Jump to content

ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΕΝΥΔΡΙΟΥ


agiohori

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΕΙΜΑΙ ΑΡΧΑΡΙΟΣ ΣΤΟΝ ΧΩΡΟ ΤΟΥ ΕΝΥΔΡΙΟΥ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΩ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΣΑΣ ΦΥΣΙΚΑ ΕΝΟΣ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ ΠΕΡΙΠΟΥ 120Χ50Χ45 ΚΑΙ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΤΟΥ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήλθες στο Aquazone.

Αυτό που σκέφτεσαι δεν είναι καθόλου εύκολη υπόθεση για κάποιον που δεν έχει εμπειρία στις κατασκευές ενυδρείων - ειδικά λόγω μεγέθους το λέω και πάντα κατά τη γνώμη μου...

Μπες στην κατηγορία DIY και διάβασε όλα τα σχετικά ποστ με προσοχή. Εάν η ανάγνωσή τους δεν σε αποτρέψει από το εγχείρημα που σκέφτεσαι, άνοιξε καινούριο θέμα εκεί με τις απορίες σου συγκεκριμένα, να το συζητήσουμε. ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλως ορισες και απο εμενα και καλη διαμονη! :thumbup:

Η γνωμη μου ειναι να ξεκινησεις με κατι ετοιμο του εμποριου,εστω και σε πιο μικρες διαστασεις και να παρεις το βαπτισμα με αυτο!!!Θα δεις πως μπορεις να μαθεις αρκετα απο αυτο(ποιοτητα νερου,συντηρηση ψαριων-ειδος ψαριων και φυτων) θα δεις τι σου ταιριαζει απο ολα αυτα και αργοτερα να που θα εχεις καταληξει καπου,να ξεκινησεις με κατι πιο μεγαλο!Θα ειναι κριμα να στησεις κατι μεγαλο(270λιτρα περιπου ειναι το τανκ που περιγραφεις) με καποιο ειδος ψαριων και στην πορεια να αλλαξεις πορεια με αλλο ειδος ψαριων η τυπο ενυδρειου...(και το κοστος θα ειναι αρκετα μεγαλο σε εξοπλισμο) Το σημαντικοτερο οτι θα ταλαιπωρηθεις εσυ και μπορει να απογοητευτεις! :D

Απο την δικια μου την μερια ομως μ'αρεσεις γιατι μαλλον εισαι ετοιμος να πεσεις στα βαθια!!!! ;)

Σκεψου το και το ξανασυζηταμε!!!!!

Φιλικα

Link to comment
Share on other sites

:thumbup:

Καλώς ήρθες! Θα συμφωνήσω με τον chgiannis, αλλά βέβαια η απόφαση είναι δική σου :)

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Καλωσόρισες στο Aquazone

Link to comment
Share on other sites

Γειά και καλως-όρισες! Επειδή και εγώ αρχάριος είμαι θα σε συμβούλευα να ξεκινήσεις με ένα έτοιμο ενυδρείο. (Συμφωνώ με τους προλαλίσαντες). Έίναι τόσα πολλά και καινούρια τα πράγματα που πρέπει να μάθεις ώστε άσε στους άλλους την κατασκευή του. Κατάλιξε πρώτα-πρώτα στο τί ψάρια θα βάλεις μέσα,τον εξοπλισμό. 120Χ50Χ40 είναι και το δικό μου ενυδρείο. Χρειάζεσαι πολλή πολλή υπομονή μέχρι το στρώσημο να τελειώσει και να προσθέσεις τα ψάρια.

Καλή συνέχεια!

Link to comment
Share on other sites

WELCOME to AQUAZONE φιλε agiohori ... :thumbup:

Καλη διαμονη και καλο διαβασμα ... :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...