Jump to content

Νεα Προσπαθεια Για Reef.


Κωστας Τ

Recommended Posts

και οταν μεγαλωσουν θα :bigemo_harabe_net-78:

Νικο σε ΙΚΕΤΕΥΩ φιλε...την επομενη φορα που θα τρακαρουμε μπορεις να μου κανεις αναπαρασταση

της παραπανω εικονιτσας πως θα πλησιαζεις το ενυδρειο?

Φιλε το εκανα εικονα στο μυαλο μου και εχω λιωωωσει στα γελια! :hysterical::hysterical::bigemo_harabe_net-146:

Link to comment
Share on other sites

Αααα. Α ωραία πράματααααα!!Μεγειές φιλαράκι!Όσο για τον Δημήτρη χίλια μπράβο για την κίνηση του!

Άντε σιγά σιγά έχεις ξεκινήσει και βάζεις χρώμα!Φτου φτου!!!

ΥΓ.Τα ζωανθάκια μην τα υποτιμάς κώστα....μπορεί να σου γεμίσουν όλον τον βράχο....αυτό βιώνω εγώ πλέον και έχω αρχίσει και κόβω,γιατί σκαρφαλώνουν μέχρι και πάνω στα σκληρα!!

να σαι καλα Κωστα.ευχαριστω.

πλεον δεν υποτιμω κανενα κοραλι μιας και το καθενα εχει την δικια του ομορφια

και εχει να δωσει κατι στο ενυδρειο.

Κώστα πραγματικά εύχομαι τα καλύτερα για το ενυδρείο σου και να το δεις μέσα στο χρώμα....

ευχαριστω Θαναση.να σαι καλα.

ευχομαι και εγω οτι καλυτερο για το δικο σου.

+1000.....απο τα σπανια παιδια-χαρακτηρες ο κωστας!

με κακομαθενετε κ.Συντονιστα. :blush: :blush: :blush:

Κώστα πολυ ωραία το πας να το χαίρεσαι!

να σαι καλα Λυκουργο.

και οταν μεγαλωσουν θα :bigemo_harabe_net-78:

τι εννοεις κ.niknik?θα ερθεις στα μουλωχτα η θα κανεις κουτσο απο την χαρα σου? :D :D

μαζι με το baner του aquascape +1000.

μην κανεις τετοιες δηλωσεις γιατι σε περιπτωση ψηφοφοριας θα κατηγορηθουμε

οτι εππηρεαζουμε τους ψηφοφορους :D :D

Πολύ όμορφα ζοας!

να σαι καλα Πανο.

Νικο σε ΙΚΕΤΕΥΩ φιλε...την επομενη φορα που θα τρακαρουμε μπορεις να μου κανεις αναπαρασταση

της παραπανω εικονιτσας πως θα πλησιαζεις το ενυδρειο?

Φιλε το εκανα εικονα στο μυαλο μου και εχω λιωωωσει στα γελια! :hysterical::hysterical::bigemo_harabe_net-146:

:bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

μετα τα ευχαριστα νεα με τις προσθηκες κοραλιων εχω και μια ασχημη εξελιξη.

ολα τα ψαρια εκτος απο τον κλοουν εχουν γεμισει ick.εδω και 3-4 μερες ηταν αποχρωματισμενα

,εμφανες σημαδι στρες,αλλα πλεον εκτος αυτου εχουν γινει χαλια.

τρωνε και συμπεριφερονται κανονικα αλλα μαλλον θα εχω απωλειες. :bigemo_harabe_net-111:

Link to comment
Share on other sites

Mην πανικοβάλλεσαι για αρχή!

Βάζε στο τάσμα τους σκόρδο και βιταμίνες και τάιζε εναλλάξ. 1 σκόρδο 1 βιταμίνες.

Καλά είναι το garlic guard και το vitality.

Αν έχεις reef plus μπορείς και με εκείνο να εμπλουτίσεις την τροφή τους.

Link to comment
Share on other sites

Mην πανικοβάλλεσαι για αρχή!

Βάζε στο τάσμα τους σκόρδο και βιταμίνες και τάιζε εναλλάξ. 1 σκόρδο 1 βιταμίνες.

Καλά είναι το garlic guard και το vitality.

Αν έχεις reef plus μπορείς και με εκείνο να εμπλουτίσεις την τροφή τους.

δεν ειναι θεμα πανικου Πανο,οσο το ξενερωμα πανω που πας καλα να στραβωνει

η κατασταση.

ευχαριστω για τις συμβουλες.

σκεφτομουν να ανεβασω και τη θερμοκρασια.

Έγινε επεξεργασία - Κωστας Τ
Link to comment
Share on other sites

ΚΩΣΤΑ κανε μια μεγαλη αλλαγη ταισε με σκορδο οπως σου ειπε και ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ και ριξε μου βακτηρια .μου κανει για υπερφορτωση.Αμμωνια εχεις?

Link to comment
Share on other sites

ΚΩΣΤΑ κανε μια μεγαλη αλλαγη ταισε με σκορδο οπως σου ειπε και ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ και ριξε μου βακτηρια .μου κανει για υπερφορτωση.Αμμωνια εχεις?

αλλαγη ειχα σκοπο να κανω αυριο Νικο μιας και ξελασκαρισα λιγο.

αμμωνια δεν εχω μετρησει για να σου πω.παω να μετρησω τωρα και επανερχομαι.

Link to comment
Share on other sites

εκανα μετρησεις.

αμμωνια 0

νιτρωδη 0

νιτρικα 25

το μονο που αλλαξε στο ενυδρειο ειναι λογω κλειστων καπακιων στο ενυδρειο η θερμοκρασια

ανεβηκε στους 29 βαθμους.

εκτος αυτου λογω εργασιων στο καθιστικο υπηρχε συνεχεια κινηση για δυο μερες μπροστα στο ενυδρειο

και ενδεχομενως να στρεσσαριστηκαν.

Link to comment
Share on other sites

Κωστή,κράτα την θερμοκρασία εκεί (29),άνοιξε όμως τα flaps από το ενυδρείο....!ph έχεις μετρήσει;Αν το ενυδρείο δεν παίρνει απρκή οξυγόνο τότε λογικά θα πέφτει...και το βράδυ μπορεί να πέφτει επικίνδυνα (το λέω με κάθε επιφύλαξη γιατί μπορεί να είμαι και λάθος)!Αν θες σου στέλνω και το garlic guard και τις fishtamins αύριο με κούριερ στα καπάκια πουρνο πουρνό!Προσπάθησε όσο μπορείς να κόψεις τα πήγαινε έλα μπροστά από το ενυδρείο και θα στανιάρουν τα ζωντανά!

Link to comment
Share on other sites

χαμηλωσε την θερμοκρασια αμεσα και ριξε βακτηρια

η θερμοκρασια εχει πεσει απο εχθες στο 26 και διατηρειται εκει.

βακτηρια δεν εχω διαθεσιμα.θα δω μηπως παρω αυριο.

Link to comment
Share on other sites

χαμηλωσε την θερμοκρασια αμεσα και ριξε βακτηρια

Νικόλα η υψηλή θερμοκρασία κάνει καλό όταν υπάρχει ick στο ενυδρείο!Κώστα είναι σίγουρα ick;Χωρίς να θέλω να σε θορυβήσω,μήπως είναι σαν πούδρα επάνω τους...;Μπορείς να βοηθήσεις τα ψάρια και με το herbtana!Το έχω κι αυτό και στο στέλνω όποτε το θελήσεις!Φοβάμαι για oodinium.....

Link to comment
Share on other sites

Κωστή,κράτα την θερμοκρασία εκεί (29),άνοιξε όμως τα flaps από το ενυδρείο....!ph έχεις μετρήσει;Αν το ενυδρείο δεν παίρνει απρκή οξυγόνο τότε λογικά θα πέφτει...και το βράδυ μπορεί να πέφτει επικίνδυνα (το λέω με κάθε επιφύλαξη γιατί μπορεί να είμαι και λάθος)!Αν θες σου στέλνω και το garlic guard και τις fishtamins αύριο με κούριερ στα καπάκια πουρνο πουρνό!Προσπάθησε όσο μπορείς να κόψεις τα πήγαινε έλα μπροστά από το ενυδρείο και θα στανιάρουν τα ζωντανά!

να σαι καλα Κωστα για τη προσφορα αλλα αν ειναι

θα παω πουρνο πουρνο οπως λες να προμηθευτω γιατι με τα τανγκς πρεπει

να υπαρχουν στο ντουλαπι.

αν πω της γυναικας οτι θα αφησω το καθιστικο αβαφτο για λιγες μερες για να συνελθουν

τα ψαρια βλεπω να κοιμαμαι σε παγκακι. :D :D

Link to comment
Share on other sites

δεν συμφωνο σε αυτο μια up μια down

Ναι αφού την κατέβασε όντως καλύτερα σταθερή εκεί...με πρόλαβε και το πόσταρα αφού μας είπε ότι την κατέβασε....πάντως η υψηλή θερμοκρασία κάνει καλό σε τέτοιες περιπτώσεις!
Link to comment
Share on other sites

φιλε κωστα ελπιζω να πανε καλά αν θελεις herbtana εχω και μπορεις και σημερα αν μπορεις και θελεις να ερθεις να σου δωσω

να σαι καλα Λυκουργο.αν ειναι θα παρω και εγω να τα εχω μιας και θα χρειαζονται.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είναι στίγματα και είναι σαν πούδρα που από το πλάι φαίνεται πιο έντονα ίσως είναι και oodinium...(φτου φτου μακριά από εμάς κουνιέμαι από την θέση μου)....είναι πολύ πιο επιθετικό και όπου βρει ξενιστή τα κάνει όλα κ@λ0ς!Όπως και να έχει πρέπει να δοκιμάσεις το herbtana...είναι ολόκληρο treatment Κώστα και θα σου πάρει μέρες!Εγώ με αυτό (να'σαι καλά Ταν) έσωσα τον χαβανέζο!Μπορώ να σου στείλω και την UV αν θες!παίζει μεγάλο ρόλο και αυτή,γιατί το παράσιτο δεν μπορεί να μεταπηδήσει από τον έναν ξενιστή σε άλλον!

Έγινε επεξεργασία - kostaskappa
Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα Λυκουργο.αν ειναι θα παρω και εγω να τα εχω μιας και θα χρειαζονται.

εχω πολυ δεν το χρειαζομαι μιας και νομιζω οτι το μονο που μπορει να κανει ειναι να καθυστερεί το μοιραίο αυτο το λεω βαση δικιας μου εμπειρίας σε δυο περιστατικα δεν προκειτε να το ριξω ειναι καινουριο αμα θες στειλε πμ στην γλυφαδα μενω για την ωρα μην μασας κοιμαμαι πολυ αργα!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...