Jump to content

300 Λιτρα Tropheus Red Rainbow(Kasanga)


Nikostrophs

Recommended Posts

Καλησπερα στην παρεα,μετα απο πολυ καιρο λογω αναμονης για να αναρωσει πληρος το χτηπυμενο ψαρακι,εφτασε η ωρα για ενα update,το aquaspace αλλαξε ριζικα προστεθηκαν και αλλες (πολλες) πετρες φτιαχνοντας τωρα ενα ενοιαιο νταμαρι και οχι 2 στοιβες οπως πριν,επισης αφαιρεθηκε ο ενας αρσενικος καθως και ενα golden kazumba,ετσι μεσα στο ενυδρειο πλεον υπαρχει ενας αρσενικος 7 ενηλικα θυληκα και ενα μικρο αγνωστου ταυτοτητας,τωρα

εχω κλειστα τα φωτα απο χτες για κανα 2 μερες,για να δουμε πως θα παει :bigemo_harabe_net-88:

IMG_4771_zpsd04b04cb.jpg

IMG_4779_zpsb84af1f5.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 69
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπερα στην παρεα,επιτελους καλα νεα,ολα ειναι καλα το ψαρακι επανενταχτηκε στην ομαδα,και βλεπω οτι το σκεπτικο μου να αφερεσω το εναν αρσενικο και το καζουμπα που μαλον ειναι και αυτο αρσενικο,εχει μειωθει τελειως η επιθετικοτητα που υπηρχε,και τα ψαρακια πλεον ειναι ποιο ανετα και κολυπμανε συνεχεια ανενοχλητα :P,και τα καλα νεα δεν τελειωνουν εδω ειναι και μια κυρια μπουκωμενη:smt055 ανευαστε κανενα ματι παιδεια μην τα ματιασουμε παλι


IMG_4920_zps0cd5c3e3.jpg

Έγινε επεξεργασία - Nikostrophs
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω για τα καλα σας λογια και για την υποστυριξη,Σακη την γεννα αυτην την περιμενω πως και πως και πιστευω να τα καταφερει η κουκλα μιας και ειναι ειδη στην 3 μερα και παει για την 4η,εχει καβατζωθει σε μια τρυπα μεσα στις πετρες και δεν το κουναει ρουπι βγαινει οταν τα ταιζω απο συνηθεια μαλον,μιας και ολα κυλουν ρολοι βρηκα λιγο χρονο να ασχοληθω και με το αλλο μου χομπι την φωτογραφια,ετσι τραβηξα μερικες φωτο και ειπα να τοις μοιραστω μαζι σας:cool:

Η μπουκωμενη

DSC_0015_zps9fdd8e24.jpg

DSC_0013_zps87b0dd62.jpg

και διαφορες

DSC_0026_zps17dd02a8.jpg

DSC_0011_zps3b18d0c1.jpg

DSC_0008_zpsb104fb09.jpg

DSC_0005_zps55eb297e.jpg

DSC_0002_zps8b1d73e1.jpg

DSC_0001_zps70f0dcad.jpg

DSC_0042_zps1f02341e.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πανέμορφα ψάρια.. Να σου ζήσουν .. Και φτού φτου ☺

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα στην παρεα,καλα χριστουγεννα και καλη χρονια να εχουμε,τα ψαρακια πανε τελεια με το νεο ακουα σπεις,υπαρχει κινηση σε ολο το ενυδρειο και η επιθετικοτητα ειναι πλεον παρελθον,η θηλυκια τα καταφερε ξεμπουκωσε και μεχρι στιγμης εχω δει 3 μικρα μαζι,τα οποια ομως εχω να τα δω απο προχτες δυστυχως,παιζει να εγιναν μεζες?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα στην παρεα,εφτασε η ωρα για ενα update μιας και εχω πολυ καιρο,συναιβησαν δυστυχως πολλα δυσσαρεστα πραγματα,πριν ενα μηνα κατρακυλισε μια πετρα με αποτελεσμα να σπασει η πλατη του ενυδρειου,το αποτελεσμα 300 λιτρα νερο να χυθουν με την μια στο σαλονι μονο που το ξανασκεφτομαι με σηκωναιτε η τριχα(το τι τραβηξα εκεινο το βραδυ δεν περιγραφεται),τα ψαρια τα μαζευα απο κατω,τελος παντων το ενυδρειο ξανακοληθηκε και αλλαχτηκε η πλατη,αυτην την φορα εβαλα φελιζολ κατω στον πατω,στερεωσα καλα τις πετρες τις οποιες κολλησα με ενηδριεακη σιλικονη,και ειδου το πρωτο γεμισμα,καθε εμποδιο για καλο λενε για να δουμε
IMG_0424_zps021ed85e.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πωωω κριμα

τα ψαρια πανε?

ή προλαβες να τα βαλεις σε κανενα κουβα?

Μου αρεσει πιο πολυ

απο πριν το στησιμο

Link to comment
Share on other sites

Φτου φτου φτου...Αμαν ρε φιλε,τι γκαντεμια ειν αυτη?Μεγαλη ταλαιπωρια!Αληθεια τα απ τα πανεμορφα τροφεους εχασες κανενα?

Link to comment
Share on other sites

Σου το ματιάσαμε το ενυδρειο ρε φίλε. Σου έτυχε ο εφιάλτης του κάθε χομπίστα αλλα είμαι υπέρμαχος της φράσης "κάθε εμπόδιο για καλο". Σου εύχομαι καλο "νέο" ξεκίνημα χωρίς το παραμικρό πρόβλημα αυτή τη φορα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

κανενα νεο με τα ψαρακια σου φιλε???

καμια γεννα???

Έγινε επεξεργασία - saxlina
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

κανενα νεο με τα ψαρακια σου φιλε???

καμια γεννα???

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...