτα από όλα

:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

ΑΡΧΙΚΑ,ΧΑΙΡΕΤΩ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΛΗ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΥΠΕΡΟΧΗΣ ΠΑΡΕΑΣ..ΕΙΜΑΙ 21ΕΤΩΝ,ΝΕΟΣ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΤΟΥ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ (ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ 3 ΜΗΝΕΣ) ΚΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΕΝΑΣΧΟΛΗΣΗΣ ΜΟΥ,ΕΧΩ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ "ΟΔΗΓΟ" ΤΙΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΤΟΥ AQUAZONE.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΥΓΧΑΡΩ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΛΗ,ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑΣ Η' ΠΑΛΑΙΟΤΗΤΑΣ,ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΤΟΥΣ ΔΙΑΘΕΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΤΟΥΣ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΤΟΥΣ ΠΙΟ ΕΜΠΕΙΡΟΥΣ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΕΝΘΑΡΡΥΝΟΥΝ ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ ΠΙΟ ΑΠΕΙΡΟΥΣ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΕΜΠΟΔΙΑ ΚΑΙ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΟΛΟΙ ΛΙΓΟ ΠΟΛΥ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΥΜΕ ΣΤΑ ΠΡΩΤΑ ΜΑΣ ΒΗΜΑΤΑ..ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΓΙΝΟΜΑΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ ΠΑΡΕΑΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΑΝΤΑΠΕΞΕΛΘΩ ΣΕ ΟΛΑ ΟΣΑ ΑΥΤΟ ΣΥΝΕΠΑΓΕΤΑΙ..

ΕΠΕΙΔΗ ΟΜΩΣ ΚΥΡΙΟΙ ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΕΣ ΤΟΥ AQUAZONE ΘΕΩΡΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΨΑΡΙΑ MAΣ,ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΩ ΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΜΟΥ.

  1. 56L
  2. 1 ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΦΙΛΤΡΟ EHEIM 2232 400L/h
  3. 4 ramirezi 2αρσ. + 2θυλ (νομιζω)
  4. 1 rhodostomous
  5. 6 neon tetra
  6. 2 corydoras
  7. 2 platys

ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΗ

2 ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΦΥΣΙΚΟ ΞΥΛΟ

5 ΨΕΥΤΙΚΑ ΦΥΤΑ

ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΩΤΟ:

post-3152-1170786434_thumb.jpgpost-3152-1170786470_thumb.jpg

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ,ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΘΕΛΕΤΕ..

ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ.. :thumbup:

πολυ καλο το tank σου.με μια ενδεχομενη πυκνωση του ενυδρειου με περισσοτερα αληθινα φυτα θα ειναι τελειο!!!!

Έγινε επεξεργασία - aquamania
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...