Jump to content

Blue Acara


aquamania

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους!αυτη ειναι μια φωτογραφια του αγαπημενου μου Blue Acara!τα σχολια σας παρακαλω!

η φωτογραφια ειναι 100% αληθινη απο το ενυδρειο μου.εχει τραβηχτει με το φως του δωματιου σβηστο και με κινητο(Nokia 6170).υπευθυνος για την ληψη αυτης της φωτογραφιας ειναι ο πατερας μου.εγω παντως οταν την ειδα επαθα πλακα

περιμενω σχολια παιδια....

post-2641-1172098008_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλή η φωτό αλλά αν δεν ειναι για δωρεά ή πώληση μάλλον εισαι σε λάθος κατηγορία.Για κιχλίδες μεριά σε βλέπω για σχολιασμό.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.δικιο εχετε.αν μπορειτε μεταφερετε το θεμα μου στην σωστη κατηγορια.ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!αυτη ειναι μια φωτογραφια του αγαπημενου μου Blue Acara!τα σχολια σας παρακαλω!

η φωτογραφια ειναι 100% αληθινη απο το ενυδρειο μου.εχει τραβηχτει με το φως του δωματιου σβηστο και με κινητο(Nokia 6170).υπευθυνος για την ληψη αυτης της φωτογραφιας ειναι ο πατερας μου.εγω παντως οταν την ειδα επαθα πλακα

περιμενω σχολια παιδια....

πανεμορφο ψαρι καλη φωτο.Αλλα μπορεισ να μου πεισ αν εχει καποιο αλλο συγκεκριμενο ονομα αυτη η κιχλιδα,γιατι αλλου που εψαξα δεν βρηκα με τετοιο υπεροχο χρωμα.Ηταν Blue Acara αλλα δεν ειχε τετοιο χρωμα.ενδιαφερομαι αν την πουλασ.

Link to comment
Share on other sites

πανεμορφο ψαρι καλη φωτο.Αλλα μπορεισ να μου πεισ αν εχει καποιο αλλο συγκεκριμενο ονομα αυτη η κιχλιδα,γιατι αλλου που εψαξα δεν βρηκα με τετοιο υπεροχο χρωμα.Ηταν Blue Acara αλλα δεν ειχε τετοιο χρωμα.ενδιαφερομαι αν την πουλασ.

σαν Blue Acara την αγορασα απο το μαγαζι.τωρα για αλλο ονομα δεν θυμαμαι.φιλε μου δεν την πουλαω γιατι ειναι η μασκοτ του ενυδρειου μου

Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγω ενα παρομοιο ψαρακι που τα χρωματα στα τελειωματα

των πτερυγειων του ( ειδικα της ουρας ) μιαζουν με αυτο Green Terror / Green Terror photo shoot

αλλα το Blue acara μοιαζει πολυ με αυτο Blue Acara / Blue Acara photo shoot :thumbup: .

Στο μαγαζι μου ειπαν και εμενα Blue Acara

Δεν ειμαι 100% σιγουρος αν το site αυτο ειναι αληθες ,

λογικα πρεπει γιατι εχει πολλα ειδη και πληροφοριες γενικα σωστες σε αλλα ειδη

Ουτε και εγω μπορω να καταλαβω ποιο απο τα 2 ειναι :) . Το δικο μου ψαρακι ειναι αυτο Ψαρακας υπο αναγνωριση

Έγινε επεξεργασία - Slasher
Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγω ενα παρομοιο ψαρακι που τα χρωματα στα τελειωματα

των πτερυγειων του ( ειδικα της ουρας ) μιαζουν με αυτο Green Terror / Green Terror photo shoot

αλλα το Blue acara μοιαζει πολυ με αυτο Blue Acara / Blue Acara photo shoot :thumbup: .

Στο μαγαζι μου ειπαν και εμενα Blue Acara

Δεν ειμαι 100% σιγουρος αν το site αυτο ειναι αληθες ,

λογικα πρεπει γιατι εχει πολλα ειδη και πληροφοριες γενικα σωστες σε αλλα ειδη

Ουτε και εγω μπορω να καταλαβω ποιο απο τα 2 ειναι :) . Το δικο μου ψαρακι ειναι αυτο Ψαρακας υπο αναγνωριση

ομορφο και το δικο σου ψαρακι :band:

Link to comment
Share on other sites

Nα σας ζησουν !!! :) Πανεμορφα και τα δυο :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραια και η φοτο(μπηκε και στο avatar)και το ψαρι.

Link to comment
Share on other sites

ωραία η φώτο σου και πολύ ωραία σαν avatar.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφος ο ψάρης σου. Να τον χαίρεσαι!!! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ παιδια για τα καλα σας λογια.σε λιγο καιρο θα σας ανεβασω φωτογραφιες οπου φιλιεται το συγκεκριμενο ψαρι μου με το ζευγαρι του στο στομα και μολις μαθω πως ανεβαινουν και βιντεακια θα σας στειλω και βιντεο απο 2 γεννες τους!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Η φωτογραφια ειναι πολυ ωραια, το ψαρι το ιδιο, αλλα δεν ειναι Blue accara αλλα Green terror. Δυστυχως συχνα πουλιονται σαν Blue accara απο καταστηματα. Το ιδιο επαθα και εγω :rasp: με 2 κοματια που αγορασα απο καταστημα και παρα λιγο να μου χαλασουν το ενυδρειο. Ψαχνοντας ανακαλυψα πως προκειται για πιο αγριο ψαρι και γιαυτο τον λογο το αναφερω. Ιδου και μερικα λινκς

Blue-Acara

blueacara

green terror

green terror

Link to comment
Share on other sites

μην το παρακανουμε.. οι green terror δεν ειναι τοσο επιθετικοι οσο τους κανει το ονομα τους.. αν τους εβαζα σε μια κατηγορια (καθως εχω αρκετα μεγαλη εμπειρια με επιθετικα ψαρια) θα τους εβαζα στα ημι-αγρια. απλα επειδη φτανουν ενα μεγεθος περι 25-30 εκ εχουν πλεονεκτημα απεναντι σε καποια μικροτερα τους ψαρια.

εγω εχω ενα ζευγαρι γκριν τερορς στο ενυδρειο μου στο οποιο φιλοξενο κυριος γεωφαγους... ουδεποτε εχει δημιουργηθει το παραμικρο προβλημα εδω και περιπου ενα χρονο

Link to comment
Share on other sites

Είναι όντως Green Terror και όχι Blue Acara.

μην το παρακανουμε.. οι green terror δεν ειναι τοσο επιθετικοι οσο τους κανει το ονομα τους..

Μάλλον έχεις πέσει στην περίπτωση. Το όνομα δεν είναι τυχαίο και τουλάχιστον στα βιβλία που έχω διαβάσει το χαρακτηρίζουν πολύ επιθετικό.

Ένα που είχα, είχε τσακίσει ένα Texas και μετά ένα Jack Dempsey.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.εγω το εχω μαζι και με 2 ζεβρες 1 χρονο περιπου που ειναι στο μεγεθος οι μισες απο αυτο και προς το παρον δεν εχω καπιο προβλημα

Link to comment
Share on other sites

aramis λες να πεφτω στη περιπτωση τοσα χρονια τωρα? :/

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

το κινητό είναι τρομερό και βγάζει τέλειες φωτο το ίδιο και το ψάρι μόνο που δεν βγάζει φωτο :thumbup::bowdown:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

το κινητό είναι τρομερό και βγάζει τέλειες φωτο το ίδιο και το ψάρι μόνο που δεν βγάζει φωτο ;):)

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ωραία φωτό!

Και τα δύο ψάρια είναι Green Terror (Aequidens Rivulatus) :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...