Jump to content

εγω ειμαι ο ενοχος


athletico

Recommended Posts

παιδια συγγνωμη καταρχην που συνεχιζω σχετικα με ενα θεμα που εχει κλειδωσει αλλα θεωρω

υποχρεωση μου να πω και εγω την γνωμη μου ετεροχρονισμενα μεν αλλα τωρα ειδα το θεμα.

το θεμα αφορα το τοπικ<<απαραδεκτη συμπεριφορα μελων>>

λοιπον εγω εστειλα αν θυμαμαι καλα στον trellos το συγκεκριμενο πμ για το οποιο εχω να αναφερω τα εξης.

1) ειμαι μελος οπως και αρκετοι αλλοι σε ολα τα φορα που υπαρχουνε για τα ενυδρεια.

2) σε καμμια περιπτωση δεν ειχα διαθεση να <<ψαρεψω>> μελος απο εδω και να το παω στο φορουμ στο οποιο τον παρεπεμψα.θεωρω οτι η λεξη <<ψαρευω>> με αδικει.

3) με το να λεω experts τα μελη του αλλου φορουμ εννοω οτι εκει ασχολουντε αποκλειστικα με το θαλασσινο. και δεν εννοω οτι εκει γνωριζουν και δεν γνωριζουν εδω.δηλ.η εννοια της λεξης αφορα την ειδικοτητα και οχι την ποιοτητα των παρεχομενων υπηρεσιων.

4) σε καμμια περιπτωση δεν ηθελα ουτε θελω να μειωσω την αξια και την πολυτιμη βοηθεια των υπευθυνων του ΑΖ τους οποιους θα ημουνα ο τελευταιος που θα εκρινα αρνητικα εμμεσα ή αμεσα.

θεωρω οτι οι συντελεστες και τα μελη του ΑΖ προσφερουν χωρις φειδω τις γνωσεις τους και παρεχουν αμεριστη βοηθεια σε οποιον τους τη ζητησει.

αυτο εχει συμβει και σε μενα αρκετες ή τουλαχιστον οσες φορες την εχω ζητησει.

και μονο το γεγονος οτι καποιοι χομπιστες αφιερωνουν αρκετες ωρες ωστε να υπαρχει αυτος ο χωρος ο οποιος παρεχει βοηθεια σε μας τους καθιστα σεβασμιους τουλαχιστον στα ματια τα δικα μου.

5) απο την αλλη δεν θα μπορουσα να μην αναφερθω στο γεγονος οτι τα πμ παρακολουθουντε.

θελω να πω και χωρις να γνωριζω τι συμβαινει σε αλλα φορα γενικοτερα οχι μονο στα ενυδρειακα,οτι τα πμ δεν πρεπει να εχουν την ενοια της διασφαλισης του απορρητου απο τον οποιοδηποτε?ειτε αυτος λεγεται admin ειτε mod?

εγω μπορει να επικοινωνω με καποιο μελος και να του λεω τα προσωπικα μου προβληματα.πρεπει να γινοντε γνωστα ακομα και στους υπευθυνους του χωρου?

ξαναλεω τι ειναι το σωστο ,το νομιμο και τι πρεπει να ισχυει δεν το γνωριζω.και μια που το εφερε η κουβεντα θα ηθελα μια απαντηση πανω σε αυτο.

κλεινοντας θα ηθελα να ζητησω ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ για την οποιαδηποτε αναστατωση και παρακαλω να θεωρησετε τα αναγραφομενα μου ως ειλικρινη.

σας ευχαριστω και ελπιζω να μην σας κουρασα

Link to comment
Share on other sites

5) απο την αλλη δεν θα μπορουσα να μην αναφερθω στο γεγονος οτι τα πμ παρακολουθουντε.

θελω να πω και χωρις να γνωριζω τι συμβαινει σε αλλα φορα γενικοτερα οχι μονο στα ενυδρειακα,οτι τα πμ δεν πρεπει να εχουν την ενοια της διασφαλισης του απορρητου απο τον οποιοδηποτε?ειτε αυτος λεγεται admin ειτε mod?

εγω μπορει να επικοινωνω με καποιο μελος και να του λεω τα προσωπικα μου προβληματα.πρεπει να γινοντε γνωστα ακομα και στους υπευθυνους του χωρου?

ξαναλεω τι ειναι το σωστο ,το νομιμο και τι πρεπει να ισχυει δεν το γνωριζω.και μια που το εφερε η κουβεντα θα ηθελα μια απαντηση πανω σε αυτο.

Αυτο που το ειδες ???? ΠΟΙΟΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝΤΑΙ ΕΔΩ ΤΑ PM ????? Σε παρακαλω να ανακαλεσεις αμεσα διοτι οπως μπορεις να τσεκαρεις παντου στο συγκεκριμενο προγραμμα forum ολα τα ΠΜ ειναι κρυπτογραφημενα και δεν μπορει να τα διαβασει και να τα παρακολουθησει ΚΑΝΕΙΣ!! Σε αλλα δωρεαν πακετα forum ειναι δυνατη η παρακολουθηση...οχι εδω!! Το οτι καποιος που του εστειλες εσυ ΠΜ αποφασισε να το στειλει απο μονος του σε καποιον δεν σημαινει οτι παρακολουθει κανεις τα μηνυματα! Ο παραληπτης το εστειλε καπου....τοσο απλο ειναι !!

Οσο για ολα τα αλλα θεματα δεν θα ηθελα να τα σχολιαζω αφου ειναι καθαρα προσωπικες αποψεις που εχουν αναλυθει στο αλλο Post...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Παρεμβαίνω για να προλάβω το όποιο θέμα!

Το πμ είχε σταλεί σε μένα πριν πολύ πολυ καιρό!

Ισως να ειχες στείλει και στον τρελλό δεν ξέρω!

με τον george_hmmy μιλάμε αρκετά και πριν που ήταν μοντερέιτορ και μετέπειτα

περισσότερο!

Σε κάποια συζήτηση σχετικά με άλλο φόρουμ του πολυτεχνείου του ποιάσαμε

συζήτηση περι σπάμμερς! έ και του είπα οτι και στο Αζ είχε παίξει τέτοιο αντίστοιχο

θέμα μεταξύ μας!

Έπειτα ο george hmmy με ρώτησε εάν θα με ενοχλούσε να το αναφέρει στους άντμινς..κτλ

και του είπα όχι αφού το θέμα είναι παλίο, μιλάμε για πλέον 10 μήνες πρίν!

Τέσπα τα λέω όλα αυτά για να μην γίνει καμία άμεση παρερμηνεία του

γεγονότος ότι αναφέρεις οτι τα πμ διαβάζονται! Διότι εάν διαβάζονταν θα είχε

γίνει θέμα θεωρώ πρίν 10 μήνες και όχι οταν το μαθε ο george hmmy απο μένα!

σε όλα τα άλλα με που λές συμφωνό οτι για εμάς τους απλούς χρήστες

δεν έχουμε τπτ να χωρίσουμε και μακάρι να ήταν ολοι σε ένα φόρουμ!

Σόρι που βγήκε το θέμα έτσι στην επιφάνεια πάντως παρεξηγήσεις γίνονται

και θα γίνονται ! ειδικά οταν ο γραπτός λόγος είναι βιαστικός !

Link to comment
Share on other sites

σαφως και ανακαλω.μανο δεν γνωριζω ουτε τι ισυει εδω ουτε σε αλλα φορα και το αναφερω.το θετω σαν ερωτημα για το τι ισχυει,γενικα. και δεν το ανεφερα οτι με πειραξε οτι μαθευτηκε το πμ.προς θεου για αυτο και οι τοποθετησεις μου πανω σε αυτο.οτε ειμαι γνωστης η/υ για να μπορω να τσεκαρω αν ειναι κρυπτογραφημενα και σιγουρα η απαντηση σου με καλυπτει απολυτα.

στεφανε δεν τρεχει τπτ.

σε καμμια περιπτωση δεν πε πειραξε το οτι αναφερθηκε και βγηκε στην φορα επειδη ειλικρινα δεν ειχα κακη προθεση και νομιζω οτι οι τοποθετησεις μου να καλυπτουν τους θιγομενους.

και παλι συγγνωμη αν δημιουργησα θεμα

Έγινε επεξεργασία - athletico
Link to comment
Share on other sites

μανο δεν σε προλαβα μιας και εγραφα σιγα σιγα...

νομιζω η απαντηση μου τα διασαφηνιζει

Link to comment
Share on other sites

μανο δεν σε προλαβα μιας και εγραφα σιγα σιγα...

νομιζω η απαντηση μου τα διασαφηνιζει

Ναι εγραψα αμεσα μιας και με τετοια θεματα δεν παιζουμε... οι administrators αγορασαν ενα εμπορικο πακετο και γι αυτο τον λογο (μιας και στα δωρεαν Phbb κτλ τα ΠΜ διαβαζονται) και δεν ειναι σωστο να μενουν στον αερα τετοια υπονοουμενα! Πραγματικα το να παρακολουθει καποιος ΠΜ ειναι απαραδεκτο και γι αυτο εγινα εξαλος αφου ηταν απο την αρχη κατανοητο οτι το μηνυμα το εστειλε μονος του ο παραληπτης (δηλαδη εσυ οπως λες τωρα) στον george_hmmy.

Παντως Στεφανε ευχαριστουμε για την διευκρινηση μιας και ξεκαθαριζει ακομα περισσοτερα τα παντα... ...

Link to comment
Share on other sites

και να μην απαντουσε ο στεφανος η θεση σου οτι τα πμ δεν παρακολουθουντε, μανο αρκουσε για να γινει κατανοητο σε ολους το τι ισχυει.

και καλα εκανες και ανεφερες για το πακετο αυτο που αγοραστηκε για να μην υπαρξει καμμια αμφιβολια για το τι ισχυει.

Link to comment
Share on other sites

Ναι εγραψα αμεσα μιας και με τετοια θεματα δεν παιζουμε... οι administrators αγορασαν ενα εμπορικο πακετο και γι αυτο τον λογο (μιας και στα δωρεαν Phbb κτλ τα ΠΜ διαβαζονται) και δεν ειναι σωστο να μενουν στον αερα τετοια υπονοουμενα! Πραγματικα το να παρακολουθει καποιος ΠΜ ειναι απαραδεκτο και γι αυτο εγινα εξαλος αφου ηταν απο την αρχη κατανοητο οτι το μηνυμα το εστειλε μονος του ο παραληπτης (δηλαδη εσυ οπως λες τωρα) στον george_hmmy.

Παντως Στεφανε ευχαριστουμε για την διευκρινηση μιας και ξεκαθαριζει ακομα περισσοτερα τα παντα... ...

Και για να γίνουν ποιο ξεκάθαρα τα πράγματα,

κατ εμέ ο athletico δεν ηταν παρακεινούμενος από κανέναν!

προσωπική επιλογή του ηταν και το έθεσε έτσι!

Προς θεού μην γίνει "δικαστήριο"!

απλα και ξεκάθαρα πράγματα!

Link to comment
Share on other sites

Και για να γίνουν ποιο ξεκάθαρα τα πράγματα,

κατ εμέ ο athletico δεν ηταν παρακεινούμενος από κανέναν!

προσωπική επιλογή του ηταν και το έθεσε έτσι!

Προς θεού μην γίνει "δικαστήριο"!

απλα και ξεκάθαρα πράγματα!

Εδω Στεφανε δεν περνουμε κεφαλια. Αλιμονο. Καμια διαθεση για δικαστηριο. Ισα ισα που τον τιμαει που βγηκε δημοσια, εξηγηθηκε και ζητησε συγνωμη εαν ετσι οπως το εθεσε μειωνε το χωρο εδω. Ηθελε θαρος αυτο. Ενω θα μπορουσε ανετα να κρυφτει πισω απο το πληκτρολογιο και να μην πει τιποτα.

Απλα θα ζητησω στο μελλον να προσεχουμε πως εκφραζομαστε, διοτι επειδη στο παρελθον ειχαμε ζησει καταστασεις με διαβασματα p.m. και ηταν πολυ ασχημες και υποκριτηκες. Οταν δημιουργηθηκε το Aquazone, θελαμε αυτα τα πραγματα απλα να μην υπαρχουν. Ουτε υπονοια οτι μπορει να γινει κατι τετοιο. Για αυτο και ειμαστε πολυ σοβαροι σε θεματα ασφαλειας. Διοτι οτι δεν θελουμε να μας κανουν, δεν θελουμε να κανουμε εμεις στους αλλους. Αυτη ειναι η αρχη μας για το σεβασμο των εαυτων μας πανω απο ολα.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχήν θα ήθελα να σημειώσω ότι οι διασαφηνίσεις από πλευράς του Φίλου μας athletico, αλλά και από τον stefanos, τιμά και τους δύο ιδιαίτερα, αφού τελικά λύνεται η όλη παρεξήγηση, που φαίνεται πως δημιουργήθηκε χωρίς λόγο.

Από τις απόψεις, που τέθηκαν, στον προηγούμενο διάλογο, ίσως κάποιες να ήταν λίγο υπερβολικές, με αποτέλεσμα το όλο θέμα να πάρει την διάσταση, που δεν έπρεπε.

Από πλευράς της ομάδας του Aquazone, σε καμία περίπτωση δεν θεωρήσαμε, ότι δεχόμαστε οργανωμένη επίθεση από "εχθρικά στρατόπεδα", αλλά ότι πρόκειται για κάποιο μεμονωμένο περιστατικό με αγαθές προθέσεις.

Άλλωστε οποιαδήποτε άλλη κριτική, το μόνο αποτέλεσμα που θα επέφερε, θα ήταν να υποβιβάσει την νοημοσύνη των μελών μας, που είμαι σίγουρος ότι από μόνα τους μπορούν να κρίνουν και να βγάλουν τα συμπεράσματά τους, σε οποιοδήποτε χώρο και αν βρίσκονται.

Προσωπικά, χαίρομαι ιδιαίτερα, που το θέμα αυτό ολοκληρώθηκε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο, χωρίς να πλανώνται, έστω και ελάχιστα συννεφάκια αμφιβολιών.

Όσον αφορά, την παρακολούθηση των πμ, ήδη οι προηγούμενοι από εμένα απάντησαν πλήρως, πως κάτι τέτοιο ΔΕΝ υφίσταται και ΔΕΝ μπορεί να υφίσταται, από την όλη δομή του site.

Η ανώνυμη δημοσιοποίηση, των περιεχομένων των δύο πμ, που προαναφέρθηκαν, αφορά καθαρά πρωτοβουλία του παραλήπτη και ΜΟΝΟ.

Μετά από αυτά θεωρώ, πως το θέμα θεωρείται πλέον ολοκληρωμένο και δεν υπάρχει λόγος να συνεχιστεί, άλλος ένας μακρυσκελής διάλογος, χωρίς λόγο και σημασία.

Ας τερματίσουμε, λοιπόν την συζήτησή μας εδώ και ο καθένας, μπορεί εύκολα να βγάλει τα συμπεράσματά του.

Με εκτίμηση

Νίκος Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...